• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Makieta-tort w skali H0

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#46
zaczyna robić sie klimatycznie chociaz wg mnie zaduzo zieleni ale to poczatek wiec duzo wykanczania przed toba ile zajelo ci obsadzenie calosci trawa elektro?
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#47
nie ma jeszcze piasków, więc pewnie część trawy miejscami zniknie a i pojawi się z 200-300 drzew. Zasianie tego zielska trwało 7x2h do otrzymania tego efektu.
 

Marecki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#56
Uuuu... jak dla mnie to odrobinkę za mała. :(
Cena wcale nie jest zła, widziałem skrzyneczki po 150 i może bym kupił,
ale wymiary nie pasowały bo jak już była dobra szer. i dł. to wysokość 2x większa niż potrzeba :(
Trzeba będzie chyba zamówić coś na wymiar lub zrobić samemu .
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#58
trzeba odświeżyć wątek, bo dawno się tu nic nie działo.
Na makiecie zastój totalny ano dlatego, że trza na DCC pozbierać.

W budowie jest już booster z tej strony na 5A.

Sterowanie za pomocą programu od GBBSofta :D na razie wersje demo, dla testów.

Pan w czerwonym fraku ma przynieść loczka od Trixa BR185 z dekoderem i może deka dla Gagarina od Roco.

W między czasie zrobiłem małą przebudowę mojej starej BR41 PIKO, na polskiego Ot1. Na razie brak tabliczek, ale to kwestia czasu. Wiem, że ten model zbytnio nie nadaje się na tę przebudowę, ale miało to na celu sprawdzenie moich możliwości. Wg mnie wyszła nawet ładnie :D
 

Załączniki

OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#60
nóżki mają wysokość początkową 2 cm a w zaznaczonym miejscu jest ok. 10cm. Wysokości dobierałem tak, że na końcu i początku kawałku płytki pilśniowej już wyciętej montowałem po jednym słupku na początku i na końcu. Pośrednie wysokości dobierałem tak jak szła krzywizna. Nachylenie oczywiście do wewnątrz ok.1,5-2 stopni, składy jadą bardzo elegancko, tylko że trzeba mieć sprzęgi śledziowe, takie jakie stosuje Roco i wszystko jest ok. Przy tych zwykłych rozpinają się składy i w ogóle jest masakra, że nie da się tam jeździć długimi pasażerami.
 

Podobne wątki