• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Makieta-tort w skali H0

OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Dzisiaj dokończyłem oświetlanie wagonu sterowniczego. Wczoraj zaprojektowałem i wytrawiłem laminat. Dzisiaj wszystko polutowałem no i niestety, położenie jednego kondensatora zrobiłem źle. Mimo to, jeden daje radę. Kolejne 4 wagony w następnym tygodniu. Efekt prac poniżej.
 

Załączniki

OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Wczoraj poprawiłem płytkę oświetleniową z wagonu sterowniczego i skończyłem pierwszy wagon za lokomotywą. Płytki na pozostałe 3 wagony wytrawione, jednak w jednej się pomyliłem i właśnie się trawi. Opytmistycznie, jutro skończę całe oświetlenie, ponieważ zabrakło mi diod oświetleniowych i kondensatorów do UPS. Zdjęcia niebawem, baterie się ładują.
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Efekty ostatnich prac.
1. Domowej produkcji płytki oświetleniowe do wagonów już przygotowane pod montaż. Brakuje kilku komponentów:
DSC00482.JPG


2. Oświetlenie dwóch wagonów (sterowniczego i końcowego) na zimnobiałych diodach LED.
DSC00488.JPG


DSC00490.JPG


DSC00489.JPG


DSC00496.JPG


3. Czołowe oświetlenie wagonu sterowniczego (krótkie/długie/czerwone)
DSC00493.JPG


DSC00494.JPG


DSC00495.JPG
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Dzisiaj skończyłem oświetlać Railjeta. Diody przyszły w ostatnim momencie, ponieważ jutro wyjazd do Gdańska i będzie prezentacja. Niestety, deka dźwiękowego w loku nie udało mi się uruchomić, dlatego został zainstalowany zastępczy i uruchomiłem niezbędne funkcje. Jedna fotka nasz szybko z końcowego uruchomienia składu wagonów.
Po zrobieniu zdjęcia jeszcze rozebrałem wagon sterowniczy i zasłoniłem dwa widoczne prześwity.

DSC00500.JPG
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Po ogarnięciu obowiązków domowych, przyszedł czas na podciągnięcie paru elementów na makiecie, m.in. patyna progów peronowych, nowe bambułki i przystanek autobusowy.

S1120001.JPG


S1120002.JPG


S1120003.JPG


S1120004.JPG


S1120006.JPG
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
A proszę bardzo! Do czego masz wąty? Jeśli chodzi o szczeliny pod nową krawędzią peronową, to nie mam już tego szutru aby to zamaskować i nie będę więcej kupował.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
No własnie o szuter mi chodzi... Pomijam kolor, jest jaki jest, niech tam sobie będzie bazaltowy. Ale powinieneś całość opudrować na rdzawo-brązowo, wzdłuż szyn. Sam tor pomalowałeś całkiem ładnie, ale taki czysty tłuczeń kłuje jak nieszczęście. A przy rozjeździe to już w ogóle wygląda jakby to był węgiel.
Jak chcesz to mogę wygrzebać w klubie odrobinę Artitec'a na próbę, to sobie gdzieś w kącie wypróbujesz. Wątpię żebyś żałował, a to wcale nie jest ani trudne, ani czasochłonne.
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
No własnie o szuter mi chodzi... Pomijam kolor, jest jaki jest, niech tam sobie będzie bazaltowy. Ale powinieneś całość opudrować na rdzawo-brązowo, wzdłuż szyn. Sam tor pomalowałeś całkiem ładnie, ale taki czysty tłuczeń kłuje jak nieszczęście. A przy rozjeździe to już w ogóle wygląda jakby to był węgiel.
Jak chcesz to mogę wygrzebać w klubie odrobinę Artitec'a na próbę, to sobie gdzieś w kącie wypróbujesz. Wątpię żebyś żałował, a to wcale nie jest ani trudne, ani czasochłonne.
OK. Będzie się działać. Szuter jest już spatynowany ale nie na całości. Od jakiegoś czasu wzmacniam te kolory, ponieważ w realu wygląda to ładnie ale na zdjęciach prawie wcale. Jakiś czas temu potraktowałem trochę mocniej rozjazdy i wyszło to przyzwoicie.
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Z racji, że na moim torciku nic się nie dzieje, a jedynie kolekcja się poszerza nie będzie aktualizacji z prac. Mimo to, w ramach pewnego projektu, powstał filmik prezentujący przejazd składu przez moją stację:)

 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Dawno nie odwiedzałem mojego starego wątku, trzeba pajęczyny pozbierać;).
Idąc do meritum, za namową kilku kolegów jak i za własną potrzebą skleciłem ostatnimi czasy dekoder do wagonu oparty na dostępnym ogólnie schemacie ze strony PACO. Co z tego wyszło, na poniższych fotkach. Nie jest to tak bajerancki dek jak prezentowany od karol_mar ale spełnia swoje funkcje i jest dla mnie wystarczający. Mam możliwość sterownia oświetleniem kierunkowym oraz dwie F'ki, jedną do oświetlenia korytarza, drugą do przedziałów. Do układu przewidziałem jako UPS dwa kondziory po 1000uF, co daje radę, mimo to, zastanawiam się, czy nie wsadzić jeszcze kilka mniejszych dla poszczególnych odcinków świateł. Laminat jako taki jest przewidziany dla wagonów 1 i 2 klasy i pasuje do wszystkich wagonów konstrukcji jak w Bystrzycy. Jak ten układzik będzie hulał jak należy, to pomyślę o następnych konstrukcjach wagonów.

SAM_6123.JPG


Korytarz i przedziały włączone.

SAM_6124.JPG


Tylko przedziały.

SAM_6125.JPG


Tylko korytarz.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki