• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Makieta-tort w skali H0

OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
Na makiecie nic się nie dzieje z racji braku czasu, za to, mając kilka chwil wolnego będąc na studiach lutuję moją SM42 od Ranger'a. Aktualny postęp poniżej. Wiem, że kilka części brakuje, ponieważ przez własną głupotę je uszkodziłem, jednakże myślę, że jak na pierwszy model z blach jest nieźle.
 

Załączniki

OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
Czas odświeżyć swoją makietę po długiej przerwie;).

Dziś udało mi się zamontować sterowanie rozjazdem z użyciem serwomechanizmu i płytki AVT 1605. Poprzednie sterowanie za pomocą mechanizmu Piko było zawodne i nie zawsze chciało współpracować:confused:. Układzik ten zostanie zprzężony z dekoderem wykonanym na bazie rysunków karol_mar i przekaźnikiem. Zobaczymy, jak to będzie hulać. Na ten moment zapowiada się obiecująco:rolleyes:. Jeszcze muszę pokombinować z jakimś estetycznym montażem tego ustrojstwa pod powierzchnią torów.

 
Ostatnio edytowane:

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
Trochę szybko chodzi to serwo. Tak jak napęd elektromagnetyczny.
Tu działa wolniej i można regulować prędkość:

 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
Oczywiście, że się da wolniej, jednak w moim rozwiązaniu jest to zrobione na gotowym produkcie. Niestety nie, mam dostępu ani do plików wsadowych ani przed kompilacją aby tę prędkość w kodzie zmienić.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
Te sterowniki mają regulację potencjometrem, również zakres działania jest regulowany.
Jakby co to zapraszam na PW.
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
Mogę powiedzieć, sukces.:D Wszystkie trzy rozjazdy są sterowane przez serwa, a ich sterowniki są podpięte pod dekodery cyfrowe. Wiem, że mógłbym zrobić dekoder pod serwa ale chciałem to wykonać korzystając z posiadanych już podzespołów. Ponad rok planowałem tę zmianę i zajęła mi ona jeden dzień.:kawa:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
Dziś kolejny sukces.:) Po awarii jednego z dekoderów akcesoriów sterujących sygnalizacją świetlną, udało mi się łatwo zidentyfikować przyczynę usterki, zlokalizować ją i naprawić. Do końca sukcesu ucyfrowienia pozostał jeden dekoder akcesoriów. Wówczas cała makieta będzie sterowana z MM. A potem czas dokończyć cmentarz;).
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
Po wczorajszych przebojach z dekoderem akcesoriów udało mi się go uruchomić i podłączyć. Dziś jeszcze zrobię małe rozszerzenie o rozjaśniacz do latarń i czas na walkę z zielenią w okolicach cmentarza i przedniej krawędzi makiety. Może uda się w tym tygodniu zrealizować wszystkie założone prace przy makiecie i ukończyć ją na poziomie zadowalającym:rolleyes:
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
Dziś niestety nie udało mi się zacząć walk z zielenią, natomiast elektrykę mam zamkniętą na 95%. Pozostało zrobić w panelu bocznym jedno gniazdo dla kabla DCC. Wszystkie płytki sterujące wraz z zasilaczami są ukryte pod powierzchnią makiety, która po założeniu paneli staje się eleganckim meblem.:D Jutro końcówka walk elektronicznych i czas zająć się trafffką:ROFL:.

S1030204.JPG


S1030205.JPG


S1030206.JPG
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
Na ten moment wykonałem kilka prac korekcyjnych nawierzchni torowej polegających na uzupełnieniu kruszywa oraz poprawie łączeń szyn. Było kilka szpar na podjeździe spiralnym przez które lokomotywa potrafiła się wykolejać. Po ich zalutowaniu jest wszystko OK. Drugim elementem było ponowne spatynowanie rozjazdy DKW. Na wieczór przewidywana zabawa z przednim pasem zieleni.

S1030207.JPG


S1030208.JPG


S1030212.JPG


S1030213.JPG
 

Podobne wątki