• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Makieta-tort w skali H0

OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Jakie ma funkcje oprócz on/off na 3 wyjściach?
Nie ma więcej. Jest to bardzo proste urządzenie. Konkretnie, są 4 obwody: dwa kierunkowe (załączane w zależności od kierunku jazdy), korytarz, przedziały.
Tu jest manual do tego deka:
http://usuaris.tinet.cat/fmco/home_en.htm
Osobiście, jeszcze się nie bawiłem ustawieniami jakichś efektów i pewnie nie będę tego używał. Wystarczą mi tylko te trzy funkcje. Jedyne co, to może pokombinuję z jasnością. Nie chcę robić do każdego elementu taboru kartki z F'kami, bo i tak ich wszystkich nie używam.
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Czas powrócić po bardzo długiej przerwie do mojego zapomnianego wątku.
Już dawno temu odkopałem swój model parowozu stylizowany na polski Ot1. Wówczas zakupiłem nowy napęd i poczyniłem pierwsze przymiarki do przeszczepu. W zeszłym tygodniu ukończyłem sprawy mechaniczne, model i model ruszył jak na razie w analogu. Na ten czas trwają prace przy wyglądzie zewnętrznym obudowy tendra. Z racji tego, że był on kiepsko pomalowany, w tym momencie jest nowa malatura i zamocowane stare reflektory. Pozostało połozyć kalki i pomalować bandaże na kołach. Później montaż dekodera i lokomotywa wróci do stada :p

WP_20160111_002.jpg


WP_20160111_003.jpg
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Czas zaktualizować trochę wątek :)
Trwają prace nad nowymi sterownikami do semaforów świetlnych używanymi przy konsolach sterujących:

W międzyczasie zmieniłem również sposób napędu rogatek w przejeździe kolejowym Fallera.
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Od kilkunastu dni makieta jest udostępniona wszystkim zwiedzającym naszą wystawę klubową w Warszawie w Blue City. Można ją dokładnie obejrzeć i spróbować swoich sił prowadząc pociąg po moim torcie jak i innych atrakcjach dostępnych bezpłatnie w trakcie wydarzenia.

http://forum.modelarstwo.info/threads/wystawa-w-galerii-blue-city-w-warszawie.32413/#post-570273

PS.
Istnieje możliwość kupna makiety po zakończeniu wystawy. Wszelkich informacji udzielam już w korespondencji prywatnej.
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Odkurzam wątek bo bardzo długiej przerwie.
Przez ostatni czas przestałem się udzielać w życiu ogólnym forum, gdyż wiele spraw mocno mnie pochłonęło, jednak ciągle coś tam w wątku klubowym się tworzyło. Na ten moment wiele spraw się uporządkowało i powoli wraca czas na dłubanie przy kolejkach dla siebie.
Moja makieta, jak bumerang, niby na sprzedaż trafiała kilka razy, to ciągle ze mną jest i po długim czasie nierobienia kiełkuje pomysł jakiegoś remontu, zmiany aby coś odświeżyć.
Aktualnie prace trwają przy modyfikacji systemu sterowania. Będę chciał zaimplementować mój autorski system zarządzania ruchem, zaimplementowany już w kilku makietach. System będzie automatycznie ustawiał właściwe wskazania semaforów od położenia zwrotnic oraz udzielonych zezwoleń. Dodatkowo, będzie odpowiadał za kontrolę całego życia na makiecie. Poniżej aktualna produkcja elektroniki
 

Załączniki

OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Ostatni czas zaaowocował w nową ramę, która wzmocniła konstrukcję makiety oraz nogi z kółkami, dzięki którym można ja bezproblemowo przesuwać.

Dodatkowo ruszyły dalsze prace nad modernizacją elektroniki. Wszystkie kable zostaną wywalone pod spód makiety, dzięki czemu będzie łatwy do nich dostep.
 

Załączniki

OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Po półtora roku odkopuję swój wątek :). Był piękny plan, plan wziął w łeb, niestety. Miała być szybka renowacja i odbudowa, a wyszło jak zwykle. Pojawiła się córcia, praca zawodowa stała się bardziej "wymagająca" i splot różnych życiowych wydarzeń spodziewanych i niespodziewanych przystopowało prace na długi czas.
Dawno temu powstał plan przebudowy makiety, bo coraz więcej elementów przestało mi się w niej podobać i zaczynało przeszkadzać. Począwszy od podjazdów, które miały geometrię na oko, poprzez długość torów odstawczych kończąc na ogólnym odbiorze makiety. Miałem wpierw zamiar wymienić tylko mosty z podjazdami, później tylko nawierzchnię torową, a finalnie zerwałem WSZYSTKO. I tak, oto, od ok. roku makieta stoi i czeka aż wreszcie wróci natchnienie, chęci, siły i czas na zabawę. Poniżej filmik z próbnych przejazdów, który był dostępny tylko prywatnie, bo był plan zrobić "WOW" no ale...

 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
"zerwałem wszytko" - ależ determinacja wybrzmiała. Po przejrzeniu całego wątku mocno się tym wpisem zdziwiłem. Po chwili "zrozumiałem" Twoją decyzją i ją całkowicie popieram. Dzisiaj mamy inne już czasy, inne materiały i technologie. Lepiej coś zrobić od nowa. Kibicuje.
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Tiaaa... jak sobie niektórzy przeskrolują to historia tej makiety ma już prawie 13 lat!! Jak wspomniałem, poszło wszystko i została goła decha. W ciągu ostatnich ponad dwóch lat starałem się dobrze przygotować do tej przebudowy, a w sumie to budowy. W tracie dwóch Bielańskich wystaw powstało trochę zabudowy. Wszystkie budynki staram się pozbawić plastikowego koloru, jednak nie robię ich ufajdolonych, bo takie mi się nie podobają. Malowanie próbuję zrobić możliwie naturalne, z tonowaniem kolorów i washem tam gdzie to potrzebne. Na pierwszy ogień zaprezentuję Villę au Tessin Fallera. Producent przewidział do niej dość "cukierkowe" malowanie, które na mojej pierwszej makiecie zostało powielone. Aktualne wcielenie zostało nieco stonowane i możliwie zbliżone do oryginału.

Przykładowe foto z internetu:


Moja interpretacja w końcowej fazie montażu:
IMG_20190404_185052.jpg
IMG_20190404_185059.jpg


Na zdjęciach model jest poskładany na sucho, przez co niektóre elementy mogą odstawać. Dach dostał również nowy kolor. Niestety aktualne wydanie tego budynku w serii Classics jest uboższe o czarne kartonowe wkładki maskujące, co musiałem pobrać od dawcy. Schodki jak w starym modelu nie pasowały tak i w wersji Classics też trzeba było poprawić.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki