• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Makieta - tort - powrót do marzeń z dzieciństwa

OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#21
Dzisiaj odebrałem dwa mosty Fallera (takie same), które chcę umieścić obok siebie na linii dwutorowej - zdjęcia poniżej (przed sekundą zakończyłem klejenie pierwszego :D ) .
I tutaj mam prośbę o drobną pomoc - jak uważacie, czy takie mosty można umieścić - wbudować w litą skałę, czy należy wykonać przyczółki mostowe murowane?

Z góry dziękuję.
 

Załączniki

  • 98,4 KB Wyświetleń: 4.813
  • 124,5 KB Wyświetleń: 4.814
  • 115,3 KB Wyświetleń: 4.809

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Re: Makieta - tort - powrót do marzeń z dzieciństwa

Jest na co polookać - z wielką przyjemnością będę śledził kolejne fotki w tym wątku :LOL:
 
OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#28
Re: Makieta - tort - powrót do marzeń z dzieciństwa

pepej napisał(a):
Jest na co polookać - z wielką przyjemnością będę śledził kolejne fotki w tym wątku :LOL:
Strasznie mi miło :smile:
W weekend prawdopodobnie popchnę robotę do przodu. W tygodniu prawie nie ma możliwości.
 
OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#32
To nie źle. Ja po drodze z pracy mam Parowozik (nie wiem czy po uszach za krypto reklamę nie dostanę ;) ), więc teraz przede wszystkim u nich się zaopatruję.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Re: Makieta - tort - powrót do marzeń z dzieciństwa

Lechtej napisał(a):
pepej napisał(a):
Jest na co polookać - z wielką przyjemnością będę śledził kolejne fotki w tym wątku :LOL:
Strasznie mi miło :smile:
W weekend prawdopodobnie popchnę robotę do przodu. W tygodniu prawie nie ma możliwości.
skąd ja to znam ? :) życzę powodzenia i czekam na ... ;)
 
OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#34
Nie wytrzymałem, musiałem rozprawić się z mostami. Poniżej zdjęcia dosłownie sprzed 5-ciu minut :D

Teraz widać coś więcej, więc ponawiam pytanie - jak Waszym zdaniem będzie lepiej - obsadzić mosty w "litej skale" i dodatkowo oprzeć je na dole na betonowych filarach, czy budować przyczółki murowane.
I jeszcze jedna prośba - pytanie, nie mogę tego znaleźć na forum, może orjentujecie się, jakiej farby użyć w celu lekkiego spatynowania stalowej konstrukcji mostu (producent, numer)??

Z góry dziękuję
 

Załączniki

  • 104,6 KB Wyświetleń: 1.914
  • 114,5 KB Wyświetleń: 1.911
  • 113,7 KB Wyświetleń: 1.911
OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#37
Dalsze postępy - w tym tygodniu nie miałem za dużo czasu na pracę przy torcie, a w związku z otrzymaniem zamówionych budynków, postanowiłem zrobić coś łatwiejszego. Posklejałem dziś prawie do końca parowozownię. Pozostało tylko podnieść grunt pod parowozownią i dokleić parę szczegółów - nie będę się bawił w zaawansowane wykańczanie wnętrza - i tak będzie mało widać w środku - ze względu na odległość od krawędzi "stołu".

Przy okazji mam pytanie - czy istnieją diody świecące o średnicy mniejszej niż 3 mm??
 

Załączniki

  • 117,8 KB Wyświetleń: 1.712
  • 173,6 KB Wyświetleń: 1.716
  • 114,5 KB Wyświetleń: 1.713

Kamil S.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
szczerze mówiąc nie sadze żeby były mniejsze LEDy od 3mm ale za to 3mm żaróweczki lepiej świecą. W samochodzie właśnie na makiecie zainstalowałem 3mm wchodzi perfekt

P.S. makieta mi się naprawdę podoba. Szczególnie te wzgórza. Mają w sobie taki klimacik
 
OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#39
Kamil S. napisał(a):
szczerze mówiąc nie sadze żeby były mniejsze LEDy od 3mm ale za to 3mm żaróweczki lepiej świecą. W samochodzie właśnie na makiecie zainstalowałem 3mm wchodzi perfekt

P.S. makieta mi się naprawdę podoba. Szczególnie te wzgórza. Mają w sobie taki klimacik
Dzięki. W takim razie chyba podumam nad żaróweczkami.
 

Podobne wątki