• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Makieta Przemytnika

OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Manewry na makiecie.Uwagi mile widziane typu .Jak nagrać filmik .Jakie zestawienie składów,skąd do kąd ma być przejazd:)
[DOUBLEPOST=1463930664,1463929450][/DOUBLEPOST]
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Czas leci i kurz wbity w trawnik nie daje się odkurzyć przyszedł czas na odświeżenie makiety .:)
[DOUBLEPOST=1484649219,1484648753][/DOUBLEPOST]Dalszy fragment też został odświeżony
 

Załączniki

tomey

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
Ta makieta to prawdziwa inspiracja dla ludzi "zbudowałbym makietę, ale mieszkam w bloku i nie mam miejsca". A robiąc przeskok z pierwszej na ostatnią stronę widać ogrom pracy jaki został tu włożony.
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Dalsza cześć remontu.Tor zewnętrzny jest starszy kurz był mocno wbity trzeba by go całego odszutrowywać i dawać nowy szuter było by to dłuższy proces.Wolałem uzupełnić nowym na wierzchu w miejscach ubytków.Zrobiłem tak z dwóch względów pierwsze mam już mało szutru ,którym pokryte jest torowisko.Drugi powód chciałem zrobić to szybciej.Na torze wewnętrznym widać podkłady zwłaszcza czarne, podkłady brązowe które znajdują się na torze zewnętrznym się bardziej zlewają.Podczas remontu bocznic zrobiłem podobnie .Stary szuter został zalany wodą potem odkurzaczem zebrany i szutrowanie nowym szutrem.Bocznice to 7 metrów i liczy się precyzja i czas,można być dokładnym jak się robi metr dioramki i krzaczki a jak się robi 5 metrów dziennie torowiska to już nie za bardzo chce robić super dokładnie.Uważam jak kolega Tomey ,że zrobiłem spory przeskok jeśli chodzi o poziom makiety.Makieta jest mała ale jak trzeba ja odkurzać i wszystko przestawiać wydaję się ogromna.Planuje do końca tygodnia zrobić wszystkie zaplanowane poprawki .Na dzisiejszych zdjęciach widać podkłady tu i ówdzie :)A w remoncie chodzi mi by z kolorów wyblakłych zrobić i pokazać żywe barwy i to mi się udało.Po zakończeniu remontu nakręci się kilka filmików w nowym otoczeniu :)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Przykro mi bardzo, ale ja takiego tłumaczenia nie kupuję. Jeżeli Ciebie satysfakcjonuje zrobienie makiety na tzw. "odwal się" i masz z tego radość to OK... To Twoja makieta i Ty masz mieć świetną zabawę. Ale jeżeli bierzemy pod uwagę jakość wykonania, to niestety, Twoja praca z szutrowaniem torów jest zrobiona (delikatnie mówiąc) nieprofesjonalnie, żeby nie powiedzieć niechlujnie i nadal nie rozumiem, za co koledzy ocenili Cię "super". No ale może ja mam, tak jak Kubuś Puchatek, mały rozumek i po prostu nie rozumiem jeszcze niektórych zachowań naszych kolegów... ;)
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
@mafo to może ja Ci napiszę za co chciałem dać "super" - podoba mi się pomysł, zaangażowanie, uważam że to jest "super", że ciągle chce mu się poprawiać i rozbudowywać, że ma makietę, na której może sobie pojeździć. I widzę, że szuter leży na podkładach, choinki wyglądają jak szczotki do butelek, a spod spodu wyłazi płyta pilśniowa - ale to dla mnie nie wpływa na odbiór całości :)
 

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Chciałbym dodać swoją opinię.Jeżeli pokazujemy swoje prace na tym forum musimy liczyć się z opiniami innych.I mają one na celu inspirowanie nas do wysiłku.Oczywiście że założenia twórcy mogą być różne, inne od naszych,ale to nie znaczy ż nie możemy się wypowiadać na temat pracy kolegi .Pozdrawiam.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
Krowa co duży muczy mało mleka daje.
Ale to takie lokalne wiejskie zabobony :D
Co do makiety, to sam mam sporą makietę i wiem jak dużo pracy kosztuje utrzymanie jej w czystości, i w przyszłości zamierzam zamknąć ją w sarkofagu z plexi.
Może i makieta kolegi nie powala realizmem, ale jedno czego nie można mu odmówić to frajdy z jeżdżenia. Przyznam że sam zazdroszczę, kilka pociągów na raz, dużo taboru, dużo torów, sam by człowiek chciał się pobawić :gwizd:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
W skali od 1 do 10 na odwal znaczy 1 a pedantycznie znaczy 10.Uważam w takich cyferkach jestem ponad 5 na pewno nie zasługuje na 1.Wiem też ,że daleko mi do Daniel Loko lub Pado nie każdy ma talent. Przeglądałem Twoje zdjęcia Mafo kupiłeś Okl2 Roco spatynowaną-zero wkładu pracy .Zdjęcia wykonane aparatem lokomotywa stoi na GeoLine . Zero szutrowania zero tła jakiegokolwiek -za specjalnie nie na pracowałeś się nad pokazaniem tego modelu w jakimś ciekawym otoczeniu.Widziałem też dioramki bardzo ładne ale jak wcześniej pisałem zrobić coś małego jest proste. Spróbuj zrobić dużą makietę co najmniej 15 metrów torowiska i utrzymać ja w normalnym pokoju,zobaczysz w jakim stanie ona będzie po roku. Na ogół tak jest ten kto dużo komentuje sam mało robi.Jestem jedną z dwóch osób na tym forum ,które ma dość ciekawą makietę wokół pokoju. Co jakiś czas coś nowego dokładam i robię jakieś postępy wiec nie mów mi że zrobiłem to na odwal!!!Nie rozumiem jednego skoro masz takie doświadczenie dlaczego nie masz lepszej makiety niż ja??Ja mam spory zapał do roboty ,mało komu by się chciało się ciągle coś modernizować.
To będzie mój ostatni wpis w Twoim temacie.

Rozumiem kolego @Przemytnik, że trudno Ci przyjąć krytykę, ale każdy z nas może napisać swoje odczucia i swoje zdanie po zobaczeniu wklejonych zdjęć, a moje są takie, że nie podoba mi się Twój sposób szutrowania torów. Jestem w stanie zozumieć, że tak jak napisałeś, nie miałeś czasu i chciałeś zaszutrować szybciej, ale przez to zrobiłeś fatalny wygląd torów. No ale jeżeli Ty uważasz, że ten typ szutrowania torów jest prawidłowy i pożądany na makietach to nie mamy o czym rozmawiać.

Niestety, patrząc na zachowania kolegów z forum i ich komentarze u innych użytkowników pokazujących swoje prace, i mających trochę rozsypanych kamyków na podkładach, to dziwię się, że przy Twoich totalnie zaszutrowanych podkładach przechodzą nad tym do porządku dziennego. Ja rozumiem, że obiektywizm w ocenianiu jest trudny i nie każdy potrafi być obiektywny, ale ja staram się oceniać obiektywnie to co widzę. Dlatego skoro twoje tory (notabene nie torowisko) są zaszutrowane razem z podkładami to nie mogę przejść nad tym obojętnie i wpisuję swoje wątpliwości.

Wiesz, doświadczenie jakieś tam mam, a makiety nie mam, bo jeszcze mnie nie stać na makietę. Dopiero zbieram fundusze, materiały, elementy itp… Nie każdy jest modelarzem od wielu lat i nie każdy ma od razu fundusze na zrobienie iluś tam metrów makiety. Tak bywa…, niestety…

Kończąc ten mój ostatni wpis, życzę Ci, żebyś miał radość ze swojej makiety i życzę Ci, żebyś umiał przyjąć na tzw. „klatę” krytykę i żebyś nie szukał odwetowych odpowiedzi, sprawdzając wpisy na forum, co osoba krytykująca kiedykolwiek pokazała, czy kiedykolwiek zrobiła.

Na pożegnanie życzę Ci dużo satysfakcji z zabawy na Twojej makiecie. :) :) :)
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Postanowiłem zrobić nowy filmik 4 składy po makiecie nie jeździły u mnie dziś był pierwszy dzień z próbami i się udało.Filmik nie wygląda rewelacyjnie ale ktoś musiał tego pilnować :)
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Postanowiłem wymienić oświetlenie w Ok1.Fabrycznie znajdowała się tam żarówka i poprzez światłowód światło dostawało się do reflektora.Dość słaby był z tego efekt, więc kupiłem u kolegi 14D40 diody i je wmontowałem w reflektor .W miejscu żarówki dekoder daje 8V diody świecące są na 2V zastosowałem rezystor 1K5 napięcie na diodach było 1,2V zmieniłem rezystor na 1K napięcie wzrosło do 1,4Vi tak jest obecnie.Zastosowałem wtyczkę i zdejmując dymnice można rozłączyć wtyk tak aby dolną cześć lokomotywy z kotłem dało się odpiąć pod względem elektrycznym. Trochę mi się zeszło ale efekt widać na fotkach
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
20170325_163221.jpg
20170409_160504_HDR.jpg
To będzie mój ostatni wpis w Twoim temacie.

Rozumiem kolego @Przemytnik, że trudno Ci przyjąć krytykę, ale każdy z nas może napisać swoje odczucia i swoje zdanie po zobaczeniu wklejonych zdjęć, a moje są takie, że nie podoba mi się Twój sposób szutrowania torów. Jestem w stanie zozumieć, że tak jak napisałeś, nie miałeś czasu i chciałeś zaszutrować szybciej, ale przez to zrobiłeś fatalny wygląd torów. No ale jeżeli Ty uważasz, że ten typ szutrowania torów jest prawidłowy i pożądany na makietach to nie mamy o czym rozmawiać.

Niestety, patrząc na zachowania kolegów z forum i ich komentarze u innych użytkowników pokazujących swoje prace, i mających trochę rozsypanych kamyków na podkładach, to dziwię się, że przy Twoich totalnie zaszutrowanych podkładach przechodzą nad tym do porządku dziennego. Ja rozumiem, że obiektywizm w ocenianiu jest trudny i nie każdy potrafi być obiektywny, ale ja staram się oceniać obiektywnie to co widzę. Dlatego skoro twoje tory (notabene nie torowisko) są zaszutrowane razem z podkładami to nie mogę przejść nad tym obojętnie i wpisuję swoje wątpliwości.

Wiesz, doświadczenie jakieś tam mam, a makiety nie mam, bo jeszcze mnie nie stać na makietę. Dopiero zbieram fundusze, materiały, elementy itp… Nie każdy jest modelarzem od wielu lat i nie każdy ma od razu fundusze na zrobienie iluś tam metrów makiety. Tak bywa…, niestety…

Kończąc ten mój ostatni wpis, życzę Ci, żebyś miał radość ze swojej makiety i życzę Ci, żebyś umiał przyjąć na tzw. „klatę” krytykę i żebyś nie szukał odwetowych odpowiedzi, sprawdzając wpisy na forum, co osoba krytykująca kiedykolwiek pokazała, czy kiedykolwiek zrobiła.

Na pożegnanie życzę Ci dużo satysfakcji z zabawy na Twojej makiecie. :) :) :)
Fatalne bledy hehe:) Kolego Mafo, nie wiem ile faktycznie przeszedl Kolega po torach. Ja faktycznie zaliczone mam setki, a moze i nawet ponad tysiac mil (nie kilometrow) i gwarantuje ze nawet linie glowne maja nieraz pelno szutru na podkladach. Czesto jest tak, ze zsypuja szuter na tory i dopiero po pewnym czasie wracaja z podbijarkami, aby wsunac to pod podklady. Jeszcze kilka lat temu w Polsce byly kilometry i kilometry torow gdzie ledwo co bylo widac podklady, tak bylo wszystko zapadniete. Jedyna uwaga jaka bym dal tu Koledze Przemytnikowi, to malowanie samych szyn na brazowo. Zmienilo by to wyglad torow radykalnie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Fatalne bledy hehe:) Kolego Mafo, nie wiem ile faktycznie przeszedl Kolega po torach. Ja faktycznie zaliczone mam setki, a moze i nawet ponad tysiac mil (nie kilometrow) i gwarantuje ze nawet linie glowne maja nieraz pelno szutru na podkladach. Czesto jest tak, ze zsypuja szuter na tory i dopiero po pewnym czasie wracaja z podbijarkami, aby wsunac to pod podklady. Jeszcze kilka lat temu w Polsce byly kilometry i kilometry torow gdzie ledwo co bylo widac podklady, tak bylo wszystko zapadniete
No i właśnie kolega pokazał tu, że w realnym świecie też są tory w fatalnym stanie. Zawsze można przyjąć, że kolega @Przemytnik przerobił swoje tory na taki fatalny stan, jak widać na załączonych wyżej fotkach. Wpis kolegi @teigrekty2 nie zmienia w żaden sposób wyglądu torów z makiety kolegi @Przemytnik i nadal twierdzę, że to fatalny stan zasutrowania torów. ;):)
 

Podobne wątki