• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Makieta Przemytnika

OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Od wakacji zastanawiałem się nad nowym fragmentem makiety.Powstał fragment 88x35cm.Jest kilka wariantów zabudowy,które można tam zrealizować.W tle foto tapeta i to jest w każdym wariancie.Tuż za peronem dwa tory postojowe wraz z latarniami, 175 cm torów na pewno by zwiększyło możliwości ustawiania taboru. .Stacjonował by tam stary tabor.Tory były by bez połączenia z obecną makieta,za nimi w głębi łąka wzniesienia 3-6cm ewentualnie staw i las.Mam sporo drzew i nie za bardzo mam gdzie te drzewa oraz krzaczki zasadzić.Jest tez wariant samego lasu ,bez jakiegokolwiek torowiska.Trzeci wariant dostawić domki-tego nie posiadam ,więc trzeba było by zakupić.Za W stronę czterech torów postojowych za szafką da się zdjęć drzwiczki i tam również można zasadzić las.Tamten fragment również miał by wymiar 88x35
 

Załączniki

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
A może by spróbować połączyć te tory z torami postojowymi po lewej stornie (od strony drzwi do pokoju)? Najdalszy rozjazd musiałby zostać zamieniony (koszta!) na rozjazd krzyżowy podwójny ("Anglik"), a potem łuk i ... voila.

DSCN0203.JPG
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Rozważałem koncepcje wstawienie lokomotywowni ze względu na dość krótki odcinek.Jednak stwierdziłem ,że nie ma to sensu zbyt dużo manewrowania by było i w dodatku jedna z bocznic musiała by być traktowana jako tor przejezdny ,wiec czynność bocznicy była by po części utracona.Montując tory wszystko było by już na sztywno -zwłaszcza pod tym tory w stosunku do deski.Lepiej jest zrobić tam dwa tory równoległe do odstawiania taboru i ewentualnie trochę drzew tego w tej makiecie brakuje -zieleni. Na pewno las na szerokości około 22cm(reszta tory)ładnie by wyglądał:)
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
  • Miał być dodany fragment makiety a nastąpiła mała modernizacja całości .Makieta ma nową foto tapetę-fragment nad łóżkiem.Stary fragment foto tapety został zamocowany obok okna.Na głównym fragmencie obok peronów wymieniłem krzaki stare były tak nasączone kurzem ,że nie dało ich się doprowadzić do kultury.Fragment z lasem i jeziorem prawie ukończony.Powstał mały problem jest z jeziorkiem zrobiłem za głębokie i woda długo schnie.Z tego powodu nie zostało jeszcze ukończone.Czekam również na foto nowa tapetę.Założyłem też oświetlenie w wagonie wraz ze światłami końca pociągu -4 h roboty ale efekt jest:) Teraz pora zająć się kolejnym fragmentem za bocznicami:)
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Tło rewelacyjnie pasuje i jest rewelacyjne samo w sobie. Makieta też gites. (y)
A jeziorko faktycznie za głębokie....i kolor jeziorka nie teges trochę. Zbyt basenowy ;)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Podoba mi się to co robisz, a tapetę masz super. Kupowałeś gotowca czy sam lub ktoś Ci ją zrobił? Pytam bo sam coś podobnego szukam już od jakiegoś czasu.
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Mi również fototapeta bardzo się podoba .Nad łóżkiem znajduje się tapeta Faller 180518 a przy regale i na ścianie przy oknie jest Faller 180505 .Faller ma spory wybór tego polecam również Faller 180509
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Skoro nastał nowy miesiąc powstaje nowy fragment makiety obok bocznic.Na nowym fragmencie planuje w rogu umieścić kościół bądź zamek,jeden tor lub dwa na odstawianie taboru trochę wzniesień drzewek oraz krzaczków.Mały fragmencik i powinien zając mniej czasu ze względu na brak jeziorka.Jezioro na poprzednim fragmencie zajęło zdecydowanie za dużo czasu-ze względu na głębokość.
 

Załączniki

OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Dalszy rozwój prac.Na fragmencie na których znajdują się tory postojowe wymieniłem w latarniach żarówki na diody smd typ 5730.Zrobiłem wzniesienia na nich będzie znajdować się kościół.Zastanawiam się nad jego podświetleniem z zewnątrz .Założyłem oświetlenie w piętrusach .Do weekendu może zrobię fragment za bocznicami :)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Nowy fragmencik ukończony ,udało mi na nabyć bardzo ładny szuter szary firmy woodland scenics Fine Gray B75 bardzo ładnie wygląda na torowisku,a ponieważ została mi jeszcze spora ilość planuje na sąsiednich bocznicach zrobić z niego użytek.Na nowym fragmencie również znajduje się trawka wysoka tyle,że ciemna.
 

Załączniki

OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Jakie szafki?Było 5 drzwiczek praktycznie wszystkie już są zdemontowane.Zostały jedne drzwiczki.Nie otwieram jej wcale,są jakieś tam stare śmiecie niepotrzebne :) A w dwóch szafkach powstały dwa nowe fragmenty -tam nie było dostępu kilka lat a rzeczy ,które tam były to tez nic ważnego.:)Teraz jakaś przynajmniej korzyść jest z tych wnęk:)Pod makietą też są szafki ale tam nie ma problemu z dostępem .Tak było zrobione by wszystkiego nie zablokować :)Tylko szafki na wysokości makiety były zblokowane
 

Podobne wątki