• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] mały tort

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#1
Witam wszystkich. Już od jakiegoś czasu przeglądam to forum i wreszczcie zdecydowałem zarejestrować się na nim.Od dawna chciałem mieć makietę kolejową,ale dopiero teraz mam minimum warunków do jej zbudowania. Bardzo proszę pomóżcie mi w zaplanowaniu wymażonej makiety.Pozdrawiam.
 
OP
OP
S

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#3
Re: mały tort

Proszę bardzo oto konkrety: na dziś wymiary tortu 115cmx305cm ,ale możliwe ,że za jakiś czas będę mógł go powiększyć.Tort będzie podzielony na segmenty (część "skrzynek"mam gotowych tak że można już kłaść tory) bo miejsce w ktorym stanie od czasu do czsu jest mi potrzebne do innych celów.Mam też kilka budynków które chciałbym umieścić na makiecie: budynek stacji,magazyn,dwustanowiskowa lokomotywownia,nawęglanie,wieża wodna,i dwie nastawnie.Wiem że to trochę jak kupowanie lasu,tartaku i psa ,ale nic na to nie poradzę tak już mam.Wcale też nie jest powiedziane,że wszystko co mam koniecznie musi być upchnięte na makiecie.Jeżeli się uda to ok,a jak nie to wiadomo "wyżej nerek nie podskoczysz,sam pan wisz".
 
OP
OP
S

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#5
Re: mały tort

Dzięki tyle że standardowo przeglądałem to i pare innych standardów już jakiś czas temu,na półce też mam ich parę.Chodzi o to że nie potrafię niczego co tam widziałem dopasować do miejsca które mam. Najbardziej zależy mi na poznaniu Waszych opini na zasadzie odpowiedzi na następujące pytanie:co zrobilibyście na moim miejscu z takim kawałkiem miejsca pod budowę tortu (makiety modułowe nie wchodzą w grę) Pozdrawiam
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#6
Re: mały tort

Zainstaluj sobie program do projektowania makiety. Wersja demo 3rd PlanIt może się przydać do sprawdzenia swoich koncepcji na takim jakie masz kawałku miejsca.

Tutaj link do programu:
http://www.eldoradosoft.com/download.htm

Jeśli nie pokażesz kilku samodzielnie zrobionych koncepcji to pomyślę, że po prostu trollujesz.

Pokaż zdjęcia tych gotowych skrzynek oraz budynków które masz na makietę. Wtedy będzie wiadomo, że coś robisz, a nie zmyślasz.
 
OP
OP
S

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#7
Re: mały tort

Ok dzięki za link,a zdjęcia będą jak tylko aparat wróci z "sesji wyjazdowej"tzn dziś późnym popołudniem.Mam nadzieję że wtedy mój wątek zostanie wyciągnięty z bocznicy i będzie się toczył"zawsze po właściwym torze",jak głosił stary slogan reklamowy firmy Piko.Pozdrawiam
 
OP
OP
S

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#8
Re: mały tort

Myślę że to wystarczający dowód. Przepraszam za jakość niektórych zdjęć ale nie umie zrobić lepszych.Pozdrawiam
 

Załączniki

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#10
Re: mały tort

no stare tory, powinieneś zatrudnić się w firmie gdzie wydają krzyżówki 100 ,200 500 1000 krzyzówek/łamigłówek, zapewniam Cię, że Twojej łamigłówki z tego rysunku by szybko nikt nie rozwiązał :twisted:
 
Reakcje
0 0 0
#11
Re: mały tort

Może to taka zmyłka że niby profesjonalny plan :p.Nie no oczywiście żartuje ale tak na serio nie kapuje tych cyferek przy każdym odcinku toru.Co do foty skanuj0002 to wątpię byś to upakował na jednej skrzynce,chyba że tworzysz w skali N
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#12
Re: mały tort

Łączenia tych Twoich segmentów w ogóle sobie nie wyobrażam , na dodatek z taką ilością torów. A na czym to będziesz rozkładać ? i jak przechowywać po rozłożeniu ?
 
OP
OP
S

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#14
Re: mały tort

Witkoim: patrz na czerwone linie. 8)
Tomek25poznań: ostatnią wersję planów przedstawia skan 003,004,005. :oops:
Tkarady: łaczenie segmentów-śruby meblowe+podkładki+nakrętki ,normalnie makieta będzie stała na koziołkach,a w razie potrzeby rozłożenia będzie miała swoje miejsce na specjalnych półkach,koziołki też i czy połączenie czterech torów to taki wielki problem? :p
Ciekma:Sudoku i krzyżówki to rozrywki kształcące umysł więc co w nich widzisz złego? :D
Rysowałem na papierze w kratkę bo taki akurat mam w duzych ilościach. A że rysuję na papierze ,no cóż taki już ze mnie"starocerkiewny ortodoks". :D
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#16
Re: mały tort

Ot dlatego najlepiej wszystko sobie rozrysować wskali np. 1:10, 1:20 ja tak robiłem jak swego czasu miałem bogatą wizje budowy makiety modułowej (ale nie aż tak bogatą) i sie okazało, iż taki plan moje "plany" budowy szybko zniwelował...
 
OP
OP
S

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#17
Re: mały tort

Mimo tego że na papierze w kratkę :oops: to jednak rysowałem mniej więcej w skali 1:5.;)
Mniej więcej bo wzdłuż wymiary się zgadzają,a wszerz już nie :(,chyba coś poknociłem z kątami.
 

Załączniki

OP
OP
S

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#19
Re: mały tort

Oj bo taki jestem roztrzepany że zgubiłem gdzieś instukcje obsługi do wyżej wymienionych sprzętów i stąd całe zamieszanie. :D
A tak na poważnie to zupełnie bez sensu zachciało mi się geometrii wykreślnej i wyszło co wyszło.I tak nie ma to większego znaczenia bo sprawdzam każdy pomysł ukladając tory na skrzynkach. Niestety za każdym razem wszystko wychodzi upakowane jak śledzie w beczce. :(
Coś mi się widzi że problem nie leży w moich zdolnościach rysunkowych. :?
 
OP
OP
S

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#20
Re: mały tort

Kupiłem taką książeczkę.
Przejrzałem,wybrałem plany stacji które na pewno się zmieszczą,trochę je przerobiłem i takie są efekty.Potrzebne mi wasze opinie,który z tych planów jest najbardziej sensowny.
PS Jeżeli ten post narusza prawa autorskie,odpowiednie "czynniki" proszone są o jego usunięcie.
 

Załączniki

Podobne wątki