• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta "LASZCZYN"

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#21
Mateusz wybacz tę uwagę, nie chciałem Ci szczególnie dokuczać, złączki można wyciągnąć, czytaj zniszczyć, a podkłady wymienić, ale i tak będzie dobrze, jesteś jednym z nielicznych na tym forum, którzy na uwagi nie reagują panicznie i agresją, działaj a my sobie popatrzymy.(y)
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#22
Dobry wieczór.
Mam takie pytanie, czy są jakieś normy określające odstęp pomiędzy latarniami montowanymi nad torami?
Obejrzałem ze 100 filmów na YouTube żeby przyjrzeć się dokładnie w jakich odległościach są montowane jedna od drugiej.
Okazuje się, że raz zamontowane są stosunkowo blisko siebie, a na innej trasie przy podobnym układzie torów, bardziej rozciągnięte.
Na chwilę obecną zrobiłem u siebie tak jak poniżej i boje się, że jednak są zbyt blisko siebie (a dokładnie co 16 cm)
20170425_215841.jpg
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#26
No i kolejny etap pracy za mną. Zazieleniłem swój pierwszy moduł.
Wciąż zastanawiam się jak zazielenić tory pomiędzy podkładami, aby wyglądało to w miarę naturalnie, bo niestety wszelkie dotychczasowe próby mnie nie zadowalają.
Czekam jeszcze na słupy trakcyjne od Viessmann'a, a w między czasie czytam i szukam informacji jak zrobić fajne krzaczki, które mam zamiar też umieścić.
Jeśli uważacie, że coś mogę zmienić lub dodać, proszę o poradę.

20170429_01.jpg 20170429_02.jpg 20170429_03.jpg 20170429_04.jpg 20170429_05.jpg 20170429_06.jpg 20170429_07.jpg 20170429_08.jpg 20170429_09.jpg 20170429_10.jpg 20170429_11.jpg
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
392 24 1
#27
Ja tam się nie znam ale... kurcze super to wygląda!
Mógłbyś powiedzieć jak uzyskać taki "ziemisty teren"/"glebę" jaki widać pomiędzy torami na zdjęciu w poście 17 i na tym fragmencie pozbawionym trawy na ostatnim zdjęciu z posta 26 ?
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#28
Mógłbyś powiedzieć jak uzyskać taki "ziemisty teren"/"glebę" jaki widać pomiędzy torami na zdjęciu w poście 17 i na tym fragmencie pozbawionym trawy na ostatnim zdjęciu z posta 26 ?
Piasek dla szynszyli (kiedyś polecił mi @mattia do czegoś i teraz ponownie bardzo się przydał) przyklejony na wikol oraz pomalowany pigmentem MIG Dark Earth :)
ammo-of-mig-pigment-dark-earth.jpg
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
392 24 1
#29
Ten piasek musi mieć jakieś konkretne właściwości?
Bo widzę, że rozpiętość jakościowa produktów jest dosyć duża... od "naturalnych pyłów wulkanicznych z Andów" po drobno i gruboziarniste syntetyki z domieszką kwarcu lub talku (n)
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#31
Ten piasek musi mieć jakieś konkretne właściwości?
Bo widzę, że rozpiętość jakościowa produktów jest dosyć duża... od "naturalnych pyłów wulkanicznych z Andów" po drobno i gruboziarniste syntetyki z domieszką kwarcu lub talku (n)
Tylko, żeby nie był z mielonych muszli. Bo cuda się potem dzieją:(
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
392 24 1
#32
Sądząc po tych różnych odcieniach brązu ze zdjęcia w 17 poście to pigment się stosuje na jeszcze wilgotny (po klejeniu) piasek?
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#33
Można, ale ja czekałem 24 h aż dobrze wyschnie.
Różne odcienie zależą od tego jak grubą warstwę pigmentu położysz. Jak pędzlem przejedziesz 3-4 razy w jednym miejscu, to będziesz miał jaśniej.
Na żywo daje to całkiem fajny efekt.
 

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.234 0 0
#34
Tory na dioramie wyszły oryginalnie. Trawa rosnąca między torami wygląda jak w naturze. Kolor torów i szutru dobrane idealnie. Moim zdaniem nie trzeba już nic zmieniać, bo można zepsuć końcowy efekt.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#40
Przemyślałem sprawę odnośnie napędów do zwrotnic w rozjazdach.
Zamówiłem adaptery od Piko i będę przenosił je pod spód. Czeka mnie poważna przebudowa tego co już zrobiłem, ale rzeczywiście może warto.
Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

Póki co, testowałem oświetlenie latarni na głównym module.
DSCF9124.jpg DSCF9126.jpg DSCF9132.jpg
 

Podobne wątki