• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta kolejowa/moduły

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
#41
1. Sekcja dla początkujących, 3-ci temat: Pierwsza skrzynka, trudne a może nie. Polecam.
2. Uwierz MDF to tani materiał.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#42
Skorzystał bym z okazji mając dziadka stolarza i zamówiłbym tylko czoła modułów. Boczki to myślę ,że z mdfu ale ona swoje kosztuje, Jakie jeszcze tworzywo by się nadawało :niepewny: ?
MDF jest rodzaju męskiego więc on swoje kosztuje, zupełnie nie orientuję się w cenach tych współczesnych wynalazków, ale wiem że na boczki skrzynek średnio się nadaje.
Mając dziadka stolarza, powinieneś siędo niego uśmiechnąć, powiedzieć o co chodzi, a on, bo zakładam że jest fachowcem, zrobi Ci jak będzie umiał najlepiej, najlepiej ze sklejki, liściastej, może być iglasta, koledzy z takiej też budują, taki profil tez dziadek pewnie będzie umiał zrobić, a jak nie to powinien zmienić jak najszybciej fach.
Może też być tak że dziadek Cię nie lubi, jak dziadek mojego syna, dla którego wnuki synusia są tylko ważne, a córki już nie,no ale na to nie masz wpływu.

Powiem Ci tak bąbelku, zrobiłbym Ci za darmo skrzynkę/skrzynki, nawet bym Ci je przysłał, choć brzydzi mnie już budowa skrzynek, Ci co mnie znają wiedzą dlaczego, ale nie mam niepodważalnej wiary w to ze nie zmarnuję swego czasu i materiału.

Na razie miotasz się, mnożysz przeciwności, dyskutujesz i niczego nam nie pokazałeś, udowodnij żeś modelarz, choćby początkujący, a kto wie.
Ciekawe czy na FB też brylujesz ze swoimi problemami.

Do kolegów którzy zaraz zaczną Cię bronić, że masz tylko 14/15 lat , i delikatnie z Tobą trzeba, ja w wieku piętnastu lat, oszukując
Panią której nie chciało się sprawdzić legitymacji, a może miała to w d...e, jako quasi szesnastolatek pracowałem na OHP (zapytaj rodziców co to było) w zakładach Eskimo w Łodzi, jako pomoc na wydziałach przędzalni, zarobiłem wtedy 1400 zł prawie.

Do klubu kiedyś przyprowadziła mama swego ukochanego synka, Kubusia, Kubuś miał niecałe czternaście lat, zajęliśmy się nim, mieszkał blisko, zawsze ktoś go podrzucił, lub odprowadził, a atmosfera w klubie była wtedy boska, Kubuś rósł , dojrzewał na naszych oczach, wyrósł na modelarza i przyzwoitego człowieka, rzucił mu się wąs, znalazł dziewczynę, życie, nie wiek, ale ustrój psychiczny determinują działania człowieka, tu znajdziesz wielu starych a głupich jak nie wiem jakiego użyć przykładu.

Przemyśl to.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#43
1. Sekcja dla początkujących, 3-ci temat: Pierwsza skrzynka, trudne a może nie. Polecam.
2. Uwierz MDF to tani materiał.

Chyba że robisz to jako w miarę stacjonarne zjawisko, bo jako część makiety modułowej ma trochę małą wytrzymałość mechaniczną, ale i tu są inne zdania.
Poza tym Dominik Ci świetnie poradził, poczytaj, popatrz, na YT Pan Lewiński też sporo pokazuje, ucz się.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#44
Taki oto budyneczek administracyjny tartaku. Myślicie ,że się nadaje ?
20201204_222807_compress57.jpg
20201204_221601_compress1.jpg
20201204_221539_compress22.jpg
20201204_222841_compress19.jpg
Tynkowany, podświetlany w środku a daszek cały opanowany. Jutro zrobię lepsze zdjęcia na dworze. Liczę na podpowiedzi (Jest to mój pierwszy budynek z papieru)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#45
Do bólu szczerze, pierwszy powiadasz, no to schowaj go sobie, ja tak schowałem pierwszy model lokomotywy,oczywiście na pamiątkę i zrób jeszcze raz.
Widać łączenia ścian, tynk ma zbyt dużą granulację, nad oknami wygląda jak nawis z wodorostów tyle że białych, szerokosć szprosów i ram w okanch jest zbyt duża, znajdź takie okno w sąsiedztwie, pobliżu, zmierz i złap się za głowę, skos dachów do środka między budynkiem a przybudówką, o ile dobrze widzę na tych ciemnych zdjęciach jest w zasadzie nie stosowany, oczywiscie były i takie, ale ja spotkałem tylko w życiu a żyję sporo lat taki tylko raz, skos z przybudówki w stronę skosu z budynku, a woda leje się do środka, nie ma siły żeby cała zleciała , zawsze znajdzie się jakieś zastoisko, a potem larum, woda w środku.
Papę słąbo widać nic nie można na jej temat powiedzieć, ale wydaje mi się że jest z całych, długich odcinków, poszukaj typowych wymiarów rolki papy, czyli szerokośći i długości w rolce.
Nie myślałem że to napiszę, obejrzyj spokojnie analizując na bieżąco odcinek filmu Pana Leszka o budowie domku, pomyśl, próbuj.

Jeśli masz na imię Antek to będę Ci mówił Antek, nie jest tragiczny, większe masakryczne gluty pokazywali tu wizjonerzy i marzyciele, jak na pierwszy raz, olbrzymiąjego zaletą jest że przestaleś tyle gadać a zacząłeś robić(y)próbuj, masz całe życie przed sobą, niektórzy z nas już nie, może ktoś z forum posiadajacy laser pomoże Ci i wytnie ramy okienne, nie wstyd posiłkowac siętechnologią, ale spróbuj na początku sam.

Powiedz nam kilka słów o tym jak, czym i z czego zrobiłeś ten budynek, może gdzieś popłniłeś kuriozalny błąd ktorego nie potrafisz na razie wychwycić.

Mam nadzieję iż moja opinia, nie zrazi Cię a zmotywuje do jeszcze większych wysiłków.
Miłego dnia.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#46
Do bólu szczerze, pierwszy powiadasz, no to schowaj go sobie, ja tak schowałem pierwszy model lokomotywy,oczywiście na pamiątkę i zrób jeszcze raz.
Widać łączenia ścian, tynk ma zbyt dużą granulację, nad oknami wygląda jak nawis z wodorostów tyle że białych, szerokosć szprosów i ram w okanch jest zbyt duża, znajdź takie okno w sąsiedztwie, pobliżu, zmierz i złap się za głowę, skos dachów do środka między budynkiem a przybudówką, o ile dobrze widzę na tych ciemnych zdjęciach jest w zasadzie nie stosowany, oczywiscie były i takie, ale ja spotkałem tylko w życiu a żyję sporo lat taki tylko raz, skos z przybudówki w stronę skosu z budynku, a woda leje się do środka, nie ma siły żeby cała zleciała , zawsze znajdzie się jakieś zastoisko, a potem larum, woda w środku.
Papę słąbo widać nic nie można na jej temat powiedzieć, ale wydaje mi się że jest z całych, długich odcinków, poszukaj typowych wymiarów rolki papy, czyli szerokośći i długości w rolce.
Nie myślałem że to napiszę, obejrzyj spokojnie analizując na bieżąco odcinek filmu Pana Leszka o budowie domku, pomyśl, próbuj.

Jeśli masz na imię Antek to będę Ci mówił Antek, nie jest tragiczny, większe masakryczne gluty pokazywali tu wizjonerzy i marzyciele, jak na pierwszy raz, olbrzymiąjego zaletą jest że przestaleś tyle gadać a zacząłeś robić(y)próbuj, masz całe życie przed sobą, niektórzy z nas już nie, może ktoś z forum posiadajacy laser pomoże Ci i wytnie ramy okienne, nie wstyd posiłkowac siętechnologią, ale spróbuj na początku sam.

Powiedz nam kilka słów o tym jak, czym i z czego zrobiłeś ten budynek, może gdzieś popłniłeś kuriozalny błąd ktorego nie potrafisz na razie wychwycić.

Mam nadzieję iż moja opinia, nie zrazi Cię a zmotywuje do jeszcze większych wysiłków.
Miłego dnia.

Budynek zrobiłem z kartonu 1.5mm. Posklejałem spróbowałem zaszpachlować łączenia i w sumie tyle , mogłem papę jeszcze pionowo podzielić. Podstawę pod dach na którą przyklejałem papę zrobiłem z polistyreny taki chyba 0.3 mm bo tak sobie pomyślałem że jak bym z tektury to by się zapadło na środku od nadmiaru kleju a klej to wikol zawitał na dachu. Spróbuję z czymś mniejszym np wagą ,którą pokazywał Pan Leszek.
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
#49
Bardziej mi chodziło o to żeby wiedzieć co i w jaki sposób sobie poprawić jak już się zdarzyło skopać :) Bo może zdarzyć się jeszcze nie raz. Zeszlifuj ściany drobnym papierem, popraw łączenia i zobaczysz czy będzie różnica. A równolegle możesz robić nowy.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#50
Bardziej mi chodziło o to żeby wiedzieć co i w jaki sposób sobie poprawić jak już się zdarzyło skopać :) Bo może zdarzyć się jeszcze nie raz. Zeszlifuj ściany drobnym papierem, popraw łączenia i zobaczysz czy będzie różnica. A równolegle możesz robić nowy.

Racja, dzisaj spróbuje poprawić i wykombinuje nowe okna może wyciąć z polistyrenu :niepewny:
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#51
Racja, dzisaj spróbuje poprawić i wykombinuje nowe okna może wyciąć z polistyrenu :niepewny:

Adam ma rację, nie wyrzucaj, spróbuj go poprawić, a z dachem miałem rację, czy nie.
Polistyren nie polistyrena, można zrobić okna a masz taki o małej grubości, mistrz LL też chyba nie wycinał ręcznie okien, nie pamiętam już.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#59
Profile Fremo na końcach ale jakie F96 czy E96, a w środku skrzynek czyli na łączeniu środkowym dwóch, płaski profil, typowo stacyjny.
Skrzynki schodzą się na końcach, czyli trapez, ale schodzą się od środka czyli od jednego końca dostawki do drugiego przy profilu przejściowym.

Abyś wiedział o co mi chodzi zamieszczam rysunek odręczny, ponieważ jestem wykluczony elektronicznie i rysuję tradycyjną metodą.
Na pierwszym skrzynki podstawowe i dwa warianty dostawek, o który Ci chodzi.

DSC_0498.JPG


Cy wiesz że skrzynka z profilem fremo z jednej strony i płaskim stacyjnym z drugiej bok ma ukośny, mimo iż lista podtorowa jest pozioma, jesteś pewien że sobie z tym poradzisz i nie zburzy to Twojej koncepcji.

DSC_0499.JPG
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#60
Profile Fremo na końcach ale jakie F96 czy E96, a w środku skrzynek czyli na łączeniu środkowym dwóch, płaski profil, typowo stacyjny.
Skrzynki schodzą się na końcach, czyli trapez, ale schodzą się od środka czyli od jednego końca dostawki do drugiego przy profilu przejściowym.

Abyś wiedział o co mi chodzi zamieszczam rysunek odręczny, ponieważ jestem wykluczony elektronicznie i rysuję tradycyjną metodą.
Na pierwszym skrzynki podstawowe i dwa warianty dostawek, o który Ci chodzi.

Zobacz załącznik 774287

Cy wiesz że skrzynka z profilem fremo z jednej strony i płaskim stacyjnym z drugiej bok ma ukośny, mimo iż lista podtorowa jest pozioma, jesteś pewien że sobie z tym poradzisz i nie zburzy to Twojej koncepcji.

Zobacz załącznik 774288
Schodzą się w formie trapezu, norma E96. Na początku chciałbym zbudować to na tych modułach stacyjnych a potem zastosować moduły przejściowe na szlakowy, ale to dopiero po pozytywnym ukończeniu makiety
 

Podobne wątki