• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

makieta jak teatr

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Zawsze podobała mi się ta makietka. Mała, realistyczna (fragment lokomotywowni gdzieś na wschodzie od Polskich granic chyba) i można sobie pojeździć... :)

1)
2)
3)
4)
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
Niedawno moja makieta zyskała własne tło (z którego nie jestem w pełni zadowolony ale zostanie zmienione) oraz oświetlenie. Tak obudowana makieta według mojej opinii prezentuje się o niebo lepiej i ogląda się ją zdecydowanie lepiej ponieważ ludziki wzrok nie rozbiega się na zbędne elementy ,,infrastruktury" otaczające makietę tylko się koncentruje tylko na tym co ma przed sobą czyli w naszym przypadku makietą.
Poniżej jedna fotka mojej makiety którą zaprezentowałem na wystawie w Piotrkowie.
DSC_9044 (Kopiowanie).JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Wróćmy do makiet "jak teatr". Na wystawie pod Paryżem pokazano kilka fajnych rzeczy. Na początek makieta włoskiego modelarza w wielkości 0e. Fikcyjny odcinek linii wąskotorowej, wzorowany na rzeczywistych kolejkach we Włoszech. Tabor wykonany własnoręcznie z części fabrycznych Roco, Fleischmann i Fleischmann Magic, na podstawie planów pojazdów włoskich i zagranicznych. Makieta składa się z dwóch części, które mogą są połączone plecami do siebie za pomocą nawrotów "technicznych", bez scenerii. Po jednej stronie jest mała stacja, a po drugiej odcinek szlaku.

IMG_8927.JPG
IMG_8928.JPG
IMG_8929.JPG
IMG_8934.JPG
IMG_8926.JPG
IMG_8938.JPG
IMG_8939.JPG
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Wprawdzie makieta nie kolejowa, ale pomysł na jej przedstawienie iście teatralny, a historia Janusza Witwickiego przejmująca do bólu. Warto poświęcić trochę czasu na wnikliwą lekturę artykułu o nietuzinkowym modelarzu, który o lata świetlne wyprzedził swoją epokę i pozostał do końca wierny swojej wizji i ideałom.
http://www.lwow.com.pl/panorama-1/witwicki.html
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Wprawdzie makieta nie kolejowa, ale pomysł na jej przedstawienie iście teatralny, a historia Janusza Witwickiego przejmująca do bólu. Warto poświęcić trochę czasu na wnikliwą lekturę artykułu o nietuzinkowym modelarzu, który o lata świetlne wyprzedził swoją epokę i pozostał do końca wierny swojej wizji i ideałom.
http://www.lwow.com.pl/panorama-1/witwicki.html
Fascynująca historia, piękna praca, trudne czasy.... Widziałem fotki tej makiety - jest co podziwiać. Widać fach w ręku i poświęcenie jakie było potrzebne by to zbudować. Jak widać modelarstwo może mieć wielką wartość artystyczną - jak obrazy znanych malarzy. Warto pojechać, warto zobaczyć. Super sprawa, że to ocalało. A tak przy okazji - skala chyba podobna do H0... :) : http://www.lwow.com.pl/panorama-1/ryciny/ryk-22.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
A czy i gdzie można to obejrzeć? Na podanej przez kolegów stronie znalazłem tylko informację o otwartej w 2001 roku wystawie w Muzeum Miejskim we Wrocławiu. Czy to jest stała ekspozycja, czy była tylko czasowa?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Na wspomnianej przeze mnie wystawie było jeszcze parę ciekawych rzeczy, choć już niekoniecznie były to "makiety jak teatr". Postanowiłem jednak pokazać tu parę fotek, żeby nie otwierać nowego tematu. Moją uwagę zwróciła makieta stacji Aurillac w leżącym we francuskim Masywie Centralnym regionie Owernia. Jest to niewielka stacja na jednotorowej, niezelektryfikowanej linii z Clermont-Ferrand w kierunku Tuluzy, na której kiedyś dawno temu miałem okazję się przesiadać. Na stacji znajduje się krótka hala peronowa, obejmująca zaledwie 3 perony i 4 tory (piąty tor, na zewnątrz hali, jest obsługiwany z peronu, na którym stoją podpory hali). Makieta dość wiernie odwzorowuje układ stacji, choć oczywiście pewnie jest nieco skrócona w stosunku do oryginału. Na wystawie pokazano samą stację, ale nie wiem, czy jest ona częścią większej całości.

IMG_8923.JPG
IMG_8917.JPG


Na peronie czynna jest mała kafejka (przepraszam za trochę nieostre zdjęcie).

IMG_8916.JPG
IMG_8915.JPG
IMG_8921.JPG
IMG_8925.JPG


Na uwagę zasługują dokładnie odwzorowane szczegóły, m.in. ręczne dźwignie do przestawiania zwrotnic.

IMG_8920.JPG
IMG_8919.JPG
 

Podobne wątki