• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

makieta jak teatr

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#61
Widzę, że autor makiety amerykańskiej poszedł dalej i zrobił coś, co na makietach amerykańskich kolei prawie nie było uwzględniane. A mianowicie Hoboes, czyli kolejowi włóczędzy. Pisałem o nich pracę magisterską :) Gdybym widział tą makietę wcześniej, na pewno to zdjęcie znalazłoby się w mojej pracy :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#62
Autor makiety specjalnie zwrócił mi na to uwagę, ale ja już wcześniej to zauważyłem i dlatego zrobiłem takie zbliżenie (choć nie było to łatwe, bo to N w ruchu).
 
Reakcje
1.731 13 0
#63
Od siebie chciałem dodać dwie fotki z makiety , którą robiłem w Niemczech... Nie wiem czy klimat jest jak teatr, ale chyba są ok...:)
Makieta w Benstted
IMG_0995 Makieta niemiecka w Benstted.jpg



Makieta w Benstted
IMG_0996 Makieta niemiecka w Benstted 2.jpg
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#66
A ja ma pytanie odnosnie 1 zdjecia z postu wyzej. Jak czolo lokomotywy stanie pod semaforem (chodzi o ten tor z prawej strony pod peronem) to jego przednia czesc najprawdopodobniej zatrzyma sie na zwrotnicy rozjazdu, jak wtedy zostanie rozjazd przelozony??
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#68
Makieta zrobiona pięknie jak zwykle u Daniela, ale do tego tematu chyba nie za bardzo pasuje. Jednak do projektu można mieć dużo wątpliwości. Ten semafor rzeczywiście powinien stać trochę wcześniej, na zielonej linii, nie na czerwonej. Poza tym tarcza zaporowa oznaczona czerwoną strzałką zupełnie nie ma sensu w tym miejscu. Daniel już tłumaczył, że wykonał makietę według dostarczonego projektu, więc trudno mieć do niego o to pretensje, ale warto zauważyć błędy, by inni koledzy, wzorujący się na pięknych pracach Daniela, nie popełniali takich samych nieprawidłowości. No i nie wspomnę już o wszystkich semaforach ustawionych na wolna drogę "żeby ładniej wyszło na zdjęciu":p (chyba, że spod każdego z tych semaforów jest wyjazd na inną linię).

IMG_0880.jpg
 
Reakcje
1.731 13 0
#69
...Andrzeju z tego co pamiętam, z pod semaforów wyjazd był na dwie , niezależne linie, a semafory są ustawione tak a nie inaczej na fotkach, ponieważ wtedy nie były jeszcze podłączone elektrotnicznie....;)
I tak jak pisałem właściciel makiety - mimo, że prosiłem go o inne ustawienie semaforów - twierdził, że tak było w realu i nie chciał zmieniać ani układu torowego , ani ustawienia semaforów (ręce mi czasem opadały:oops: )....
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#71
Misiek ! Super !
Co poniektóre wygladaja jak akwaria w sklepie zoologicznym :D, ale ogolnie to bardzo fajna wystawa i dobra idea na mala dioramke lub mala makiete(y)
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#73
Witam Wszystkich w Nowym Roku 2014
Wszystkiego Najlepszego !
A może zrobić cos takiego , sa to zdjęcia z czasopisma i dlatego nie najlepszej jakości . Dla zainteresowanych to metoda posiadam
komplet dokumentów wraz z układem torowym na każdej z czterech dioram w tłumaczeniu na jezyk polski :p;):)

003.JPG

005.JPG 006.JPG
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#75
Właśnie rozpocząłem budowę takiego wąskotorowego teatrzyku i widzę, że mój rozkład torowy wszedł prawie identycznie jak to pokazał Mattia .
Widać jest to chyba ekstremalne ułożenie .
Ciekaw jestem wymiarów tego pudełka .
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#77
Makiety zamknięte ,a o tym tu mowa mają swoje określone wymiary .
Tak i tu jest to przestrzeń zamknięta w formie otwartego pudełka , lub jak kto woli akwarium,telewizor etc, lub niepotrzebna skreślić .:)
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#79
Tak z innej mańki, oglądałem nowe filmiki na kanale YT - PMM-H0: rozwaliło mnie nawadnianie parowozu w minucie 12:29 tego filmiku:


(tam się leje prawdziwa woda) :podstepny:

Poza tym bardzo ładna makietka kolei niemieckich - foto-tło daje jednak fajną perspektywę:

 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#80
2 FILM,

Czy zauważyliście ,ze w cześć sprzęgów w składach to realistyczne sprzęgi amerykańskie? Bo niby dlaczego nie stosować takich sprzęgów w gniazdach NEM zamiast żab ,śledzi ,oczek , rogów ,czy wideł TRIXAi innego zoo ?
A sprzęgi amerykańskie ,nieco mniejsze od śledzi czy żab Fleischmanna ,mają te zasadnicza zaletę ,że
rozprzęganie odbywa się w przeciwieństwie do w/w bezdotykowo , polem magnetycznym podmakietowym (lepiej przymakietowym).
Poza tym są one realistycznie kolejowe a nie naukowo wytworzone do danej FIRMY .
 

Podobne wątki