• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego

Reakcje
4 0 0
#1
Witam mój pierwszy projekt nie wypalił była do dosyć duża stacja Nowy Sącz, może Ktoś w przyszłości się podejmie budowy takiej stacji na makiecie. Postanowiłem zmienić pomieszczenie w którym ma powstać moja nowa makieta Zrobiłem już częściowy projekt i prosił bym o parę rad na temat rozmieszczenia torów, będzie to stacja na linii dwu torowej stacja ma za zadanie przyjmowania jedynie pociągów osobowych, pociągi towarowe będą przejeżdżały przez stacje i nie planuje organizacji postojów dla tych pociągów miedzy innym ze względu braku miejsca na tory zakładu naprawy taboru.
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#2
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

1. A co to jest, co zaznaczyłem po środku?

2. Staraj się zmaksymalizować długość torów przy peronach (między rozjazdami). Może np: lepiej wyrzucić ten rozjazd w prawym górnym rogu i jeden tor przedłużyć na maksa...
 

Załączniki

Maciej41

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Ten tor wyciagowy przy planowanym ZNTK jest zdecydowanie za krotki jak na dlugosc bocznic. Jesli docelowo na bocznice trzeba by bylo wjechac skladem np. trzydziestowagonowym, to kazdy wagon trzeba by bylo wprowazac osobno ze wzgledu na wlasnie za krotki tor wyciagowy.
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#6
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Kubax_112
Ty to chyba albo ślepy jesteś, albo żartujesz z nas i jednak chcesz kupić Zbyszkowi piwko.
Weź się w garść i popatrz na ten Twój niby schemat !!!!!!!!!!!!!!!!!! Widzisz to ????
Jak nie to idź już spać, na dziś koniec z fantastyką :shock:
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#7
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Sądzisz że nic się nie da zrobić? Może lepiej na kocu se tory rozłożę i się będę paczył na EP12 jak w kółko śmiga????
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#8
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

KubaX_112 napisał(a):
Sądzisz że nic się nie da zrobić? Może lepiej na kocu se tory rozłożę i się będę paczył na EP12 jak w kółko śmiga????
sądzę, że da się zrobić, ale trzeba chwilę pomyśleć i przemyśleć ;)
ruszę d*** i Ci to zaraz pokażę
 

Maciej41

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Ja mysle ze to jest wlasnie ten tor wyciagowy o ktorym pisalem wczesniej.


KubaX_112 napisał(a):
Może lepiej na kocu se tory rozłożę i się będę paczył na EP12 jak w kółko śmiga????
Mysle, ze kolko jest ok, w porownaniu do tego co ty tu tworzysz...
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#12
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Więc zrób schemat jak należy................. i dopiero pokaż nam.
W poprzednim poście było napisane nagle 4 strony :!: :!: :!: :!: tak naprawdę o niczym.
Chcesz następny wątek na 4 strony i potem rozpoczniesz nowy z jeszcze ambitniejszym pomysłem ???
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#15
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Popatrz sobie jak to robią inni, zamiast wymyślac absurdalne plany. Ta makietka jest super, chociaż jest extremalnie krótka-tylko 1,70m. Osobiście bym ją wydłużył o metr.
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#16
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Kuba! Makieta nie musi być przeładowana torami. nie musi byś do diabła i troche rozjazdów
a jak ci nie pasuje szlak jedno torowy zawsze można coś dopiąć
 

Załączniki

OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#17
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ

Nie chciał bym byś Cie mnie mieli za idiotę ale czy po prostu taki układ torów jest normalny i można go zrobić ? Jest to dużo mniejsza powierzchnia od tej na której miała powstać stacja NS
dł:2,5m. pozdrawiam.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#18
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Można odtworzyć stację Nowy Sącz , ale jak się wydzieli kilka torów ( najlepiej głównych i te obok dworca ) a resztę oznaczyć jako rozebrane albo rozjazdy które by miały kiedyś prowadzić na nie . Jest wiele pomysłów aby zbudować replikę swojej ulubionej stacji i to na niewielkiej powierzchni . Ja chciałem kiedyś zbudować swoją ulubioną stację Ząbkowice Śląskie , ale jej nie zbudowałem ( byłaby b.duża a skracać jej nie warto ) . Dzięki Bogu że w moim powiecie istniały kleinbahny bo można odtworzyć dużo mniejsze stacje
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#19
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Dobra Pany, nie ma co tu więcej się wypowiadać stację zaczynam budować po swojemu, jak już coś będzie to napiszę Pozdrawiam.
 

Podobne wątki