• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#41
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

A kanały nie powinny byc w halach a nie na dworzu :? jakie wymiary przewidujesz dla budynków tego ZNTK-u??
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#42
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Kanał 1 będzie poza halami tak jak to jest w Newagu (niżej zdjęcie) Hale to Kibri nr 9325 o wymiarach 345 x 255 x 125 mm.
 

Załączniki

wojok040

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

KubaX_112, Przepraszam że tak troche ni na temat ale:
W jakim programie tworzysz układ torów?
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#44
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Dziwnie zabrzmi ale :: Paint + gotowe elementy geometryczne torów pomniejszonych i wyrównanych, skopiowanych ze strony Piko.de Jak byś chciał to na PW mogę wysłać te elementy a w paincie tylko się je obraca, i układa.
 

wojok040

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Tak mi się coś zdawaało. a szkoda, bo liczyłem że jest jakiś program który właśnie pokaże jakie to są cześci katalogowe piko. Przy tym te twoje plany sa jakies bardziej przejrzyste ;)
Dziękuję
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#47
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Poszedłem na łatwiznę ale moim zdaniem i przynajmniej dla mnie jest to dużo bardziej łatwiejsze w obsłudze niż te programy.
 

wojok040

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Dokładnie: przejrzyste bo kolorowe ;P
Ale chyba sciągnę sobie AnyRail ;)

Edit: Może jast jakis darmowty program do projektowania makiety. Bez ograniczenia takiego jak w AnyRail. Może jest jkiś sposób na usunięcie ograniczenia w AnyRail?
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
299 1 0
#49
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

AnyRail demo: za darmo - limit do 50 elementów na projekt - więc do bardziej złożonych planów (powyżej 50) trzeba użyć i tak painta do połączenia.
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#50
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

No dziś od rana zabrałem się do robienia mojej przesuwni pomysł z listwami i zębatkami zaczerpnąłem z tematu Gały oto efekt dotychczasowych prac (najważniejsze elementy przyklejone, najtrudniej było z wózkami ale sobie poradziłem tak więc wytrzymują dosyć mocne obciążenie zaraz dam fotki z założonymi silnikami gdyż własnie je umieszczam pod suwnicą
 

Załączniki

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#51
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Osz kurna :shock: zapowiada sie swietnie. Jakie wymiary maja te silniczki i od czego one sa??
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#52
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

Widzę, że napęd przenoszony jest bezpośrednio z silnika na koło zębate (napędowe). Brak pośrednich kół zębatych, może być przyczyną małej siły "uciągu" przesuwnicy. A jeśli ją zwiększysz podnosząc podawane napięcie - to przesuwnica będzie "śmigać" jak lok.
To rozwiązanie, może nie zdać egzaminu. Stosowane we wszelkich modelach loków i innych urządzeniach koła zębate (pośrednie) mają właśnie takie zadanie.
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#53
Re: HUSGWARNA ZDRÓJ - zakłady napraw taboru kolejowego- H0

1,1cm na 2,5cm a są od napędu CD jak już pisałem u Ciebie w temacie, (pewnie są na świecie mniejsze ale mnie te zadowalają i mają moc).

Zaraz zrobię próbę "pod napięciem"
 

Podobne wątki