• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Makieta H0 segmentowa

OP
OP
pawelszymkowiak

pawelszymkowiak

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 2 0
#62
Ciesze się że Ci się podoba bo troche przesadziłem z wysokością trawki i teraz wycieram paluchem i gole golarka,jest trochę lepiej.Patent żaden,pacne klejem tu i tam(byle nie na podkładach) a potem sadzarka.Tylko lepiej niższą trawkę do tego celu użyć.
 
OP
OP
pawelszymkowiak

pawelszymkowiak

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 2 0
#63
Szanowni koledzy i koleżanki.Przepraszam za zaśmiecanie :) Mam pytanie troche wychodzące poza temat modelarstwa kolejowego ale nadal modelarstwa :).Mianowicie modelarstwa militarnego RC a dokładnie dotyczy modelu czołgu T34-85 Zdalnie sterowanego konstrukcji metalowej.Może coś wiecie o sklepach,stronach internetowych które mają w sprzedaży lub sprowadzają takie modele.Jedyne co znalazłem to ebay.de ale tutaj jest problem bo nie mam konta na ebay a także konta walutowego.Najlepiej gdyby to był sklep a nie aukcja.Proszę o pomoc.Model czołgu nie jest dla mnie tylko dla ojca który męczy mnie już od dłuższego czasu a ja rozkładam ręcę. Liczę że tak duże doświadczone grono modelarzy znajdzie jakieś wyjście...może być awaryjne :)
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#64
Powolutku ale do przodu.Na ulicach są już latarnie od Kluby jest też gotowe oznakowanie przejazdu kolejowego to na 5 części makiety.Na 4 części postawiona już stacjia sklep spożywczy,peron doczekał się latarni i się zazieleniło.Dla mnie sezon modelarski się kończy,dzionek coraz dłuższy i cieplejszy więc czas na inne zajęcia.Modelowanie musi poczekać do jesieni.
Pawle bardzo ładna makieta i klimat na niej bardzo mi się podoba. Trzymam kciuki za dalsze postępy i będę dalej śledził budowę (y)
 
OP
OP
pawelszymkowiak

pawelszymkowiak

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 2 0
#65
Co chcę się zabrać za modelowanie to coś innego wchodzi mi wielkimi butami w grafik:) Nowe fotki z postepu prac moga pojawić sie dopiero okolo pażdziernika.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#66
...dotyczy modelu czołgu T34-85 Zdalnie sterowanego konstrukcji metalowej.Może coś wiecie o sklepach,stronach internetowych które mają w sprzedaży lub sprowadzają takie modele.
Ale w jakiej skali ma być ten czołg? H0, 1/72 czy inny?

bo w 1/16 to na allegro znajdziesz.
http://allegro.pl/russian-t-34-85-trumpeter-rudy-2-4ghz-i6832436466.html

oczywiście każdy T34 to "Rudy" :D nawet plastikowy gniot nie przypominający T34

W 1:72 to jest: http://www.vstank.com/vsx/product_tank_T34/product_tank_T34.html
 
OP
OP
pawelszymkowiak

pawelszymkowiak

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 2 0
#67
Ale w jakiej skali ma być ten czołg? H0, 1/72 czy inny?

bo w 1/16 to na allegro znajdziesz.
http://allegro.pl/russian-t-34-85-trumpeter-rudy-2-4ghz-i6832436466.html

oczywiście każdy T34 to "Rudy" :D nawet plastikowy gniot nie przypominający T34

W 1:72 to jest: http://www.vstank.com/vsx/product_tank_T34/product_tank_T34.html
Zapomniałem o skali. 1:16 Wszystkie modele na allegro to są plastiki.Taki model juz ma.Tu się rozchodzi o konkret model i konkret kasa.Cały z metalu z dzwiekiem wytwornicą dymu.I to jest koszt około 2 tysi zł
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#68
Szanowni koledzy i koleżanki.Przepraszam za zaśmiecanie :) Mam pytanie troche wychodzące poza temat modelarstwa kolejowego ale nadal modelarstwa :).Mianowicie modelarstwa militarnego RC a dokładnie dotyczy modelu czołgu T34-85 Zdalnie sterowanego konstrukcji metalowej.Może coś wiecie o sklepach,stronach internetowych które mają w sprzedaży lub sprowadzają takie modele.Jedyne co znalazłem to ebay.de ale tutaj jest problem bo nie mam konta na ebay a także konta walutowego.Najlepiej gdyby to był sklep a nie aukcja.Proszę o pomoc.Model czołgu nie jest dla mnie tylko dla ojca który męczy mnie już od dłuższego czasu a ja rozkładam ręcę. Liczę że tak duże doświadczone grono modelarzy znajdzie jakieś wyjście...może być awaryjne :)
Konto na ebayu założyć może każdy i jest to proste. Coś w stylu zakładania konta na allegro.
Konta walutowego nie potrzebujesz, bo możesz zapłacić przelewem SEPA ze swojego konta bankowego w złotówkach. Bank sam przeliczy Ci złotówki na Euro. Koszt takiego przelewu to 5 zł.
Możesz sobie także założyć konto na PayPal-u (też jest to proste), przelewasz złotówki na to konto i także automatycznie zostanie przewalutowane. Wtedy możesz płacić przez PayPal i masz transakcję z gwarancją. Poza tym przelew na PayPal trwa kilka chwil, bo jest opcja przelewu błyskawicznego. Koszt takiego przelewu to koszt zwykłego przelewu bankowego.
Trzeba tylko pamiętać, że zarówno bank, jak i PayPal mają swój przelicznik walut i to zawsze większy, niż w kantorach.
[DOUBLEPOST=1499164351][/DOUBLEPOST]Aha, zapomniałem dopisać, że konto najlepiej zakładać na www.ebay.pl , to wtedy masz wszystko w języku polskim. Tak samo jest z PayPal-em. Najlepiej zakładać na www.paypal.com
 
OP
OP
pawelszymkowiak

pawelszymkowiak

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 2 0
#69
Konto na ebayu założyć może każdy i jest to proste. Coś w stylu zakładania konta na allegro.
Konta walutowego nie potrzebujesz, bo możesz zapłacić przelewem SEPA ze swojego konta bankowego w złotówkach. Bank sam przeliczy Ci złotówki na Euro. Koszt takiego przelewu to 5 zł.
Możesz sobie także założyć konto na PayPal-u (też jest to proste), przelewasz złotówki na to konto i także automatycznie zostanie przewalutowane. Wtedy możesz płacić przez PayPal i masz transakcję z gwarancją. Poza tym przelew na PayPal trwa kilka chwil, bo jest opcja przelewu błyskawicznego. Koszt takiego przelewu to koszt zwykłego przelewu bankowego.
Trzeba tylko pamiętać, że zarówno bank, jak i PayPal mają swój przelicznik walut i to zawsze większy, niż w kantorach.
[DOUBLEPOST=1499164351][/DOUBLEPOST]Aha, zapomniałem dopisać, że konto najlepiej zakładać na www.ebay.pl , to wtedy masz wszystko w języku polskim. Tak samo jest z PayPal-em. Najlepiej zakładać na www.paypal.com
Dziekuję za pomoc.Będę próbował założyć konto.Z tym przelicznikiem coś gdzieś czytałem że wiecej zabierają.No ale coś za coś.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#70
Tylko przy przelewie bankowym zagranicznym nie pomyl się i wybierz przelew SEPA, bo jest jeszcze przelew SWIFT, a ten już kosztuje dużo więcej. :)
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#71
Dziekuję za pomoc.Będę próbował założyć konto.Z tym przelicznikiem coś gdzieś czytałem że wiecej zabierają.No ale coś za coś.
Załóż sobie przedpłaconą / debetową kartę walutową w tym wypadku w €, uzupełnij potrzebną do transakcji kwotą i potem zapłać 1:1 w € przez co nie stracisz nic na przeliczaniu z Pln na €.
 
OP
OP
pawelszymkowiak

pawelszymkowiak

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 2 0
#72
Witam po dłuższej przerwie i dziekuję za porady w/w.Czołg został zakupiony.Korzystając z wolnego-chorobowego postanowiłem coś popaskudzić na makiecie i się dzieje Mateuszewo pięknieje.No ale niema co za dużo pisać tylko oglądać.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
pawelszymkowiak

pawelszymkowiak

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 2 0
#76
Witam po dłuższej przerwie.Grilla już w tym roku zaliczyłem,a przez cały okres zimowy kilka razy zaliczałem podejście do budowy makiety.Po Świętach jak się uda to zamontuję resztę oświetlenia i przyjdzie czas na złożenie segmentów w całość i zabawa na całego.
A tak to wyglądana fotkach cz.1
 

Załączniki

OP
OP
pawelszymkowiak

pawelszymkowiak

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 2 0
#77
Cz.2
 

Załączniki

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#80
Jestem smakoszem tego warzywa lub owocu. Dlatego występują gościnnie i w takiej ilości ;-)
nie o ilość ale jakość chodzi, a dokładniej to wielkość. Mógłbyś rozwiązać problem głodu na świecie z takim dyniotworem :)
Makieta jest super, klimatyczna, ale te dynie po prostu odwracają uwagę od detali. I to je się zapamiętuje że sięgają do połowy drzwi.
Droga z trylinki bardzo ładnie i równo ci wyszła. Gips?
 

Podobne wątki