• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta H0e - rozbudowa

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
915 38 3
Pięknie to z taborem wygląda. Takie przedmieścia wąskotorowe wzdłuż drogi wojewódzkiej. Aż mi się w pamięci odświeżyły przejechane odcinki Koszalińskiej, Krośniewickiej, Śmigielskiej czy szczególnie mi ostatnio bliskiej Żuławskiej. A Jelcz aż się prosi o najprostsze kalki PKS. Pomyśl o tym Artur, koszt paru PLN a klimatu złapie mocno :)
 
Reakcje
2.464 79 2
jedynie te okropne lusterka w Jelczu trochę psują efekt, ale to juz na pewno nie twoja wina
Jelcz to produkcja masowa dużego producenta. Trzeba nad nim popracować, tak jak nad innymi dużych producentów. Dziękuję za miłe słowa.

Aż mi się w pamięci odświeżyły przejechane odcinki Koszalińskiej, Krośniewickiej, Śmigielskiej czy szczególnie mi ostatnio bliskiej Żuławskiej
Jechałem każdą wspomniana kolejką :p niemniej bardziej kierowałem się pamięcią kolejki Piotrkowsko - Sulejowskiej, miejscowość Poniatów.

A Jelcz aż się prosi o najprostsze kalki PKS. Pomyśl o tym Artur, koszt paru PLN a klimatu złapie mocno
Już wiem gdzie moje modele aut pojadą na lifting ;)

Oj tam Artur, biadolisz...
Jak dla mnie jesteś Modelarz
Dziękuję za miłe słowa, niemniej nadal nie uważam się za modelarza ;) Nie chce dywagować i zaczynać zbędnej dyskusji na ten temat, bo znów kolejny raz rozjedzie się wątek.

Dziękuję również wszystkim innym za dobre słowo :)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Była już taka dyskusja pt." Czy jestem modelarzem czy nie" nic z niej nie wynikło, bo jak zwykle Ci co coś robią i są modelarzami, nie przyznają się do tego, są skromni, miernoty od afrykańskich trawników i knucia nie są a się kreują na wielkich, ot życie, pieprzyć to, najważniejsze że się dobrze czujesz
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
2.464 79 2
Szanowni koledzy.
Miał być odpoczynek od składania ale niestety Paweł narzuca tempo i trzeba równać do szeregu, chcąc nie chcąc. Na dzień dzisiejszy przygotujemy ( wybrani ) się do poważnej imprezy, ale o szczegółach wszyscy ciekawscy zostaną powiadomieni w odpowiednim czasie. Paweł wniesie tam swój zadeklarowany dobytek hobbistyczny, ale o tym w swoim czasie. Chciałyby z tego miejsca zaznaczyć że w żaden sposób nie próbuję tworzyć niesnasek z ŁKMK. Wystawa będzie skierowana na właściwe tory. Uprzedzam iż po wstępnych rozmowach z władzami będzie w pełni zachowany reżim sanitarny. Mam nadzieje wystawa dojdzie do skutku i wszyscy chętni w miarę możliwości zobaczą to i owo!
 

Załączniki

Reakcje
2.464 79 2
Jestem w delegacji i fotki na szybko! Mienił się że nie jest modelarzem! Ja swoją drogą też! Ale się zebrał i zrobił ten nasz forumowy staruch! Czyli jednak jeszcze mu się chce! Nie myślcie że mi nie dokazał! Złośliwiec! i to bardzo ale na swój sposób człek o gołębim sercu!
20210414_155407.jpeg
 
Reakcje
2.464 79 2
Czołem. Niestety prace idą bardzo powoli ale mimo wszystko do przodu. Pierwszą skrzynkę można powiedzieć ogarnąłem poza kilkoma drzewami które muszę zamówić. Dodatkowo na stanie pojawiły się pojazdy wojskowe. Co prawda trzeba nad nimi troszkę popracować ( uzupełnić o detale ), niemniej bardzo cieszą oko. Życzę wszystkim spokojnego majowego odpoczynku. Pozdrawiam serdecznie.
20210429_135726.jpg
20210429_135827.jpg
20210429_135857.jpg
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Zieleninka super, jednak mam pytanko, czy przy tak zarośniętej okolicy coś nie powinno też rosnąć między podkładami? Wygląda jakby przyroda dosłownie chciała zjeść torowisko, a same torowisko wygląda jakby lokomotywa codziennie zbiornik roundupa wylewała za sobą.
 
Reakcje
2.464 79 2
To jest torowisko jak za starych dobrych czasów funkcjonowania wąskich torów. Przynajmniej takie ja pamietam. Za przyklad mozna podac dzisiejsza kolejke w Piasecznie. Na innym forum jest nawet poradnik jak utrzymac torowisko w nalezytym stanie bez zielska. Właśnie takie czyste. Co prawda mozna dać między podkłady jakis zieleniec niemniej nie chce żeby nic wlazilo w zębatki bo bardzo często miało to miejsce.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
To jest torowisko jak za starych dobrych czasów funkcjonowania wąskich torów. Przynajmniej takie ja pamietam. Za przyklad mozna podac dzisiejsza kolejke w Piasecznie. Na innym forum jest nawet poradnik jak utrzymac torowisko w nalezytym stanie bez zielska. Właśnie takie czyste. Co prawda mozna dać między podkłady jakis zieleniec niemniej nie chce żeby nic wlazilo w zębatki bo bardzo często miało to miejsce.
No, dokładnie tak tor u nas wygląda, a teraz jak chłopaki wymieniają podkłady to nawet jest jeszcze wygrabiony.;)
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.464 79 2
Mozolnie ale do przodu :) Udało mi się skończyć kolejny łuk. Następny etap to most z rzeką. A jak wiadomo rzeka to temat rzeka, trzeba będzie coś pokombinować, żeby wszystko udało się za pierwszym razem. Miłego. Pozdrawiam słonecznie :cool:
20210511_134258.jpeg
20210511_134114.jpeg
20210511_134222.jpeg
20210511_134012.jpeg
20210511_134313.jpeg
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.464 79 2
Czołem. Niestety skrzynka z mostem musi trochę poczekać, to nie marnując wolnego cennego czasu zająłem się kolejnym łukiem do kompletu. A żeby nie było monotonnie to postanowiłem zrobić esa floresa :p . Skrzynki jeszcze uzupełnię o drobne krzaczki co by tak łyso na nich nie było. No i przypudruję bo towaru zabrakło. Pozdrawiam :)
20210528_195712.jpeg
20210528_195506.jpeg
20210528_195813.jpeg
20210528_195612.jpeg
20210528_195828.jpeg
20210528_195647.jpeg
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki