• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta H0e - rozbudowa

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.023 4 1
Ja nie kojarzę w swojej okolicy garaży, które mają drzwi w jodełkę, więc dla mnie - nr 1 :)

e: jednak nie, ani 1 ani 2, tylko 3, czyli to co na ostatnim zdjęciu, ale nie wiem z jakiego roku garaż to będzie więc trudno wybrać :)

e: chyba zmęczenie wieczorne, tam w sumie były 3 zdjęcia, więc żadne z nich, bardziej te z tych zdjęć co przed chwilą było wrzucane ;)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
2.460 78 2
Ja jutro postaram się podjechać jeszcze na byłą bazę PKS-u i pstryknąć fotki. Tam były najróżniejsze wrota. Jeszcze też drewniane. To takie małe przypomnienie się zrobi.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
A w którą stronę są deski, bo u mnie jak potrzebujesz starego garażu z drzwiami z desek to się okazuje że zaraza nowoczesnosci i ten rodaj budownictwa dopadła i znaleźć taki to sztuka.
Tu są ale innej konstrukcji.

Zobacz załącznik 782751
Paweł pozwolę sobie na moje "trzy grosze" w temacie bram.;) Jeżeli brama ma mieć układ deskowania w poziomie to odpowiednia była by wersja z wystającym ramiakiem. Już tłumaczę w czym rzecz, skrzydła takich bram do lekkich nie należały więc rama powinna być solidna (y),bo przy takim rozwiązaniu nie stosowano zawiasów prostych lecz kątowe . Rama była konstrukcją nośną a deskowanie zaledwie wypełnieniem. Pokazane na zdjęciu przez Ciebie bramy z deskowaniem pionowym były bardziej powszechnie stosowane ( bo były łatwiejsze w budowie) ale ich konstrukcją nośną był zazwyczaj zastrzał od wewnętrznej strony w kształcie litery Z do której były mocowane deski i zawiasy proste.
Na Twoim zdjęciu pozwoliłem sobie narysować to o czym piszę ( na jodełkowych drzwiach narysowałem zastrzał wewnętrzny )
zawisy.jpg

Pozdrawiam
 
Reakcje
2.460 78 2
Niestety nie udało mi się wejść na teren dawnej bazy bo jakiś cieć w ciapciach wyskoczyl i mnie pognał ale za to wracając zawiedziony do domu skojarzylem jeszcze dwa miejsca w których drewniane wrota moga być i tak, pierwsze to dawny WKTS a drugie to garaż przy muzeum.
20210109_123805.jpg
20210109_124050.jpg
 
Ostatnio edytowane:

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
Zastosuję się do złotej myśli internetu "Nie znam się, to się wypowiem". Według mnie najładniej wygląda wersja nr 1, ale z deskowaniem w układzie pionowym. Wersja nr 3 też elegancka, ale trzeba dołożyć ramę tak jak wersji 1. Takie bramy były stosowane w fortach i budynkach gospodarczych z czasów Miłościwie nam Panującego. (przypominam) - lekki ukłon w stron Wiednia.
Brama wejściowa do fortu Bronowice (Kraków)
Brama do fortu Bronowice.jpg
Pozdrawiam
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
A ja wczoraj na spacerku znalazłem takie, co prawda typowo bramowe.

DSC_0079-crop.JPG


A dziś podczas porządków w przepastnych archiwach, takie, ciekawe gdzie zrobiłem to zdjęcie, luty 2010.

P1060219.JPG


Jest w czym wybierać.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Inwestor se wymyślił jeszcze dwie skrzynki, ciążka sprawa, na nowe przez kilka dni nie ma szans, ale miałem dwie zwykłe wąskotorowe zrobiłem dostawkę na stałe i są takie jak chciał, jeszcze tylko wierzch, się wytnie ręcyma.

IMG_3600.jpg
 
Reakcje
2.460 78 2
Już spieszę z odpowiedzią. Otóż według mnie źle przewodzą prąd. Pojazdy trzyosiowe stają na nich bardzo często. Myślałem że będą równie świetne co Lxd2. W zasadzie na wystawach był stres czy nic się na nich nie będzie zatrzymywać. Oczywiście można lutować masę kabelków do nich zabezpieczając się przed złym przewodzeniem no ale skoro miały być takie dobre to jaki sens jest lutować więcej jak trzy?!. Ale dla porównania, kiedy zaczynałem przygodę z H0e na poprzednich skrzynkach zainstalowałem rozjazdy z zestawu startowego Roco. Nigdy ale to nigdy nie było z nimi problemu. Doszły potem Peco i również z nimi nie było żadnego problemu. Wystarczyły dwa kable do szyn plus polaryzacja. Teraz postanowiłem zainstalować Bemo i to był bardzo duży błąd! Rozjazdy nie są jakoś specjalnie użytkowane, za to wymagają ciągłego czyszczenia. Z poprzednimi ten problem występował sporadycznie. Dlatego ja osobiście ich nie polecam.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
A czemu "BEMO i nigdy więcej!!!"
Pytam, bo mam zamiar się oprzeć na Bemo przy układaniu torów w Kańczudze.
I ja pozwolę sobie wtrącić moje trzy grosze na temat torów BEMO. Oprócz wad, o których napisał Kolega Artur dopisał bym dziadowskie złączki. W Peco bardzo dobrze trzymają i nie ma żadnych problemów z przewodzeniem prądu. Na makiecie mam oba systemy i widzę różnice między nimi.
Z wąskim torem.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki