• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta H0 prosba o pomoc wplanowaniu

OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
No i stało sie wlasnie za 200 PLnow zakupielm nowe sterowanie DCC coprawda Piko ale na Roco mnie nie stać dodatkowo do zestawu dostałem dekoder wiec cena znakomita
Powinien byc na wtorek ewentualnie srode

Wiem wiem wiem to piko ale pomijajac ze sterujemy pilotem, czy ktoś wogole mial z tym styczność?
 

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Dużo osób narzeka na sterowanie piko,jednak myślę że u ciebie się sprawdzi na makiecie bo masz torta i nie potrzebujesz się synchronizować pod względem sterowania z innymi tak jak na spotkaniach.
 
Reakcje
0 0 0
pepej napisał(a):
krzychu12231 napisał(a):
pepej napisał(a):
CV1 tez nie ?
CV1 się da :D
Osobiście dość długo robiłem przymiarki do DCC, ale nigdy bym nie kupił sterowania piko - komentarze na forum były wystarczająco wymowne :D
Witam. Ja robiłem długie przymiarki, jakie DCC wybrać, ze względu na dosyć dużą popularność zdecydowałem się na MM Roco, tym bardziej, że zakupiłem zestaw startowy za bardzo przyzwoite pieniądze.
Podczas poszukiwać w sieci (kwiecień Br) natrafiłem dosłownie na kilka postów opisujących jakieś tam problemy z DCC Piko, ale nigdy nie było konkretnych opisów, poza takimi, że Jak to jest PIKO, to musi być do D...
Trudno więc od razu stwierdzić, że Piko jest do bani, albo jest super.
Proponuję, żeby Łukasz potestował i opisał jakie są efekty - może funkcjonalność na domowe potrzeby jest w zupełności wystarczająca, tym bardziej, że manipulator jest bezprzewodowy, co akurat jest super zaletą.
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
Lechtej, Dzikuje takze przeszperałem cała siec w poszukiwaniu opini o DCC piko wiekszosc postów to dodupy bo to piko niekupuj tego bo ma pilota itd
Zdaje sobie sprawe ze niemożna programować CV procz 1 ale zaznacze dalem za to 210 zł z przesyłką i z dekoderem do loka wiec uwazam ze jest smiesznie tanie
Jutro przesyłka powinna przyjsc zobaczymy co to jest ;)
Napewno podziele sie opinią o Pikolcu
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
LUKASZdiy napisał(a):
Lechtej, Dzikuje takze przeszperałem cała siec w poszukiwaniu opini o DCC piko wiekszosc postów to dodupy bo to piko niekupuj tego bo ma pilota itd
Zdaje sobie sprawe ze niemożna programować CV procz 1 ale zaznacze dalem za to 210 zł z przesyłką i z dekoderem do loka wiec uwazam ze jest smiesznie tanie
Jutro przesyłka powinna przyjsc zobaczymy co to jest ;)
Napewno podziele sie opinią o Pikolcu
Czekam z niecierpliwością na Twoją opinie, biorąc pod uwagę to, że w zestawie masz dekoder cena faktycznie wydaje się być atrakcyjna - tylko teraz przetestować i zobaczyć co to potrafi :grin: tylko z jednym dekoderem to sie raczej nie pobawisz na maxa :(
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
No fakt niepobawie sie ale spokojnie zaczne do jednego a w przyszlym tygodniu zamowie jeszcze dwa coprawda sam nie wiem jakie ale to uderze na forum DCC
Sam jestem ciekawy co i jak to bedzie z tym piko, wyszedelm z zalozenia ze ma to sterowac tylko makieta u mnie w piwnicy a podkresle 210 zł za zestaw to wg mnie smieszne pieniadze
 
Reakcje
0 0 0
Zawsze pozostałe CV można zaprogramować u znajomego, przy okazji można wspólnie pojeździć.
Łukasz, jak byś się kiedyś wybierał w okolice Warszawy, to zapraszam ;) oczywiście z lokiem :D
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
Lechtej, zaproszenie przyjęte w sumie juz oczywiscie zagdalem do P. Wojtka z torunia on i jego roco micey maus powinny sobie spokojnieporadzic narazie niecierpliwie czekam na przesyłke od przemiłej Pani Agnieszki z Łodzi z moim szpikulcem.


Ps powiedz gdzie konkretniej mieszkasz to mzoe w piekna sobote wsiade w samochodzik i rusze posmigac lokami wsumie z Torunia to jakies 250 km
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Lechtej napisał(a):
manipulator jest bezprzewodowy, co akurat jest super zaletą
Tylko to jest łączność na podczerwień łatwo może zawieść. Jak chcesz mieć dobry bezprzewodowy manipulator to MultiMaus Pro.

P.S. Pilot PIKO powinien działać także na telewizor, sprawdź :D
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
Wiec tak

od okolo 5 dni jestem bardzo szczesliwym posiadaczem DCC, nie wiem jak wczesniej bez tego moglem zyc.
Piko sprawuje sie niezle, pilot lapie w kazdym miejscu nawet skierowany w przeciwna strone ;), dekoder dolaczony do zestawu nie jest jeszcze zaprogramowany co objawia sie niedokonca plynnym przejsciem pomiedzy stopniami ale to w przyszlym tygodniu sie zmieni

DCC to inny swiat
 

Załączniki

Podobne wątki