• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta H0 bezrobotnego

Deny

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
IMG_20170119_182909.jpg
IMG_20170119_182925.jpg
IMG_20170119_183019.jpg
IMG_20170119_183053.jpg
IMG_20170119_183119.jpg
IMG_20170119_183146.jpg
IMG_20170119_183154.jpg
IMG_20170119_183207.jpg
IMG_20170119_183222.jpg
IMG_20170119_183240.jpg
IMG_20170119_183258.jpg
IMG_20170119_183334.jpg
IMG_20170119_183401.jpg
IMG_20170119_183411.jpg
IMG_20170119_183853.jpg
IMG_20170119_184017.jpg
Witam wszystkich Kolegów modelarzy!


Pozwólcie, że przedstawię Wam swoją makietę bezrobotnego. Na początku chciałbym powiedzieć kilka słów o sobie. Modelarstwem kol. zajmuję się od lat 60-tych, dlatego jestem jednym z najstarszych modelarzy w kraju. Zbudowałem kilka ładnych makiet w skalach 1:120 (TT), jednakże stwierdziłem, że to nie jest to. W tamtym czasie NRD-owskiemu taborowi brakowało detali. Obecnie przerzuciłem się na skalę 1:87 (H0) i wykonałem dużą makietę. Zbudowałem ją na kształtownikach z dur-aluminium, od dołu zamocowałem kółka obrotowe na łożyskach ( w celu swobodnego odsunięcia jej od ściany i dojścia do elementów makiety z drugiej strony). Od góry zamiast ciężkiej, grubej płyty wiórowej zamocowałem lekkie panele podłogowe. Makieta ma wymiary 10 m x 1,5 m x 0,9 m.


Deny
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#5
Kolego Deny, rozczaruję Cię nie jesteś najstarszym modelarzem w Polsce, są starsi, a z pewnością lepsi od Ciebie, powstrzymam się od komentarzy na temat jakości budowy Twojej makiety, ot jeszcze jeden plastik-fantastik, chwilami paskudny, nielogiczny, ale jeśli Tobie to pasuje to dalej sobie buduj i podtrzymuj przeświadczenie o swoim doświadczeniu.
Jednego Ci jednak nie mogę darować, na takim glucie umieszczasz nazwę Łódź Kaliska, chłopie ogarnij się to w żaden sposób nawet nie zbliża się do oryginału, ta obrzydliwa wiata nad peronami na betonowych słupach, byłeś kiedyś w Łodzi, widziałeś starą Kaliską, oj poniosło Cię trochę.
 

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#6
Ja myślę, że mimo niedociągnięć można na tej makiecie znaleźć kilka fajnych smaczków, np: teren przy lokomotywowni jest nie najgorszy. Całość ogóle w mojej ocenie jest nawet w porządku, jak budynki miały by jakoś realistycznie zrobioną patynę to makietę można by zaliczyć do tych ciekawszych.;)
 
Z

Zv

Gość
#8
Jednego Ci jednak nie mogę darować, na takim glucie umieszczasz nazwę Łódź Kaliska, chłopie ogarnij się to w żaden sposób nawet nie zbliża się do oryginału, ta obrzydliwa wiata nad peronami na betonowych słupach, byłeś kiedyś w Łodzi, widziałeś starą Kaliską, oj poniosło Cię trochę.
Pomyslałem o tym samym.... lepiej by wyglàdało UĆKA LISKA.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#9
Kolego Deny, rozczaruję Cię nie jesteś najstarszym modelarzem w Polsce, są starsi, a z pewnością lepsi od Ciebie, powstrzymam się od komentarzy na temat jakości budowy Twojej makiety, ot jeszcze jeden plastik-fantastik, chwilami paskudny, nielogiczny, ale jeśli Tobie to pasuje to dalej sobie buduj i podtrzymuj przeświadczenie o swoim doświadczeniu.
Jednego Ci jednak nie mogę darować, na takim glucie umieszczasz nazwę Łódź Kaliska, chłopie ogarnij się to w żaden sposób nawet nie zbliża się do oryginału, ta obrzydliwa wiata nad peronami na betonowych słupach, byłeś kiedyś w Łodzi, widziałeś starą Kaliską, oj poniosło Cię trochę.
Bez złośliwości, ale niektórzy powinni mieć zakaz budowania makiet.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#10
No, fajnie zachęcacie wszystkich do zabawy modelami i do pokazywania tego na forum. Ja też widziałem lepsze makiety, ale widziałem też i gorsze, również tu na forum. A przy okazji, kolega Deny wcale nie napisał, że jest najstarszym modelarzem, tylko jednym z najstarszych. I chyba nie ma co się licytować w tej kwestii... A w ogóle, to skąd nagle taka reakcja na relację kolegi Dany, po 10 dniach milczenia?
 
Ostatnio edytowane:

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#11
A mi się bardzo podoba i wcale nie chodzi o realizm ale o pasję i zabawę. Widzę też w niej ogrom pracy a nie znoszę bez sensownej krytyki
[DOUBLEPOST=1485725880][/DOUBLEPOST]PS. A schemat reakcji po 10 dniach jest prosty. Jak nikt nie odpowiada to wszyscy milczą, ale jak ktoś pochwali to zaraz znajdzie się masę krytykantów. Więc moją skromną osobą i opinia troszkę wywołałem tę krytykę :oops:
 
Z

Zv

Gość
#12
Jednym sie podoba drugim nie i to raczej normalne. Ale krytyka jest chorobliwie traktowana jak wypowiedzenie wojny. Co ciekawe sam zainteresowany slowa nie napisal... pewnie ma wiekszy dystans niz wy. Może założyć podforum gdzie tylko ochy i achy będą? Po za tym zamiast narzekać macie możliwość oceniania wpisów... dziwię się zawsze że ktoś traci energię na zgłaszane postów z ktorymi sie mentalnie nie zgadza zamiast wklepac "słabe."! Chodzi chyba tylko o to by pozostac anonomowym krytykiem bo odwagi brak. .....

Podziwiam ogrom pracy włożony w tą makietę choć calkowicie odbiega od realistycznych makiet które lubię i sam buduję. Dlatego taki nasz łodzki bardzo napis Łódź Kaliska kompletnie do tego nie pasuje. Może dlatego że ze wiem jak wyglądał pierwowzór. To trochę jak wyrób czekoladopodobny...
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#13
Bez złośliwości, ale niektórzy powinni mieć zakaz budowania makiet.
Mógłby kolega rozwinąć tą myśl? Czy według kolegi wszyscy muszą robić takie ładne makiety jak kolegi? A co z mniej uzdolnionymi którzy czerpią radość z zabawy w kolejkę? Gdzie oni mają pokazywać swoje makiety?
Takie stwierdzenia sugerują elitarność tego forum.
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#15
Witaj.
Bardzo podoba mi się twoja makieta. Jeśli mogę wtrącić uwagę. Jest kilka firm które proponują tanie dobre realistyczne drzewka które potrafią zmienić wygląd makiety o 100%, w zasadzie przy dostępności materiałów jak sam wiesz można wiele zmienić, to taka moja uwaga gdyż zauważyłem iż przy wielu światach w minimalizmie ograniczonym powierzchnią zabawy to taki mały detal który robi różnice. Oczywiście wiem iż każdy ma swoje granicę, więc doceniam nakład pracy i środków które wniosłeś w jej budowę. Jest naprawdę imponująca. Podobają mi się bloki z papieru kupiłeś je na allegro?
 

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
886 1 0
#19
Nie chce podnosić tonu dyskusji ale...
Może podzielcie forum dla; profesjonalistów gdzie jest dużo egowców i będziecie się spierać o 0,1mm że to nie tak, forum dla średnio zaawansowanych i mało zaangażowanych, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie każdy ma zdolności manualne i nie przeskoczy tego po lepiej już nie potrafi zrobić. jeżeli człowieka coś cieszy i bawi się tym to dlaczego od razu krytyka? Podejrzewam że przeszło połowa społeczeństwa widząc tą makietę z makietą profesjonalną powie że widzi tylko jeżdżące "ciuchcie" a nie lokomotywę xyz od firmy takiej i takiej. To jak z jedzeniem jednemu smakuje schabowy a drugiemu Carpaccio z kaczej piersi wśród młodych sałat skropione sosem balsamiczno-poziomkowym i stwierdzi że sałata była położona nie pod tym kątem na talerzu. Panowie trochę luzu...
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#20
To ja od siebie dodam, że gratuluję koledze odwagi z postanowienia i zaprezentowania zdjęć na forum. Sam nie uważam się za dobrego budowniczego modeli czy makiet bo zawsze coś można zrobić lepiej a krytykę lubię bo wiem co mogę poprawić czy zrobić inaczej. Nawet jeśli makieta nie jest prześlicznie piękna to na pewno sprawiła mnóstwo radości z budowy której dużo kolegów na tym forum nigdy nie uświadczyło a mało tego nie jeden z nas chciałby na niej zrobić rundę taborem ;) Także nie przejmuj się i czerp radość z tego co masz, a z każdą kolejną pracą będziesz robić postępy, a przede wszystkim dużo czytaj to co inni piszą na forum bo to naprawdę dużo daje :)
 

Podobne wątki