• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta H0 390 cm x 180 cm

AMBW83

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam.
Wstępnie zaplanowałem sobie taki oto układ torów.
Makieta 390 cm x 180 cm składająca się z dwóch części 195 cm x 90 cm
Tory Piko A-gleis
Sterowanie Cyfrowe Piko Smart Control Light
Jednakże jeszcze nie do końca mam pomysł co jeszcze dodać i jak to wszystko rozmieścić na makiecie. Np. czy nie zamienić miejscami lokomotywownie z rampami.
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie lub podpowiedzi to z góry dzięki.
Pozdrawiam.
Makieta wersja 23.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#2
Ogólny pomysł niezły, ale pokombinowałbym z głowicami stacji tak, by tory towarowe były dłuższe. Spróbuję coś naszkicować, ale już nie dziś i nie w programie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#3
Proponuję modyfikacje jak niżej, ale trzeba to dokładnie rozrysować. Ja nie mam żadnego programu do projektowania. Z prawej strony nie do przyjęcia jest dla mnie to esowanie toru głównego, spróbowałem to poprawić. Zastanowiłbym się jeszcze nad prawą głowicą, przede wszystkim nad likwidacją przejazdu. Warto spróbować przesunąć rozjazdy w prawo, żeby jeszcze wydłużyć tory stacyjne. Proponuję następujące przeznaczenie torów:
1 i 2 - główne zasadnicze,
3 - główny dodatkowy dla poc. pasażerskich,
4 i 6 - główne dodatkowe dla poc. towarowych,
8 - tor boczny dla składów towarowych,
10 - tor komunikacyjny.

Makieta wersja 23.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 14
Planuję 64
Planuję 117
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki