• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa. Makieta H0 300cm x 200cm

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Pisałem o tym już wcześniej:
Środkiem na złagodzenie podjazdów może być obniżenie górnej części linii 2-torowej, zaczynające się zaraz za odejściem tej linii "na skróty", przechodzącej przez wiadukt, a także tej bocznicy. Ale to powoduje pewne komplikacje przy konstrukcji makiety.
A nowy układ mniej mi się podoba ze względu na przejście linii 2-torowej w 1-torową. Tak, jak wcześniej, było lepiej, oczywiście bez tego połączenia zwrotnicowego.

TYCZYW

Nowy użytkownik
OK Panowie, dziękuję za porady,
postanowiłem wrócić do układu dwutorowego. Udało mi się też rozwiązać problem wysokości wiaduktu. Co prawda całą ta pętla z wiaduktem ma mały sens, ale, jak już wspomniałem, wiadukt na makiecie musi być:)
Jeśli macie jakieś dodatkowe sugestie, dajcie proszę znać.
Część odcinków musiałem zastąpić flexami, gdyż wyczerpałem możliwości darmowej wersji SCARM:) (z tego powodu usunąłem też proste odcinki niektórych ślepych torów)

Załączniki

TYCZYW

Nowy użytkownik
Witam,
Moim zdaniem może być problem. Odcinek na podjazd jest dość krótki. Osobiście spróbowałbym zaplanować podjazdy z wykorzystaniem helixów o ile jest na to miejsce.
Witaj, w nowej wersji poradziłem sobie z problemem. Wzniesienia po obu stronach nie przekraczają 3,5%. Biorąc pod uwagę to, że nie planuję zbyt długich składów, myslę, że teraz jest ok.
Obniżenie poziomu 0 torów nie wchodzi niestety w grę, gdyż nie planuję pokrywać podstawy warstwą styropianu lub styroduru.

Pozdrawiam
[DOUBLEPOST=1510748580][/DOUBLEPOST]
Stosując rozjazdy łukowe zamiast zwyczajnych, wydłużysz tory stacyjne.
Naprawdę doceniam Twoje umiejętności w posługiwaniu się tym programem.
Pozdrawiam