• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Makieta GARAŻOWA z dodatkiem dioram

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
A to moja inspiracja. Stacja BOHME w skali N
Taki klimat chce uzyskać na swojej makieto-dioramie....

Przeglądając swój wątek, trafiłem na post gdzie przedstawiam wam filmik z makietą BOHME w skali N, która na swój sposób była moją inspiracją. Dziś mam wrażenie że jestem na dobrej drodze aby zrealizować taką makietę, która nawiązuje sposobem prezentacji modeli do tego filmu ;) Jedynie zmienię tabor i budownictwo i lata.... :) Serdecznie zapraszam do oglądnięcia tego filmu bo jest na co popatrzeć ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
Ostatnio udało mi się odpalić jedną fototapetę.
20211223_211246.jpg
20211223_210702.jpg
Teraz czas na dorobienie bocznicy
20211223_211237.jpg
Ciekawe ze jedno zdjęcie potrafi tak odmienić zwykłą deskę.
Pozostałe 2 tła pójdą na inne miejsca :)

Wesołych Świąt....
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
W końcu na nowy rok udało się poskładać moją makietę w garażu.

Teraz tylko liczne usprawnienia, które zajmą lata. Na start bocznica pod silosami, i lokalizacja boxów pod fredki, semafory i mosty-bo te jak wiadomo muszą być zawsze na każdej makiecie:).
Dzięki koledze @DrCodeWizzard udało się zdobyć dwa takowe z systemu Kato w srebrnym kolorze. Oczyma wyobraźni już widze jak po nich ganiają towarowe i osobowe :)
20220102_232458.jpg
Ale zanim to nastąpi trzeba wystrugać do tego deski....wizualizacja i model 3d już powstał. Teraz jeszcze pomiary czy czegoś nie pominąłem i na wiosnę ruszamy z robotą jak śniegi zejdą :)
received_270700365051740.jpeg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
Mam pytanie. Jak zabezpieczysz makietę przed kurzem.
Ciekawe pytanie..... sam się nad tym zastanawiałem, realizując ten projekt jak to będzie. Niemniej jednak od blisko 3,5 miesiąca nie zabezpieczam makiety w żaden sposób. Wszystko działa! Jedynie co, to staram się regularnie zamiatać podłogę z brudu drogowego i ją przemyć mopem. Nawet nie stosuję wagonów czyszczących na makiecie a mam takowe. Czasem jak sobie przypomnę to przetrę gdzieś tory ręką... ale to dotyczy krótkiego odcinka 1 lub 2 metry... ale reszta pętli jest nie ruszana ;) Może sekret jest w tym że zarówno ET22 i SU46 oraz SM42 mają w sobie kondensatory do podtrzymania napięcia. Ale taki Gagarin czy Trax Lotosu nie mają nic z takiego wyposażenia i też działają dobrze ;)
Lada moment przetestuję EU07 :) To golas bez kondensatorów. Zobaczymy jak ona się sprawdzi.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
Z uwagi na zapychanie się stacji... jakiś czas temu stwierdziłem ze trzeba ją rozbudować. Prace z wolna ruszyły...
20220217_081424.jpg
I po dwu dniach tor juz przejezdny.
20220218_082242.jpg
Musze teraz tylko ogarnąć kable na jednej bocznicy i zabrac sie za pulpit.
 

Podobne wątki