• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta dwusystemowa

pawelbul

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Ulegając namowom mich pociech :grin: postanowiłem i ja zbudować makietkę. Nie chcąc ograniczać się tylko do Marklina którego mam sporo pragnę zestawić dwa rodzaje torów. Stworzyłem taki układ torowiska. Pomieszczenie w którym muszę się zmieścić ma wymiary 6.5 m na 3.2 lecz nie może być całe zajęte stąd taki kształt. Proszę o sugestie i porady.
 

Załączniki

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
pukash napisał(a):
Skąd Ci ludzie biorą aż tak fantazyjne pomysły,
z programów w których tak łatwo się łączy tory za pomocą łuków o minimalnych promieniach.
Szkoda że te programy nie pokazują w których miejscach będzie zwarcie jak nie zastosuje się modułu pętli.
Po za tym już widzę krzyżujące się wiadukty na dwóch poziomach i tą obrotnicę pod którą będą szły tory :LOL:
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#5
Widze ładny projekt :) Tylko jak napisał kolego dużo pracy przed Tobą :)
i dużo wolnego czasy :) a przygotawałeś już tory do budowy czy to jest plan i teraz zaczynasz kopletować wszystko :)
- stół już jest :)??
 
OP
OP
P

pawelbul

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Michał22 napisał(a):
przygotawałeś już tory do budowy czy to jest plan i teraz zaczynasz kopletować wszystko :)
- stół już jest :)??
Tory Marklina są ,zwykłe które mam się nie nadają muszę kupić nowe. Wczoraj skończyłem plan więc stołu jeszcze nie ma .
 

kamil-et22

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Jestem stanowczo za projektem kolegi!!!!!!!!!!Podoba mnie się i twierdze że to dobry układ torów a dzięki poziomom można wydłużyć czas jazdy pociągów i stosuje się to na makietach niemieckich modelarzy!
Jakie sterowanie planujesz?DCC? :LOL:
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#9
Projekt jest super :) tylko pacze na ilość torów i rozjazdów :) i krzyży angielskiech i odcinków prostych np. G4 i kurs Euro :( to koszt samego torowiska bedzie spory :)
- jaki tam bedzie krajobraz ??
- i wybrałeś epoke czy bedziesz mieszał ??
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#11
starczy ci życia by ten projekt doprwadzic chociaz na poziom +1 ?

Badz realista ja napisze wprost wg mnie projekt popierwsze glupi bo zabyt trudny, podrugie glupi bo wogole nie realny nawet nienawiazujacy do realizmu, potrzecie laczenei dwoch systemow jest bezsenus

wymysl jakis uklad torów w którym na okolo biegnie podwójny szlak sa dwie satcje i jakakas lokalna linia jednotorowa z przystankiem a nie takigo loczka z petelkami
 

kamil-et22

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Nie uważam negowania oraz wyśmiewania się z innych.MOIM ZDANIEM TO DOBRY PLAN!BYNAJMNIEJ NIE JEST NUDNY!!!!!!Masz racje i takie same podejście maja modelarze w Niemczech,makiety z tyloma poziomami i budowane w modułach to u Niemców norma!JESTEŚMY W UNI LUDZIE I MAMY 2009 ROK I TYLKO MY JESTEŚMY DO TYŁU BO ZA GRANICA TAKIE MAKIETY WIELOPOZIOMOWE TO NORMA!A TU MACIE PRZYKŁAD MODELARZA Z NIEMIEC KTÓRY TWORZY MAKIETĘ KILKUPOZIOMOWĄ W SWOIM DOMU!!!!
 

Załączniki

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Michał22 napisał(a):
kamil-et22 napisał(a):
Nie uważam negowania oraz wyśmiewania się z innych.MOIM ZDANIEM TO DOBRY PLAN!BYNAJMNIEJ NIE JEST NUDNY!!!!!!
DOKŁADNIE DUŻO PRACY POCHŁONIE :)
Nic nie pochłonie bo nigdy nie powstanie ;)
Nawet jak autor coś z tego zrobi ,to i tak rozwali to po pierwszych jazdach próbnych .
To co jest na tym zabawnym rysuneczku ,nie nadaje się do eksploatacji w życiu codziennym .
Uwierzcie mi bo trochę wiem co mówię .
 

kamil-et22

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
DOPINGUJCIE DOPINGUJCIE A NIE STALE KRYTYKUJECIE :devil: !JEDEN MĄDRZEJSZY OD DRUGIEGO :devil: !!!!DOŚWIADCZENIE W BUDOWIE MODUŁU TO NIC WIELKIEGO ZROBIĆ DWA TORY :razz: !MAKIETA WIELOPOZIOMOWA TO WYZWANIE I NIE KAŻDY POTRAFI!JA TRZYMAM KCIUKI ZA PLAN KOLEGI!!!!!!
 

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Stary w jakim ty bajkowym świecie żyjesz, skąd wiesz czy gościu z niemiec nie jest np. ustawiony do końca swoich dni, ma w pyte wolnego czasu nie wie co z rękoma zrobić a forsy pewnie i tak nie wyda do końca życia choćby nie wiem co robił i co kupował. A jeśli twierdzisz że zrobienie modułu dwutorowego to pestka to jesteś w ogromnym błędzie, każdy tak mówi jak patrzy na to zgóry i ogląda obrazki. Jak bym wiedział że masz wolne kilkanaście milionów ojro na koncie to może bym ci jeszcze uwierzył że czegoś tam dokonasz z tych planów co przedstawiłeś. Ale to co zamierzasz jest poprostu NIE-RE-AL-NE. :neutral:
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
kamil-et22 napisał(a):
DOPINGUJCIE DOPINGUJCIE A NIE STALE KRYTYKUJECIE :devil: !JEDEN MĄDRZEJSZY OD DRUGIEGO :devil: !!!!DOŚWIADCZENIE W BUDOWIE MODUŁU TO NIC WIELKIEGO ZROBIĆ DWA TORY :razz: !MAKIETA WIELOPOZIOMOWA TO WYZWANIE I NIE KAŻDY POTRAFI!JA TRZYMAM KCIUKI ZA PLAN KOLEGI!!!!!!
Jeszcze żebyś miał pojęcie o czym piszesz ,to nic bym nie gadał .
Ale z tego co czytam to wygląda że z dywanu na stół jeszcze się nie podniosłeś .
Zaprojektować torta to też trzeba mieć pojecie ,przyjrzyj się temu rysunkowi dokładnie ,to co tam nabazgrane jest nie realne do do wykonania o eksploatacji nie wspominam .
podniesienie się z poziomu na poziom na odcinku 1mb toru to paranoja .
To bardziej przypomina wesołe miasteczko z kolejką Roolcaster a nie makietę kolei .
Tak żebyś nie myślał że nie wiem co pisze .To parę fotek mojej makiety ,może to trochę da wam do myślenia ,jak wyczyścić usyfine tory ,i jak wejść do tunelu po wykolejony wagon ;)
Niemiec też gówno tworzy ,popatrz na jego łuki i kąty podniesienia toru .
Na Gubałówkę linowa kolejką chyba się łagodniej wjeżdża .
Potem w wagonach trzeba koła od starego Piko dawać ,o RP25 Można zapomnieć .
Dorośnijcie trochę panowie .
 

Załączniki

OP
OP
P

pawelbul

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Panowie chciałbym odnieść się przynajmniej do kilku postów.

LUKASZdiy napisał(a):
Badz realista ja napisze wprost wg mnie projekt popierwsze glupi bo zabyt trudny, podrugie glupi bo wogole nie realny nawet nienawiazujacy do realizmu, potrzecie laczenei dwoch systemow jest bezsenus

Trudny jest z tym się zgodzę ale raczej wole trudne zadania niż łatwe. Realna w pewnym sensie może być makieta modułowa zestawiona w pomieszczeniu o wymiarach przyzwoitej sali gimnastycznej a nie makieta w pokoju. Dla mnie ona musi być ciekawa i dająca frajdę z zabawy. Z mojego punktu widzenia połączenie dwóch systemów ma sens.
Panie Mariuszu po pierwsze gratuluje ciekawej makiety ,po drugie starałem się zaprojektować odpowiednie dojścia do przykrytych części torów i myślę że będzie ok.
Jeśli chodzi o podniesienie o poziom na długości 1m to rzeczywiście na rysunku jest błąd w jednym miejscu i jeśli nie da się tego rozciągnąć odpowiednio to będę musiał oba tory zwykłe poprowadzić obok siebie na całej ósemce. :neutral:
 

Podobne wątki