• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta domowa - na miarę możliwości

Reakcje
1 0 0
#1
Witam wszystkich

Rozpocząłem budowę makiety modułowej , we wstępnych planach o wymiarach 1941x1200 mm podzielonej na sześć identycznych modułów 647x600 .
Nie planuję dokładnie co będzie na makiecie ponieważ uważam że "wyjdzie to w praniu"
Na początku chce zrobić trzy moduły na które tory będą tworzyły :
- na dwóch modułach łuki ( oczywiście lustrzane )
1633886787348.png

- na jednym ( środkowym ) odcinek dwutorowy prostym
Na odcinku dwutorowym będzie znajdować się stacja z przedłużonym peronem ( ten moduł będę wykonywał jako pierwszy )
Tabor zakupiony na dzień dzisiejszy to :
1633887499746.jpg

Dworzec + wydłużenie peronów
1633887829048.jpg
+
1633887868160.jpg

PS
Mam nadzieje że pomożecie mi w paru problemach nad którymi się zastaawiam
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Przemysław G
Reakcje
1 0 0
#2
Na początek chciałbym się dowiedzieć ile powinna wynosić odległość skrajni peronu od główki szyny by składy spokojnie mogły przejechać ? i czy na terenie stacji podnosić tor by zrobić lekki nasyp czy nie ?
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
#3
Na początek chciałbym się dowiedzieć ile powinna wynosić odległość skrajni peronu od główki szyny by składy spokojnie mogły przejechać ? i czy na terenie stacji podnosić tor by zrobić lekki nasyp czy nie ?
Co do odległości budynków od torów zajrzyj tutaj: norma NEM 102 to będzie wszystko jasne. Na równi stacyjnej nie podnosiłbym toru. Ściągnij program do projektowania układów torowych SCARM - jest darmowy a dużo ułatwia pod kątem planowania. Pozdrawiam.
 

Podobne wątki