• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta domowa - Milanów H0

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#83
Jedną żenadą jest pokazywanie takiego chłamu i jeszcze nieudolne tłumaczenie że jest super.
A drugą takie cackanie się ze starym koniem. Kolega ma 21 lat, więc nie sądzę by wymagał prowadzenia za rączkę jak kilkulatek. Wylać z kąpielą!
 

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
278 8 1
#84
Hej, wiesz, wtrącę się z dwoma uwagami. Tempo masz za szybkie. Makiety buduje się latami, bo ciągle coś się poprawia i udoskonala, człowiek ciągle się uczy, podgląda innych. To trwa. Robione na szybko elementy wyglądają - no cóż... robione na szybko. Nie zrobisz ładnego budynku w 2 dni i za 20 zł...
I to jest właśnie druga uwaga. Nie da się zrobić makiety tanio i dobrze. Wiele rzeczy można zrobić samemu, ale nie wszystko. Nasze hobby jak jest jak każde inne - chcesz wyższego poziomu, lepszego efektu, będziesz musiał inwestować - kartony cięte laserem, elementy fototrawione itp. Daj sobie czas - bo koszty będą rosły, trzeba na to wziąć kasę która sama od razu nie przyjdzie.
Może lepiej wprost spytaj gdzie kupić takie elementy jak np. płytki chodnikowe, jak to równo przykleić itp, ale przede wszystkim czytaj, pytaj.
Powodzenia!
 
OP
OP
S

SM 42

Użytkownik
Reakcje
28 9 1
#85
Może lepiej wprost spytaj gdzie kupić takie elementy jak np. płytki chodnikowe, jak to równo przykleić itp, ale przede wszystkim czytaj, pytaj.
Powodzenia!
Chciałem kupić KIBRI 38190 i spróbować go przerobić na stację a z budynku gospodarczego toaletę :), ale chciałem spróbować swoich sił no i to wyszło :rolleyes:.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#86
I bardzo dobrze, spróbuj jeszcze raz, a potem jeszcze jeden, nikt z nas nie urodził się z super umiejętnościami, większość jednak włożyła mnóstwo pracy w to aby osiągnąć wysoki poziom, choć to brzmi trochę nieskromnie.
Przeróbka gotowych budynków nie jest wcale prostsza od budowy od podstaw.
 

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#90
Witam nie uważam się za eksperta bo też wciąż szkole swoje umiejętności ale weź sobie do serca to co piszą inni ,nie idź w zaparte bo nic
z tego nie będzie . Ja np wszystkie ulice przerabiałem po kilka razy bo mi powiedziano co jest źle i tak aż do skutku i na tym to polega.
Nie popełniaj moich błędów też posiadam sporą makietę jak na warunki domowe też robiona kilka lat temu na szybko a teraz poprawiam wszystko krok po kroku ,a to jest najgorsze chodź pomału wychodzę na prostą, lepiej na tym etapie zacznij od początku.
 
OP
OP
S

SM 42

Użytkownik
Reakcje
28 9 1
#91
Witam nie uważam się za eksperta bo też wciąż szkole swoje umiejętności ale weź sobie do serca to co piszą inni ,nie idź w zaparte bo nic
z tego nie będzie . Ja np wszystkie ulice przerabiałem po kilka razy bo mi powiedziano co jest źle i tak aż do skutku i na tym to polega.
Nie popełniaj moich błędów też posiadam sporą makietę jak na warunki domowe też robiona kilka lat temu na szybko a teraz poprawiam wszystko krok po kroku ,a to jest najgorsze chodź pomału wychodzę na prostą, lepiej na tym etapie zacznij od początku.
Tym razem się postaram. Spróbuje odtworzyć Faller 130603. Proszę o podanie jakiegoś filmu lub instruktażu jak coś takiego zrobić :). Mogę ewentualnie go kupić :cool:.
 

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 7 0
#92
Posłuchaj kolegów bo dobrze mówią. Swoją pierwszą i w zasadzie jedyną jak do tej pory makietę robiłem w latach osiemdziesiątych w wieku 12-13 lat. Był to kompromis między tym co udało się zmieścić na ścianie 12 metrowego pokoju i tym co udało się kupić w sklepach i na bazarach reszta to wielka improwizacja, trawa z gąbki do układania kwiatów semafory z żarówek od latarek, to wszystko cieszyło, cieszyło w momencie gdy to robiłem, gdy makieta była już gotowa przestała bawić to zrobione źle, to na szybko bez przemyślenia, budynki z kartonu po kilku tygodniach wyglądały okropnie, tym z Vero też wiele brakowało etc... Po dwóch czy trzech miesiącach makietę rozebrałem i na wiele lat porzuciłem modelarstwo kolejowe. Pamiętaj podstawowa zasada modelarza pięć razy przymierz raz przyklej
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#94
Bez mieszania możesz zastosować Humbrol 113 matt.
Ja ostatnio zrobiłem mieszankę:
43E0413B-DF7B-4A15-A89B-074866A40079.jpeg

118 + 110 całość, następnie dodawałem 173 i 60 do momentu pożądanego efektu.
46AB8F50-FE65-4ECD-8E39-3142C499BA49.jpeg
215E6AA0-3D17-45FA-BC5F-07BEC64610EE.jpeg
18CE38C7-1008-4A41-81A5-1DF3A3D39FE8.jpeg
 
OP
OP
S

SM 42

Użytkownik
Reakcje
28 9 1
Zaczynam od pytania TheArturro

Zechciałbyś pokazać konstrukcję skrzynki od spodu, jak wzmocnienia ułożyłeś?
Sam się zbieram do zrobienia makiety, a doświadczenie mam tylko w dioramach, które nie potrzebowały zbyt mocnej konstrukcji podstawy
Wzmocnienia zrobione :giggle::
m.jpg

Tory pomalowane i za szutrowane czekają na drobne poprawki (''zdrapywanie'' szutru z podkładów :confused: itd.), ale pokażę to, jak makieta będzie cała za szutrowana ;):
IMG_20210119_200941[1].jpg
IMG_20210119_201051[1].jpg
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Podobne wątki