• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta domowa - Milanów H0

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#41
No tak myślałem o takim rozwiązaniu na początek. Tylko to trzeba idealnie wyrównać, bo w H0 taka płytka to maleństwo i każda nierówność to duży problem. A firma A&S wykonuje całe arkusze czy też pojedyncze płyty chodnikowe ? Ok widzę, że też. One są z tektury ? Ciekawe jak wyglądało by porównanie peronu z ich płytek i Hugwy.
Na zdjęciu które wstawiłem są ułożone pojedyncze płytki od A&S projekt, nie ma co porównywać z produktami od Hugwy bo one nie maja konkurencji na rynku, niestety zrobienie tak małej powierzchni to spory koszt ( liczyłem przy tej dioramie około 1,5 tysiąca zł by kosztowały same płytki...) dlatego zdecydowałem się na cięte laserowo. :confused:

82835091-1C8D-4AC3-A21C-72228B65864D.jpeg
Tutaj chodniczek wykonany z płytek Hugwy.
A790829E-B5AE-4D00-AEC8-E4E290C82F98.jpeg
Tutaj znowu ulżyłem płytek od A&S Projekt.
2B6C3C16-2BDA-4596-AD10-52847B7479C1.jpeg
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#45

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#49
Witam popracowałbym nad tym peronem sam miałem kiedyś podobny, lecz za namową Kolegów wymieniłem na cięty laserowo efekt
dużo lepszy . Jeżeli ma to być tanim kosztem to też rozumiem ale w tedy można odrysować bloczki na kartonie i poobcinać skalpelem (nożykiem) i efekt też będzie na pewno lepszy. Mimo wszystko kibicuję dalszym pracom.
Co do desek ja zastosowałem listewki drewniane łatwe w cięciu i obróbce a skoro przejazd ma być drewniany to niech będzie drewniany :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
#50
Peron ma już namalowaną linie bezpieczeństwa :).
Chłopie! Zrób ten peron od nowa, bo wygląda to źle. Nawet w najgorszych czasach PRL-u nie było takich tragicznych nawierzchni peronu. Takie wycinanie z papieru, to jest po prostu niechlujstwo. Płytki muszą mieć ten sam wymiar. Mogą być połamane, popękane, ale kształt jest kwadratowy i każda płytka ma mieć te same wymiary. Inaczej to szkoda Twoich sił.
Posłuchaj rad bardziej doświadczonych kolegów. Przeszukaj internet i znajdź sobie zdjęcia peronów pokrytych płytkami chodnikowymi, i zrób swój peron na wzór zdjęcia.
 
OP
OP
S
Reakcje
28 9 1
#52
Chłopie! Zrób ten peron od nowa, bo wygląda to źle. Nawet w najgorszych czasach PRL-u nie było takich tragicznych nawierzchni peronu. Takie wycinanie z papieru, to jest po prostu niechlujstwo. Płytki muszą mieć ten sam wymiar. Mogą być połamane, popękane, ale kształt jest kwadratowy i każda płytka ma mieć te same wymiary. Inaczej to szkoda Twoich sił.
Posłuchaj rad bardziej doświadczonych kolegów. Przeszukaj internet i znajdź sobie zdjęcia peronów pokrytych płytkami chodnikowymi, i zrób swój peron na wzór zdjęcia.
Peron nie musi być idealnie odwzorowany od zdjęcia, ma to w końcu być tylko makiet do zabawy, a nie odwzorowanie wszystkiego tak jak na makietach modułowych czy prezentacyjnych. Uważam, że peron wyszedł ładnie jak na miarę moich możliwości.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#57
A ja wbrew wszystkim napiszę tak: zrobione przez siebie jest zawsze lepsze od gotowego. Oczywiście za pierwszym razem będzie może krzywo i niezbyt ładnie. Za drugim będzie lepiej, a za trzecim może dobrze. Po prostu trzeba doskonalić warsztat. Nie zawsze na makiecie musi być wszystko tak dokładnie jak w rzeczywistości. Makieta z droższych materiałów wcale nie jest lepsza (chociaż może być ładniejsza), najważniejsze jest to, żeby mieć satysfakcję z tego co się robi. Pracuj, próbuj, poprawiaj i jak mówił pewien klasyk od piłki nożnej " cały czas do przodu". Ja też mam perony z kartonu bo zaczynałem budowę makiety 13 lat temu i o laserach wtedy mało kto słyszał. Nie zamierzam ich wymieniać. Zostaną takie jakie są, mimo że daleko im do ideału. Powodzenia.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
#58
Makieta z droższych materiałów wcale nie jest lepsza
Nikt tu nie ma pretensji do papieru jako płytek chodnikowych. Tu jedynie chodzi o wzięcie linijki do ręki, nożyka i wycięcia tego papieru pod kątem prostym i o wymiar płytek chodnikowych. Nic więcej. To co pokazał ten kolega to niechlujstwo.
No ale to jego cyrk jego małpy i jego praca. Kończę porady, skoro ktoś nimi gardzi.
 

Podobne wątki