• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta do emerytury :)

OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
No właśnie zastanawiam się, czy w miastach stosowano takie raczej "wiejskie" albo nawet "starożytno-rzymskie" rozwiązania w czasach gdy kolej żelazna się pojawiała. No i zaglądając do Wikipedii - która nie zawsze musi zawierać prawdziwe informacje - znalazłem takie zdjęcie potwierdzające, że "kocie łby" w niektórych miastach przetrwały.
Tylko ja nie mam stacji miejskiej, raczej klimat wiejski, typu stacja Biadki lub ta, którą sugerowałem się troszkę przy układzie torowy Krobia
Biadki 4.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
Spora stacja, kilka peronów, w tym jeden z wiatą i inne szczegóły raczej na to nie wskazują... ;)
Widzisz drogi kolego, u mnie to trochę S-F ;) , coś tam człowiek chciał mieć na makiecie a nie jest odwzorowaniem rzeczywistości. Robię to dla przyjemności z budowania. Może w przyszłości będę chciał zbudować moduły, to wtedy będę trzymał się realiów. :)
 

KronosVV

Użytkownik
Reakcje
41 7 0
Ten NOCHowski bruk pasuje raczej do średniowiecznego zamku, kiedy to ludziska mieli mocne nogi aby po czymś takim chodzić. Zwiedzałem kiedyś czeską Pragę i całkiem przypadkiem miałem nogi obute w buty do chodzenia po pagórkach i tylko dzięki temu w niektórych uliczkach udało mi się nie skręcić nogi w kostce.

Taki bruk chyba ponad 100 letni ale nie mam pewności ... Tarnowskie Góry, moje miasto rodzinne

Zobacz załącznik 1038287

Chyba Kołobrzeg, rok układania nie jest mi znany ale raczej współczesna robota

Zobacz załącznik 1038288

Na koniec Paniówki niedaleko Gliwic, obok serwisu opon, który dwa razy w roku odwiedzam, choć raz zdarzyło mi się zapomnieć, przyjechałem wymienić opony letnie na zimowe i dowiedziałem się, że ja mam już zimowe zainstalowane. TEN COVID ! To już kostki raczej dziestoletnie są.

Zobacz załącznik 1038294
Cały rynek wrocławski z wieloma ulicami dojazdowymi jest wyłożony podobnym brukiem. Układany o ile mnie pamięć nie myli w 1999-2000.
A kocie łby widziałem w Nowym Jorku parę lat temu. Fakt że w jakiejś bocznej uliczce na Manhattanie. Gdzieś nawet miałem zdjęcie.
Zdarza się taka nawierzchnia jeszcze. Myślę że wizja artystyczna @KrotVikinG jest do zaakceptowania. Czemu nie jeśli się autorowi podoba.
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
Jaką farbą są pomalowane te pojazdy? Takie aż za czyste i lśniące. Chyba że to taki odblask z lampy przy robieniu zdjęcia.
Odblask, odblask, sam zauważyłem to na zdjęciu, na żywo już tak się nie świecą. A farby to sprey kupiony w lokalnym sklepie z farbami, a maskowanie i koła malowane zwykłymi akrylami z tubki na lekko wilgotny sprey.
Zastanawiam się czy pomalować także GAZ-y w maskowanie? :)
 

Misiek80

Ostrzeżony
Reakcje
3 14 0
Może być. Tam gdzie szyby są, bym odciął jakimś innym kolorem, żeby było widać że to nie blacha tylko okno.
Maskowania raczej nie. GAZy chyba nie miały maskowania i raczej były malowane na lity kolor.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki