• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta dla Kamila

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
#1
Po ostatnich odwiedzinach kuzynki z małym Kamilkiem się zaczęło...:cenzura:Kilka telefonów z prośba wujek ja chce kolejkę ,kolejkę ,kolejkę chce...Ale nie taka jak mi mama kupila ,tylko taka jak ma wujcio:D.Zmobilizowany do działania ,by zdążyć do Mikołaja zabralem sie ostro do pracy [czas operacyjny 5 dni]Tory miałem w zapasie,zakupiłem niezbędne rzeczy: płyta osb ,legary pod płytę ,materiały pomocnicze typu klej wikol -zużyłem 2 litry ,silikon uniwersalny 3 tubki,gwoździe ,wkręty].Posypki drzewka trawki ,i domki miałem z zapasów na swa makietę .Zasilacz z zestawu który kiedyś kupiłem .Udało się ukończyć na czas Kilka fotek z budowy [nie czepiać się jeśli coś nie tak wyszło,robiłem w pospiechu i z tego co pod ręką;).
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
zgodny

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
#5
Pozostałe fotki całości makiety w świetle dziennym.Jest ona w skali h0,a jej wymiary wynoszą 180cm/120cm .
 

Załączniki

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#7
Jak na kilka dni pracy to efekt jest jak dla mnie rewelacyjny.Podziwiam Cię za to, że potrafiłeś mentalnie się przestawić i rozdzielić budowę makiety zabawowej od tej prawdziwej, poprawnej i szczegółowej.To jest to czego ja od kilku już lat nie mogę osiągnąć i prawie zawsze podczas wizyty wnuka pada sakramentalne pytanie: ....dziadek, a kiedy skończysz makietę i będziemy mogli się pobawić? No właśnie kiedy? Bo najtrudniej zmienić sposób myślenia, a Tobie się to udało.I zgodność z przepisami czy inne bzdety podnoszone przez specjalistów tego forum na temat takiego czy innego układu czy rozmieszczenia są mało ważne w porównaniu do zadowolenia dziecka i potencjalnego w przyszłości pozytywnie zakręconego hobbysty.
Sorki za zaśmiecenie wątku.Pozdrawiam i tak trzymaj.
 
OP
OP
zgodny

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
#9
Nowy plan,nowa makieta,poprzednia została unieczynniona :(,czeka na renowacje .Ta zostaje u mnie ,będzie do zabawy pod okiem dorosłych.Oparta na torach Roco Geoline .o wymiaracch standardowej płyty OSB .Mam to wyrysowane w Scramie ale za licho nie mogę wstawić tu zdjęcia jako załącznik:ostrozny:.
 

Załączniki

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#11
Chyba muszę zbudować coś podobnego dla żony i znajomych, patrzą na mnie z politowaniem, kiedy ty coś w końcu zbudujesz. Ponieważ i tak uważają mnie za świra, to taka jakość im wystarczy, niżej już w ich oczach nie spadnę.:ROFL::ROFL::D:D;);). A twoja makietka będzie super do zabawy, dla starych i dla młodych.
 
OP
OP
zgodny

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
#13
Mały postęp w pracy przy makiecie:).Nasypy, murek oporowy i mala górka. Wpierw naklejona siatka taka jak pod regipsa ,następnie zaszpachlowana klejem do płytek i rzeźba terenu.Posypki i zieleńce.
 

Załączniki

OP
OP
zgodny

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
#14
Dla najmłodszego pokolenia wujcio poskładało takie coś ;). Nie obyło się bez przycinki toru prostego ,konstruktor źle wyliczył jego długość by zamknąć owal [zdjęcie drugie]:eek:.
 

Załączniki

OP
OP
zgodny

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
#15
Pomimo natłoku zajęć znalazłem trochę czasu by podłubać przy makiecie .Efekty ponizej :).
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#20
Bardzo fajna robota. Po pomalowaniu, patynce i porośnięciu gdzieniegdzie mchem i trawą powinno być naprawdę super !
 

Podobne wątki