• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta dla dzieci czyli moj poligon

OP
OP
Seb2

Seb2

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Tak, to produkt EFC. Zakupiony kilka dobrych lat temu przy pomocy Ireneusz z Parowozika. To chyba byla wczesna (pierwsza?) edycja bo jak widac okna nie maja czarnej obwodki uszczelek. Wygladalo to troche dziwnie wiec sam domalowalem w kabinach ale balem sie brac za boczne okna i te zostawilem. Ma gniazdo 8-pin i zamontowany decoder ESU 52690.
 
Reakcje
4 0 0
#27
Można by powiedzieć że profesjonalnie, bardzo ładnie to wszystko wygląda :) a Dzieciaki się już Bawią na tym :?: Widać że pełna profesja... Gdy bym ja miał coś podobnego nie dopuścił bym do tego dzieci chyba że już są większe i odpowiedzialniejsze to można by się zastanowić :D Ale naprawdę Szacunek za wykonana pracę.
 
OP
OP
Seb2

Seb2

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
miś napisał(a):
Z czego jest zrobiony płot :?:
Sposob na plot jest opisany na pierwszej stronie. To aluminiowa tasma samoprzylepna+farby+ taboret jako matryca.

Popowe:
Zgadzam sie ze wyglada to troche za czysto. Drzewo wyglada za jasno ale to akurat sa prawdziwe listewki, moze przybrudze lekko farba rozpuszczona w rozpuszczalniku. Pobrudzilem drut aerozolem szarym i rudym zeby wygladal na zardzewialy. Plac i platforma sa pobrudzone kredami do postarzania ale wypadlo to troche za czysto. Zastanawiam sie wlasnie nad gruntowym przebrudzeniem od nowa. Dla tego "poligon" :)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#32
listewki które w realu były by deskami rozrób odrobinę szarej farby w wodzie i pociągnij tak by deski zsiniały.

pod tą piękną rampa załadunkową i przy krawężnikach podsyp trochę drobnym piaskiem akwariowym. i posadź kilka trawek.

Ponad to ja bym rozrobił brązowy a potem czarny pigment w wodzie i aerografem lub rozpylaczem ogrodowym zrobił brudny deszcz co daje fajne zacieki
 

EU06-01

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
a ja mam pytanie czy asfal to tylko gips budowlany czy moze byc szpachlowy ?? bo wolniej schnie i nie chciałbym cos spierdzielic sobie :):)
 

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#37
Czy coś się na makiecie zmieniło, bardzo przyjemna relacja i świetna realizacja. Jeśli można, to poproszę o jeszcze kilka zdjęć.

Pozdrawiam, Adam Sikorski
 

Podobne wątki