• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta-diorama

Witam.
Planuje makietę, jeśli chodzi o miejsce to nie ma problemu gorzej z budżetem.
W piwnicy znalazłem starą kolejkę BTTB (skala TT) od wujka i chciałbym ją wykorzystać i o ile to możliwe unowocześnić, torów jest dość sporo.
Z lokomotywami i wagonami tez nie ma problemu.
Zastanawiam się czy nie dokupić do niej jakiegoś zestawu startowego, jeden wpadł mi w oko:
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... CosCsid%3E
Co o nim myślicie, może ktoś go z was posiada jeśli tak to proszę o opinie.
Co do makiety to rozchodzi sie o elektronikę czyli światła semafory sterowanie zwrotnicami itp nie wiem dokładnie co kupić posiadam jedynie stare zwrotnice sterowane elektronicznie oraz klawiaturę do sterowania ale to nie działa :( chyba będzie konieczna wymiana na coś nowego i lepszego proszę o pomoc

Z góry dziękuje

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
Philip napisał(a):
posiadam jedynie stare zwrotnice sterowane elektronicznie oraz klawiaturę do sterowania ale to nie działa :( chyba będzie konieczna wymiana na coś nowego i lepszego proszę o pomoc
Podstawowa sprawa: posiadasz dużo przestarzałych torów, z którymi będziesz miał problemy.
Ich budowa nie jest żadnym szczytem techniki - według mnie jest to gra nie warta świeczki.

Co do budowy na starych blaszanych torach to polecam do poczytania:

http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=5469&start=0 - TorTT na torach BTTB, może autor tego wątku coś podpowie.

viewtopic.php?f=43&t=4850&start=75 - autor buduje te makietę na starych torach ale w wielkości H0

viewtopic.php?f=1&t=1711&start=125 - a tutaj impresje budowniczego makiety w skali H0 na temat zastosowania starych torów i konsekwencje porównania tego z obecnymi produktami.

Tymi "nowymi produktami" są tory z tego zestawu startowego, do którego dałeś linka (nawiasem mówiąc ten zestaw jest lekko kiczowaty). Zaletą tego zestawu jest to, że posiada wszystkie elementy potrzebne do działania.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 6
Planuję 8
Planuję 2
Planuję 4
Planuję 14