• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta Cooli'ego

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Michał, nie baw się w półśrodki, leć po całości na A-gleisach.
Akurat proste mają rozsądną cenę a geoliny sprzedaż, mają branie z tego co widzę na alledrogo.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Szybkie pytanko. Co byście zrobili na moim miejscu. Znajomy stolarz przyjechał i jak zobaczył to co zrobiłem po prawej stronie to się złapał za głowę...
Od razu powiedział że w ciągu 3 tygodni dorobi mi po prawej stronie takie szafki jak są po lewej. Dodatkowo szuflady na pudełka taborowe i inne klamoty które mogę upchnąć pod makietą? Robić? Czy nie robić? :)
Zdecydowanie robić:):) I podzielić się z namiarem na stolarza;) - ja u siebie też chcę kółko dwutorowe zrobić wkoło pomieszczenia a na jednej ze ścian - stację - i też chciałem pod makietą szafki na klamoty, pudełka, itp... zrobić:)
 

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Szafki na 100% warto, choć ja u siebie będę robił same drzwiczki a w środku "piętrowane" pudła Curvera, największe i najniższe na kółkach - mam tak poukładane wszystkie modelarskie (i kolejowe i RC), fotograficzne, komputerowe (np.kable) "graty" i sobie to chwalę.
Jest tego sporo wymiarów, można je "piętrować" no i są przezroczyste co jest naprawdę istotne jak się chce coś szybko znaleźć. Akurat najwięcej mam tych 5,7l zaznaczonych na fotce zapożyczonej ze sklepu:
curver.jpg
 

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
No dosłownie takich to nie, ale "po taniości" to są takie rozkładane ażurowe skrzynki, tyle tylko, że nie mają pokrywki no i z jakością jest... jak jest ;)
705c840851834bc8gen.jpg 82360.jpg 64180.jpg
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Koledzy i koleżanki. Jaki klej do sklejania modeli polecacie? Bo od jutra biorę się za sklejanie modeli i patynowanie. I super glue chyba nie wypada sklejać :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Cyjanoakryle są dobre, ale dają mało czasu na ewentualne poprawki. Z reguły nie uszkadzają plastiku, bo łączą kontaktowo. Dzięki temu w razie ubrudzenia, bądź zbyt dużej ilości można nadmiar zmyć nawet po wyschnięciu np. debonderem. Kleje typu cement Tamyia czy contacta Revell rozpuszczają plastik, schną dłużej i dają więcej czasu na ewentualne poprawki. Niestety nadmiar kleju powoduje właściwie nieodwracalne uszkodzenie plastiku.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
To Ty Michał żyjesz?:)Bo jakoś tak po Zmartwychwstaniu przepadłeś;)Szafki fajne, (y)ale czy da radę je od tej ściany odsunąć? Np. na czas opracowywania terenu, infrastruktura, zieleń itp.
Bo blat widzę, że jest w całości, a i ten słup też blokuje wysuwanie.No chyba, że się mylę.
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Niestety nie da się odsunąć ale będę robił stopniowo od sciany i spokojnie do kazdego miejsca dotre na makiecie. Stacja będzie na poziomie 1 i nie będzie na całości. Teraz tylko wygospodarować wolny czas i robic. A Ty czasem też nie miałeś jakoś prysnąć na jakiś czas? ;) hę?
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
No to już Ci współczuję, a raczej Twoim lędźwiom;) Co do pryskania, to i owszem walczę, a wejścia na forum traktuję jako przerywnik. Ale nie pomaga mi to w pracy i pełnym skupieniu nad tym co robię. No, ale to taki efekt uboczny tej nieuleczalnej choroby:D:ROFL::p
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Halo, halo!!! Już jesień nadeszła i to ja miałem zniknąć na sezon, a nie Ty:) Wchodzę w Twój wątek, aby podłamać się Twoimi postępami bo mi kilka miechów uciekło, a tu.......:( kompletna cisza od kwietnia. Ty żyjesz?;)
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Praca ;)

Dobra nie będę owijał w bawełnę prace się ślimaczą ale torowisko na 90% jest już przejezdne. Powstał nasyp po dwóch stronach mostu.

Fotki podeślę ci na PW. A u ciebie jak tam?
 

Podobne wątki