• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta Cooli'ego

OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
No dobra powiem że prace wreszcie ruszyły. Wszystkie pozwolenia na budowę makiety przyłącze gazu, wody i prądu. Ustalenie czynszu itepe itede... zostały prawnie uregulowane i po kilkunastu miesiącach zaczynamy ;)
Na chwile obecną podstawę zrobiłem ze starych stołów z lat 80 ;) na to płyta OSB i reszta galanterii. Makieta będzie składała się ze stacji oraz szlaku dookoła pokoju po istniejących meblach. Jutro kolejne relacje z pola walki
 

Załączniki

  • 100,3 KB Wyświetleń: 263
  • 93,2 KB Wyświetleń: 262
  • 102,8 KB Wyświetleń: 257
  • 107,6 KB Wyświetleń: 259
  • 102 KB Wyświetleń: 264
  • 124,1 KB Wyświetleń: 276
  • 88,6 KB Wyświetleń: 275

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
SUPER, że ruszyłeś.Michał patrząc na datę Twojego pierwszego wpisu w tym wątku to na finał przyjdzie nam kilka lat poczekać:)
 
P

Paweł Piotr

Gość
Trzy odwrotne łuki - jeden za drugim - są duże szanse, że w tym miejscu tabor będzie się wykolejał... :(...
 

Załączniki

  • 78,7 KB Wyświetleń: 160

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Wszystko fajnie, niezła "miejscówka", tylko czemu na Geoline? Sam je mam, ale jak tylko "zejdę ze stołu" na coś docelowego mam zamiar je zmienić. U mnie będą 2 opcje: Rocoline lubTillig Elite, ze wskazaniem na te drugie..
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Panowie dzięki za zainteresowanie. Te tory były tak układane aby tylko były rozłożone. Sprawdzałem co z tego można ułożyć. Ogólnie podpatrzylem schematy torów u Krisa we wątku i na zdjęciach ze spotkań na których byłem. Stacja będzie prosta i bez skomplikowanych układów.

A już mowie czemu geoline :) mam 8 zestawów startowych i szkoda ich sprzedawać. Przekalkulowalem koszty i stwierdziłem że zostają. Na pewno stacja i makieta nie będzie wyglądała tak jak by ją Daniel budował ;) ale przyłożę wszelkich starań aby było na czym zawiesić oko ;)
 

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Oczywista oczywistość ;), że Twoja makieta - Twoja sprawa, no ale...
Ja w tej chwili mam na stole 31,111m (tak Scarm podaje bez tego niepodłączonego toru na środku na którym stoją "analogi do ucyfrzenia") Geolinów w tym 20 zwrotnic z napędami + jeszcze trochę torów w pudłach (odpuściłem sobie tylko ich firmowe dekodery) ale... nie!
O ile jeszcze same tory jakoś wyglądają, no to na te rozjazdy to ja osobiście nie mogę spokojnie patrzeć (pomijając fakt, że np Br41 Fleischmanna często się na nich wykoleja)... I kiedy przyjdzie ten moment, że powiem sobie "nadejszła wielkopomna chwiła" to geoliny pójdą w ludzi, bez względu na koszty...
Nie chcę być tym diabełkiem siedzącym na ramieniu, ale może jeszcze to jednak przemyśł zanim będzie za późno :devil:
2.jpg
 
Ostatnio edytowane:

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Michał... popchasz na alledrogo -będziesz miał wkład na tilligi:) a ile radości przy lutowaniu, malowaniu, szutrowaniu i le przyjemnego wk...ia przy układaniu flexów:) a potem ile radości, gdy patrzysz jak to świetnie wygląda. popełniłem kiedyś dioramę na geo... szybko znalazła miejsce w przydomowym pudełku z oznaczeniem "suche"... zrób sobie metrową dioramkę próbną na geoline i zobacz jak to Ci wyjdzie i będzie wyglądać:) a sam się przekonasz:) lepiej tak niż za rok zrywać całe koło i wyrzucaj już geo do kosza:)
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Mam już 15 kompletnych rozjazdow uzbrojonych w dekodery i napędy elektryczne. Do tego kilka zwrotnic golych. Będzie to ciężko sprzedać nie tracąc kasy. Wystawie na próbę i zobaczymy.
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Szybkie pytanko. Co byście zrobili na moim miejscu. Znajomy stolarz przyjechał i jak zobaczył to co zrobiłem po prawej stronie to się złapał za głowę...
Od razu powiedział że w ciągu 3 tygodni dorobi mi po prawej stronie takie szafki jak są po lewej. Dodatkowo szuflady na pudełka taborowe i inne klamoty które mogę upchnąć pod makietą? Robić? Czy nie robić? :)
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Zamieniam tory z geoline na Piko A-glais i zastanawiam się czy tylko na stację czy na szlak też albo zostawić na szlaku Geoline bo aż tak bardzo nie będzie widać co?
 

Podobne wątki