• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta Cooli'ego

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#81
Jak na galicję to ciekawy tabor - zaproponowałem rozmieszczenie semaforów - dróg ochronnych to tutaj chyba nie zachowamy, i co do Galicji to pokusiłbym się tu o klimat lokalnych linii i semafory jednoramienne z austraickimi ramionami. Na stacji możemy sobie darować semafory (wyjazd na sygnał dyżurnego ruchu, albo dać semafory wyjazdowe grupowe (po 1 na każdy kierunek).
Na dole proponuję aby to był posterunek odgałęźny z trzema semaforami. a bocznica z wykolejnicą. Sorry za jakość, z domu postaram sie rozwinąćmój zamysł.
 

Załączniki

OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#86




Oświetlenie zamontowane przez Witkoima. Z roboty jestem zadowolony. Jak widać szafki pod makiete już są więc nie pozostaje nic innego jak zacząć prace :)
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#89
Syn wygrzebał wczoraj karton z wagonami które Witkoim oświetlił no i trzeba było sprawdzić czy działają. Teraz już po troszeczku będzie się coś działo
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#91
Wstyd żeby to syn Cię mobilizował do pracy,daję sobie włosy obciąć że na tym sprawdzeniu wagonów sie skończy.
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#94
Zwolniłem i dziś poukładałem tory tak jak chciałbym aby one były poprowadzone po pokoju. Jutro z rana dam fotki i może się uda coś ustalić. W pierwszej fazie układania coś pogmatwałem i połączyłem tak tory, że robiły zwarcie... szybka zmiana i już jest ok. Mój błąd. Wiedziałem nawet gdzie...

Dobra jutro z rana wszystko będzie wiadome
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#95
No i powolutku coś się klaruje. Po burzliwych walkach i ustaleniach na PW za pomoca Krisa powstał obraz makiety która u mnie powstanie. Jeszczę pare detali zweryfikują wymiary szafek i będzie już wiadomo jak będzie wyglądał ostateczny projekt.

Na chwilę obecną bazujemy na tym rysunku...

projektkrisa.jpg
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#96
Tak patrzyłem na plan makiety zazdroszcząc miejsca i podziwiając rozmach ,ale zauważyłem trochę nazwijmy to dziwnych miejsc.Przejscia zwrotnicowe A i B dublują się
własciwie bez sensu,zostawiłbym tylko jedno z nich,natomiast przejście C przesunąłbym tak jak zaznaczyłem na zielono.I warto by się zastanowić nad powiększeniem
promienia łuku samej stacji ,teraz trochę tak wygląda jakby była złamana.Nie pisze tego żeby dowalić,po prostu kiedyś planowałem makietę z podobna
stacją i po przedyskutowaniu pomysłu na forum oraz przymiarkach na papierze okazało się że im większy promień łuku stacji tym lepiej,naturalniej, to wygląda.
 

Załączniki

OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#97
Dzięki za info. Właśnie mile widziane są takie komenty coi zmienić i dlaczego. Faktycznie co do tego łuku masz rację. Dziś pozbieram wymiary i dowiemy się czy ta stacja na łuku ma szanse zaistnieć i czy wymieści się przy ostrych skosach mojego poddasza.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#98
Co do rozjazdu C, to się zgadzam. A i B mają na celu ułatwić prace manewrowe i przejazdy przez wszystkie tory.

Co do łuku na stacji. Zrobiłem je na R3 i R4, ale docelowo dobrze byłoby zrobić je na fleksach. Ale, jak pisał Michał, wymiary pokoju i mebli + sufit poddasza zweryfikują pewne kwestie :)

Oczywiście plan jest bazą do obróbki :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#99
Ale ja też nie widzę sensu obu przejść, A i B. Nie da się jednocześnie jechać po obu. Raczej dałbym przejście w drugą stronę. I też bym przesunął przejście C, jak pokazał kolega stare tory, ponadto przejście odwrotne przesunąłbym w górę bliżej stacji (choć to już nie ma takiego wielkiego znaczenia).

projektkrisa.jpg
 

Podobne wątki