• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta Cooli'ego

OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#22

Załączniki

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#27
Dokładnie tak jak piszą koledzy. Ja zrezygnowałem z Roco Hobby 2.5 na rzecz RocoLine 2.1.
Może drożej, ale napewno wyglądają realniej - zwłaszcza rozjazdy.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#28
Czytam sobie tak posty,i jak trafię na takiego co pisze ....gratuluję podjęcia właściwej decyzji co do modułów ... to powiem wam że mnie krew zalewa. Jak mam to k....a rozumieć?!!Ja robię torta,a więc popełniłem błąd,jestem ta gorsza strona,moja decyzja nie była właściwa,spaprałem kawał dobrej roboty.Czy ja pisałem kiedyś że ci co decydują się na moduły to szaleńcy,z: niewłasciwą decyzją?! Jeden koleś kiedyś jednym niewłaściwym zdaniem zrobił sobie bardzo źle :devil: Może to mały drobiazg ,ale to dyskryminacja tych co nie robią właściwie modułów.
Witkoim nie przejdziesz właściwie na moduły :LOL:
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#29
marekw111 napisał(a):
Witkoim nie przejdziesz właściwie na moduły :LOL:
nie Marku, dalej będę po tej niewłasciwej decyzji i dalej bedę robił błąd,że robię torta
a co mi tam :LOL:
:LOL:
ale może kiedyś jak będę miał gdzie trzymać moduły to może........ kto wie .............
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#30
marekw111 napisał(a):
Ja robię torta,a więc popełniłem błąd,jestem ta gorsza strona,moja decyzja nie była właściwa,spaprałem kawał dobrej roboty.Czy ja pisałem kiedyś że ci co decydują się na moduły to szaleńcy,
WITKOIM napisał(a):
dalej będę po tej niewłasciwej decyzji i dalej bedę robił błąd,że robię torta
a co mi tam
No pięknie, Panowie!!! Wielkie dzięki - NIE JESTEM SAM!!! Trochę mi ulżyło po tych postach, a krew mnie zalewa, kiedy się wytyka cukiernikom (bo chyba tak się powinno nazywać nas, robiących torty... :D ), że promienie łuków są tramwajowe! A kto takie produkuje? Same dobre firmy (nie będę się bawił w podawanie nazw) No przecież ja ich sam nie robię w manufakturze.
Koledzy! Tak trzymać! A te "jedynie słuszne" decyzje i czasy, to już się dawno skończyły, kochani towarzysze modelarze!!! :D
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#32
Oj sorka, nie chciałem zagotować krwi tortowcom, sam chętnie oglądam relacje z waszych działań, a WITKOIM wie, że nie jestem anty tortowcem ;) Chodziło mi o to, że moim skromnym zdaniem fajniej jest pobawić się na makiecie która jest na powieszchni kilkuset m2, niż na torcie kilku m2. Oczywiście jest to moja prywatna opinia, mi by się po prostu znudziło śmiganie taborem ciągle w tym samym układzie, i tyle. Ale samo modelowanie tortów jet jak najbardziej o.k. ! A najlepiej mieć torta i parę modułów, aby można się pobawić w większym gronie. Ja nie mam na to miejsca i dlatego wybrałem moduły. Mieści mi sie ich kilka segmentów do piwnicy (na półkach), a nad jednym w danej chwili pracuję. I to tyle :grin:
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#33
No i profile wreszcie się zrobiły dzięki Kpt.Nemo :) Z góry dziękuję.

No więc zaczynam moją przygodę z modelarstwem pod czujnym okiem kolegi marekw111, oraz pado . Mam nadzieję że dam rade coś stworzyć :)

W sobotę i niedziele zaczynam składanie skrzynki. Dziś zamawiam flexy. No i pare duperelek trzeba kupić :)

relacja foto już niebawem :)
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#36
Witam ponownie. Wróciłem bo wróciła do mnie chęć dokończenia czegoś co zacząłem dawno dawno temu ;)

Po urodzeniu się mojego syna wróciło wszystko co było związane z budową makiety. Na szczęście nie sprzedałem niczego co kiedyś tak chętnie kupowałem i myślę, że na dniach cos nowego się wyklaruje w mojej głowie i uda się zrobić to co kiedyś się nie udało.

Pozdrowienia i miło Was znowu czytać
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#37
No to powoli wracamy do gry :)

Z projektowania nie jestem najlepszy i podsyłam mały projekt lipny ale jest.

Wymiary pokoju w którym budowana będzie makieta to 7 metrów na 4 metry (szlak kolejowy 6 metrów przytwierdzony do ściany) pętla i stacja kolejowa

Makieta na torach geoline ( niestety dużo tego mam i szkoda się pozbywać)
Sterowanie DCC + sterowanie ręczne(oświetlenie domków, latarnie) + rozjazdy na siłownikach zamka centralnego i sygnalizatory

Po niżej projekt tak na szybko. Jak będzie czas zrobię lepszy a na razie mam zapytanie jak by fajnie zabudować tą przestrzeń na makiecie. Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam MIchał
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#38
Pomysłów może być wiele. Na przykład możesz zrobić nad pętlą po lewej stronie góry i jakąś wioskę, na szlaku jakiś przystanek, a na dolnej pętli w środku kawałek miasta lub pętlę poprowadzić w tunelu na poziomie -1, a na 0 zrobić stację czołową i cały róg zabudować infrastrukturą.
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#39
Właśnie poprawiam projekt to może wtedy będzie lepiej coś doradzić czy pogłówkować

Planuję zrobić po lewej tam gdzie pętla góry jakiś most tunel.

Następnie szlak jakieś 6 metrów prostych tórów w dwóch kierunkach.

Po prawej stronie 3,5 metrów prostego odcinka i stacja kolejowa z dworcem + jakieś dwie bocznice towarowe z rozładunkiem
 
OP
OP
Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#40
Taki pierwszy projekt stacji w dolnej części makiety

Na tej części będzie mały dworzec Bonn ;) do tego ze 3 perony dodatkowo jakieś dwie bocznice, rozładunek wagonów w końcowej części modułu droga jakieś domki i zaplecze dworca.

Coś zmienić? czy tak zostawić?
 

Załączniki

Podobne wątki