• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta clubOwa "RING"

OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
No i powoli nadszedł czas na znaczące przyspieszenie tego wątku.
I dobrze się stało, że powstało bardzo wiele wariantów koncepcji RINGu i ruchu na nim. Myślę że powrót do wersji tzw. "ósemki" w wersji kompaktowej (długość tylko 13,5 m) da najciekawsze wrażenia przy oglądaniu jeżdżących po RINGu składów, głównie poprzez łuki wklęśnięte do wewnątrz RINGu oraz poprzez wciągnięcie do RINGu lokomotywowni "Niekłańsk".
To już chyba ostatnia wersja, bo skrzynki się produkują...

Ring O (2017).jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Ostatni rysunek to 1. faza/etap, gdzie nie ma wpiętej w RING parowozowni, a podpięta w jej miejscu jest stacja odstawcza.
Rysunek wcześniej to 2. faz/etap (docelowa), która nastąpi jeśli kiedyś zdecyduję się wynieść z biura parowozownię i na stałe podłączyć do RINgu, to wtedy przepnę stację odstawczą na drugie miejsce i uwolnię miejsce na moduł z parowozownią.
Czy już wszystko jasne ?

Schemat poniżej powinien wyjaśnić koncepcję rozwoju:

Ring 2017.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Po 4-ch latach rozważań i projektowania jeszcze taki wariant 12 x 5 m z promieniami łuków 2100 mm rozważam, choć skrzynki już są gotowe (bez 4-ch jeszcze).
Wąskotorówka wyjeżdża dołem pod mostem złączem FremOe.
Tor 1 jest przepleciony wąskim torem.

R+S.jpg
R+P.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Za namową Adama nastąpił powrót do wersji 2-torowej. Po kilkukrotnym pobycie w Zgierzu na ringu 1-torowym po przemyśleniach trzeba zrobić ring 2-torowy, aby bardziej urozmaicić/uatrakcyjnić ruch na makiecie. Zgadzam się z tym i dorysowałem drugi tor, oto efekty:

Ring 2T.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Postanowiłem rozbudować projekt też o RING dla wąskiego toru. Na 1/3 obwodu RINGu i na stacji tor wąski wpleciony jest w normalny tor.
Poza tym ruch wąskotorowy nie koliduje bezpośrednio z ruchem dwukierunkowym na głównym szlaku 2-torowym RINGu.
Myślę że ten ostatni pomysł jest najciekawszym w nistorii projektowania mojego RINGu.

I ten projekt zaczynam realizować - skrzynki tylko czekają na układanie torów.

Ring 0+0e.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Jest wreszcie hala 16x7,5m, w której stanie RING 0. Dwupoziomowy układ torowy + pod spodem stacja odstawcza na gotowe składy.
Budowa rusz na wiosnę.
Ring góra.jpg
Ring 0 dół.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
a tak wygląda dzisiaj hala w piwnicy o szerokości 7,5 m i długości 16 m, a tak buda z zewnątrz. Do zasilana makiety na dachu 30 kW fotowoltaiki :)

hala w piwnicy.jpg
IMG_1842.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
578 1 0
A ja się bałem że Konrad zmienił hobby lub - jak mogło mi coś takiego przyjść do głowy - na nas się obraził.:)

Jutro jak nic się nie wydarzy powinienem mieć moją BR 55 a za jakieś 2-3 tygodnie 3 boczniaki więc będę miał 2 składy, jeden towarowy i drugi osobowy co na razie mi w zupełności wystarczy. Czas więc na makietę. Będziemy się ścigać ? ;) Wieeem kto wygra.
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
A ja się bałem że Konrad zmienił hobby lub - jak mogło mi coś takiego przyjść do głowy - na nas się obraził.:)

Jutro jak nic się nie wydarzy powinienem mieć moją BR 55 a za jakieś 2-3 tygodnie 3 boczniaki więc będę miał 2 składy, jeden towarowy i drugi osobowy co na razie mi w zupełności wystarczy. Czas więc na makietę. Będziemy się ścigać ? ;) Wieeem kto wygra.
a jakie boczniaki: od Lenza czy od Kiss'a ?
 

Podobne wątki