• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Makieta City na stałe w Warszawie

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#41
posiadaniu odpowiedniej powierzchni otwieramy sklep modelarski zlokalizowany na PGE Narodowym, na 200 metrach kwadratowych znajdziecie jedyny w Polsce PIKO Shop System oraz jedyny w Polsce Faller Premium Shop. Sklep otwarty jest codziennie w godzinach 10-20. Można do nas dojechać pociągiem (Warszawa Stadion), metrem, tramwajem, autobuse
Nie ukrywam, ze skusila mnie ta informacja i pojechałem zobaczyć ten sklep po zmianach. Niestety, ale poziom mojego rozczarowania był duży. Owszem pojawiły się 3 nowe gabloty firmowe Piko, a w nich 3 kolory "Fiatow", ale szerokość asortymentu vs kilka powsżechnie znanych sklepów modelarskich specjalnie nie powala. Szkoda, bo Piko przy obecnej ofercie na polskiego klienta miałoby tu szanse naprawdę pokazać cos fajnego, ale potencjał nie został tu wykorzystany.
Jeszcze bardziej rozczarował mnie Premium Faller Shop, bo oprócz kilku domków nic więcej tam nie było? Co tu jest "Premium"? Oczekiwałem, ze bedzie tam jakiś min wybór Faller Car System lub jakieś akcesoria do budowy makiet, ale niestety.... ?
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#42
Na taką grafikę to mogliście zrobić jakąś lokomotywę w skali 1:1 z boku, albo zdjęcie makiety z poziomu ziemi, to by można było jeszcze selfie-tyczką sweet focie zrobić :D
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#44
Nie ukrywam, ze skusila mnie ta informacja i pojechałem zobaczyć ten sklep po zmianach. Niestety, ale poziom mojego rozczarowania był duży. Owszem pojawiły się 3 nowe gabloty firmowe Piko, a w nich 3 kolory "Fiatow", ale szerokość asortymentu vs kilka powsżechnie znanych sklepów modelarskich specjalnie nie powala. Szkoda, bo Piko przy obecnej ofercie na polskiego klienta miałoby tu szanse naprawdę pokazać cos fajnego, ale potencjał nie został tu wykorzystany.
Jeszcze bardziej rozczarował mnie Premium Faller Shop, bo oprócz kilku domków nic więcej tam nie było? Co tu jest "Premium"? Oczekiwałem, ze bedzie tam jakiś min wybór Faller Car System lub jakieś akcesoria do budowy makiet, ale niestety.... ?
Faller Car System będzie u nas od października - a jeśli 200 pozycji Fallera to jest kilka domków to powiedz mi co jeszcze ma się pojawić w sklepie? W H0 mamy od ręki praktycznie cały assortment, poza kilkoma zestawami w cenie ponad 400 zł (ale są dostępne na zamówienie w ciagu 3 dni - chyba, że nie ma u dystrybutora). Z Piko, mamy wszystkie polskie nowości. Więcej asortymentu pojawi się w najbliższych tygodniach, gdy pojawią się w sklepie zamykane przeszklone regały (niestety Polacy jeszcze nie dorośli do wystawiania towaru frontem do klienta, zdarzały się np. kradzieże torów i rozjazdów z pudełek z zestawów rozszerzających, skradziono również np.model EU07). Tak więc ilość towaru w sklepie będzie systematycznie się zwiększać.
[DOUBLEPOST=1474227897,1474226874][/DOUBLEPOST]Poza tym Faller Car System Digital 3.0 jest już makieta prezentacyjna - można też zamawiać elementy systemu. Polityka firmy Faller odnośnie tego systemu jest taka, że składa się zamówienie w sklepie, ale dostawa jest bezpośrednio od Fallera. Być może jest to związane z cenami - zestaw startowy czyli 3 satelity oraz centralka kosztuje 700 Euro, dodatkowo trzeba kupić przynajmniej jeden samochód (ceny od 300 euro), ładowarkę (105 euro). Zestawy standardowego Car System jak już wspomniałem wyżej będą dostępne od października.

Ponadto nie mamy w asortymencie modeli które ukazały się przed otwarciem sklepu i nie są już dostępne u producentów. Będziemy mieli wszystkie nowości które ukazują się na rynku.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#45
Czy sklep przy Makieta City ma moze stronę www. lub jest tam jakiś numer kontaktowy? Poszukuje czegoś z kolekcji Piko i chętnie wczesniej bym sprawdził czy moze tam jest?
 

semaforek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
"Preki napisał(a):
A propo fiatów, trochę szkoda że na torcie mieszczącym się w owym sklepie kursuje SU45-100 która już jest po przejściach, ciągnąca znowuż nie tak taniego piętrusa Rivarossi w barwach Coca-Coli.
Remaj12 napisał(a):
Jest ona w takim stanie, w jakim zostawili ją odwiedzający wystawę goście, bawiący się przy okazji na tym malutkim pokazowym torciku. Co jakiś czas model jest przywracany do stanu właściwego, ale niestety zbyt często nie ma sensu robienia takiej akcji - zwyczajnie w świecie potrzeba ściągać kolejne woreczki części, których pozbawiają model niegrzeczni zwiedzający."

Jeśli wystawialiście się latem w Gdańsku, to ten skład wystarczył, aby mój syn zwariował na punkcie kolejek do tego stopnia, że w trakcie zwiedzania zoo w kółko gadał o semaforach, a mi każe po nocach składać sygnalizatory.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#47
I tym prostym sposobem, jeden z celów powstania tego projektu został osiągnięty:) Ponadto jest nadzieja, że ten młody człowiek nie skupi się w przyszłości tylko na waleniu w klawiatury tego wszystkiego co ma procesor i dostęp do internetu.;)
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#48
Walenie w klawiaturę (najlepiej stacjonarnego peceta-w dzisiejszych czasach maszyny elitarnej) może mieć sens i być rozwojowe w przeciwieństwie do np. stukania w tablet czy ślęczenia przy konsoli.
Z pierwszego może wyrosnąć programista a z drugiego-półanalfabeta.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#49
Czy sklep przy Makieta City ma moze stronę www. lub jest tam jakiś numer kontaktowy? Poszukuje czegoś z kolekcji Piko i chętnie wczesniej bym sprawdził czy moze tam jest?
Jeszcze nie ma - ale jest telefon 737 93 93 93. Dzwoń, nawet jeśli nie ma to szybko będziesz miał (o ile Piko ma na magazynie).
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#57
Sklep Makiety City jest pierwszym oficjalnym i póki co jedynym sklepem włączonym do PIKO Shop System. Oznacza to, że można w nim kupić modele wykonywane specjalnie dla tej sieci sklepów i niedostępne w pozostałych. Pierwszym z dwóch zapowiedzianych w tym roku modeli jest model PIKO 52654, czyli model lokomotywy typu G6 w czerwonym malowaniu DB AG. Poniżej kilka zdjęć ze sklepu:

DSC_0156.JPG DSC_0157.JPG
DSC_0139.JPG DSC_0138.JPG
DSC_0146.JPG DSC_0144.JPG

Zagadka :) - jakie pojazdy widzisz na zdjęciu :gwizd: - czy jesteś w stanie wymienić wszystkie :podstepny::

DSC_0160.JPG DSC_0161.JPG
DSC_0166.JPG DSC_0167.JPG

Na tym będzie lepiej widać "mordki" ;):

DSC_0172.JPG

DSC_0179.JPG

Ewolucja kształtu ;):

DSC_0186.JPG

Nowy członek "rodziny" :):

DSC_0196.JPG DSC_0197.JPG

To się makieta zaczerwieniła ;):

DSC_0206.JPG
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#58
Byłem ponownie w sobotę z dziećmi. Duży plus za krzesełka. Wyraźna dominacja Piko na makiecie. Modele tej firmy dowodzą swojej wartości jako koni roboczych, dodatkowo cieszących oko ładnym wykonaniem.
 

Podobne wątki