• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Makieta City na stałe w Warszawie

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
#21
Pamiętaj, że wiele osób w Polsce ledwo wiąże koniec z końcem. Jestem pewien, że również na tym forum są osoby niezamożne, które modele mogą pooglądać najwyżej przez wystawową szybkę.
Pamiętam i przyznaję Ci rację, bo dobrze mówisz, ale popatrz sobie np. na ceny biletow na koncerty, na imprezy sportowe, do lunaparku i inne tego typu "atrakcje". Wcale nie są tańsze, a jednak są w naszym kraju, gdzie rzeczywiście wiele osób ma problemy finansowe. Cenę ustala właściciel, bo przecież nie może dopłacać do interesu. Nie ma tu instytucji charytatywnych, bo nawet fundacje niosące pomoc, to pierwsze pieniążki, które dostaną przeznaczają na własną działalność, a dopiero resztę na udzielanie pomocy.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.030 494 29
#22
Ciekawe że w miejsce merytorycznej dyskusji, choćby nawet ostrej, wytykającej błędy, bo jest takich w M-City mnóstwo, lub ciągłego potoku pochwał i westchnień, ciągle wałkowany jest problem ceny biletów.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#23
Zapewne z prostej przyczyny. Bo to jest komercja. A jest to nasze hobby i każdy jest przyzwyczajony do oglądania makiet za darmo na różnych imprezach. A to coś nowego - chcesz pooglądać z rodziną, to zapłać koło stówki.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#25
Zapewne z prostej przyczyny. Bo to jest komercja. A jest to nasze hobby i każdy jest przyzwyczajony do oglądania makiet za darmo na różnych imprezach. A to coś nowego - chcesz pooglądać z rodziną, to zapłać koło stówki.
No nie wiem. Zawsze jak jadę na wystawę do Krakowa to płacę wstęp i nie jest to dla mnie powód do bulwersowania się. Czyli Panie Cocu jak jadę do lasu bo obserwowanie zwierząt jest moim hobby to automatycznie niemoralne jest pobieranie opłat za wstęp do ZOO ?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#27
No nie wiem. Zawsze jak jadę na wystawę do Krakowa to płacę wstęp i nie jest to dla mnie powód do bulwersowania się. Czyli Panie Cocu jak jadę do lasu bo obserwowanie zwierząt jest moim hobby to automatycznie niemoralne jest pobieranie opłat za wstęp do ZOO ?
Chyba nie zrozumiałeś o czym pisałem. Ja się nie czepiam opłaty i jak dotychczas się w tym wątku nie udzielałem. Jedynie starałem się wytłumaczyć skąd się bierze ciągłe pisanie o cenie biletu, o czym nadmienił Paweł R. Ale jak widać nie warto nawet próbować tłumaczyć kogoś, bo można być zaraz wrzuconym do wora z nimi, jak to właśnie uczyniłeś ze mną.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#28
No Pan wrzucił hobbystów do jednego wora z uprawiającymi komercję bezlitosnymi kapitalistami. Też nie rozumiem dyskusji o biletach. Nie chcesz nie idź. Mam wrażenie, że jak ktoś ma jakieś hobby to panuje przekonanie, że niemoralne jest pobierać od takiego hobbysty jakichkolwiek opłat za cokolwiek, a modele nawet z najwyższej półki powinny kosztować 100zł - no bo to nasze hobby przecież.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
#29
Chyba nie zrozumiałeś o czym pisałem. Ja się nie czepiam opłaty i jak dotychczas się w tym wątku nie udzielałem. Jedynie starałem się wytłumaczyć skąd się bierze ciągłe pisanie o cenie biletu, o czym nadmienił Paweł R. Ale jak widać nie warto nawet próbować tłumaczyć kogoś, bo można być zaraz wrzuconym do wora z nimi, jak to właśnie uczyniłeś ze mną.
Popieram Cię w całej rozciągłości. Mnie też wku...ia ciągłe pisanie o zbyt wysokiej cenie za bilety, ciągłe proszenie o ulgi dla członków forum. To jest jakieś chore. Na całym świecie, jak kogoś nie stać na kupienie np. szynki, to jej nie kupuje, jak kogoś nie stać na kupienie np. biletu do kina to nie idzie do kina, a tu, ciągłe proszenie o ulgi... To jest po prostu żenujące. :mad:
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#30
Bo niektórzy nie zauważyli, że ta makieta to komercja. Inne imprezy są stworzone głównie dla nas, byśmy się bawili i sami te imprezy tworzymy tym co na nie przywozimy (no ja to w bardzo umiarkowanym stopniu akurat). Makieta tu opisywana jest stworzona nie dla nas, chociaż oczywiście też możemy ją oglądać. I to nie zarzut, ale stwierdzenie faktu.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#31
Ta makieta od początku była komercją i nie ma w tym nic złego, bo przecież jej autorzy maja także pewne stałe koszty utrzymania tej makiety. Na całym świecie tego typu "instalacje" są płatne i trzeba się z tym pogodzić, .............. albo za darmo obejrzeć sobie jej fragmenty w internecie. Co prawda to nie to samo, ale bedzie taniej :)
Cieszmy się, ze cis takiego powstało i nie skupiajmy się na dyskusji o kosztach, bo w końcu byle wagonik kosztuje więcej.
Prywatnie mogę żałować, se nie ma na niej kawałka toru w Maerklinie, ale powody są zrozumiałe ;)
Korzystając z okazji twórcom jeszcze raz gratuluje(y)
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#32
Szanowni koledzy i koleżanki - celem naszej makiety jest popularyzacja modelarstwa, a co za tym idzie musi znajdować się ona w miejscu gdzie dotrze do niej jak najwięcej widzów. Niestety takie miejsce kosztuje i to nie mało. Osoby przy niej pracujące też muszą otrzymać wynagrodzenie, a jeśli makieta ma być rozbudowywana też wymaga to funduszy. Stąd też bilety. Mimo tego, że nasza wystawa wymaga większego personelu niż np. wystawa klocków - to mamy niższe ceny biletów wstępu (w tym ulgowe dla dzieci - których tam nie ma). Nie planujemy wprowadzać specjalnych biletów dla forumowiczów, bo takie mnożenie typów biletów tylko utrudnia działanie kasy, a ilość osób z forum odwiedzających makietę nie jest specjalnie duża - zamiast tego forumowicze mają specjalny rabat na całość asortymentu w sklepie - co pozwala nam zaoferować dla Was najlepsze ceny na rynku - a wkrótce pojawi się jeszcze program lojalnościowy, który pozwoli jeszcze dodatkowo zwiększyć rabat.
 
Reakcje
1.731 13 0
#34
Ostotnio na potrzeby wystawy (w "tempie światła") , wykonana została poglądowa makieta samochodowa, z satelitarnym prowadzeniem ruchu, Faller Car System. Budowę wykonały trzy osoby. Arkadiusz - drogi i opracowanie cyfrowego ruchu samochodów, montaż i sklejanie domków - Maciej, urbanistyka i zieleń - Daniel.

20160917_112228 modified.jpg
20160917_112457 modified.jpg
20160917_112446 modified.jpg
20160917_112554 modified.jpg
20160917_112344 modified.jpg
20160917_112518 modified.jpg
20160917_112621 modified.jpg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#36
Tylko jeszcze powiedz, z której strony to stadionu jest?
Nie bywam w tym miejscu, nie wiem czy lepiej iść od ronda Waszyngtona , czy od metra/SKM, czy od Zamojskiego.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#38
Tylko jeszcze powiedz, z której strony to stadionu jest?
Nie bywam w tym miejscu, nie wiem czy lepiej iść od ronda Waszyngtona , czy od metra/SKM, czy od Zamojskiego.
Z tych wszystkich 3 miejsc dochodzimy do Makiety bez problemu. Kierujemy się na bramę numer 1 - tę obok Tunelu wjazdowego na stadion.
 

Podobne wątki