• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa MAKIETA - CITY (M-City)

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
Dajcie znać koledzy, jakie są plany wystawowe dla tej makiety. Kiedy i gdzie ją można będzie obejrzeć? Czy macie w planach Łódź?
Jesteśmy w trakcie negocjacji z właścicielami obiektów gdzie można makietę pokazać. Jako, że zajmuje dużo miejsca nie ma takich miejsc za wiele - ale mamy na tej liście Łódź i jest szansa, że tam się pojawimy.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.427 42 1
Pełen szacunek dla twórców i budowniczych tej makiety, ale mam jedno małe nurtujące mnie pytanie: dlaczego na tej makiecie nie ma ani jednego semafora kształtowego / świetlnego? (bynajmniej na tym filmie takowego nie zauważyłem) ?
A skoro nie ma tych urządzeń, to jak organizowany jest ruch taboru na makiecie? :gwizd:
.... a makieta oczywiście przepiękna :).
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.192 387 20
Jesteśmy w trakcie negocjacji z właścicielami obiektów gdzie można makietę pokazać. Jako, że zajmuje dużo miejsca nie ma takich miejsc za wiele - ale mamy na tej liście Łódź i jest szansa, że tam się pojawimy.
Dzięki za szybką odpowiedź. Jak już będziecie wiedzieć gdzie się makieta pojawi to poproszę o informację.:)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
Pełen szacunek dla twórców i budowniczych tej makiety, ale mam jedno małe nurtujące mnie pytanie: dlaczego na tej makiecie nie ma ani jednego semafora kształtowego / świetlnego? (bynajmniej na tym filmie takowego nie zauważyłem) ?
A skoro nie ma tych urządzeń, to jak organizowany jest ruch taboru na makiecie? :gwizd:
.... a makieta oczywiście przepiękna :).
Bo nie są jeszcze zainstalowane :) Ale spokojnie - będą. Ich rozmieszczenie i oznaczenie zaprojektował dla nas @Paweł Piotr, tak więc będzie prawidłowo.

Ale w programie który steruje makietą, sygnalizacja już jest i do niej stosują się pociągi :cool:
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
Aparat nie długo będzie zatem, fotenie pewnie będą lepsze :)
[DOUBLEPOST=1441996976,1441996065][/DOUBLEPOST]
...a to jest makieta?:)
po fajnych efektach ruchomej wody naprawdę można sądzić, że to zdjęcia z drona.
a co do tej wody to mam jeszcze jedno, małe, malutkie pytanie (jeśli nie tajemnica :))... jak uzyskałeś ten właśnie fajny efekt ruchu?
czy to podczas wylewania już ją jakoś poruszałeś czy dopiero po chwili jak postała chwilkę?
Kolego Zazyk.
Wodę w postaci galarety wsadziłem do garnka i podgrzałem do 100 stopni, po czym oleistą, gorącą postać płynu, wylałem do wcześniej przygotowanych , zagruntowanych i wyprofilowanych zagłębień. Zaletą tej wody (MBZ) jest to , że nie rozmiękcza dna i nie przesącza się. "Woda" po kilku minutach tężeje , ale ma idealnie gładką powierzchnię. Zatem po 20 minutach użyłem "wody " do efektów, w postaci gęstego mleczka i nanosiłem miękkim pędzelkiem do odkurzania modeli, warstwę po warstwie, rozprowadzając na całej powierzchni zbiorników i koryt. Ciecz , a raczej zawiesina ma kolor biały , który przy upływie czasu utwardzając się na powierzchni wytrąca niepożądaną biel nabierając przezroczystej barwy. Następnie po około 40 minutach, tymże pędzelkiem, formowałem zmarszczki i falki, tak, by uzyskać efekt muskanej wiatrem wody. W,korycie rzeczki , dodatkowo nanosiłem na powierzchnię rozcieńczoną farbę akrylową , po to, by uzyskać efekt płynącej wody, pieniącej się pod wpływem ruchu koła i przesączania się przez szczeliny zapory w śluzach...
 
Ostatnio edytowane:

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
Aparat nie długo będzie zatem, fotenie pewnie będą lepsze :)
[DOUBLEPOST=1441996976,1441996065][/DOUBLEPOST]

Kolego Zazyk.
Wodę w postaci galarety wsadziłem do garnka i podgrzałem do 100 stopni, po czym oleistą, gorącą postać płynu, wylałem do wcześniej przygotowanych , zagruntowanych i wyprofilowanych zagłębień. Zaletą tej wody (MBZ) jest to , że nie rozmiękcza dna i nie przesącza się. "Woda" po kilku minutach tężeje , ale ma idealnie gładką powierzchnię. Zatem po 20 minutach użyłem "wody " do efektów, w postaci gęstego mleczka i nanosiłem miękkim pędzelkiem do odkurzania modeli, warstwę po warstwie, rozprowadzając na całej powierzchni zbiorników i koryt. Ciecz , a raczej zawiesina ma kolor biały , który przy upływie czasu utwardzając się na powierzchni wytrąca niepożądaną biel nabierając przezroczystej barwy. Następnie po około 40 minutach, tymże pędzelkiem, formowałem zmarszczki i falki, tak, by uzyskać efekt muskanej wiatrem wody. W,korycie rzeczki , dodatkowo nanosiłem na powierzchnię rozcieńczoną farbę akrylową , po to, by uzyskać efekt płynącej wody, pieniącej się pod wpływem ruchu koła i przesączania się przez szczeliny zapory w śluzach...
Kolego Daniel
A może tak strzykawka i delikatne wstrzyknięcia Botoksu, ponoć tzw. gwiazdom do pewnego momentu pomaga.:D:D
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
Arti, nie szuter do bani, bo to ASDA.i jest dobrze położony... Na zdjęciach jest akurat świeżo po wylaniu utwardzacza i nie jest jeszcze wycieniowany sprayami :) Po za tym słabe są fotki ,więc nie można jednoznacznie stwierdzić czy jest ok czy nie.:)...To nie diorama nad, którą się będę pastwić miesiącami...Nie ma na to czasu.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
Moduły środkowe , czyli moduły ze stacją węzłową ( towarową i osobową ) , łączące makietę w całość są na ukończeniu. Pracujemy teraz nad modułami z parowozownią i wagonownią , które znajdą się , w środkowej części stacji węzłowej. Łącznie stanowi to 12 segmentów , każdy, o wymiarze 180 cm dług / 90 cm szer....Do zamontowania pozostaną figurki, lampy zwrotniki i sygnalizacja , ale to za niedługi czas.....

Tym czasem... fragmenty w/wym. stacji....:)

IMG_8271.jpg










IMG_8272.jpg











IMG_8274.jpg











IMG_8281.jpg











IMG_8287.jpg










IMG_8288.jpg











IMG_8293.jpg










IMG_8286.jpg
 

Podobne wątki