• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa MAKIETA - CITY (M-City)

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.166 1 0
#81
To prawda ale w świat początkujących lub potencjalnie początkujących miłośników modeli kolejowych poszła informacja: PIKO=ciuchcia, nie kupuj PIKO bo to obciach. Z resztą jak poprzeglądać fora czy forum to propaganda antypikowska ma się w Polsce dobrze.

...ale to nieważne. Kończę offtop.

Rozmach makiety i profesjonalizm jej wykonania zrobią więcej dobrego dla miniaturowego świata kolei niż jeden cytat zrobi złego. Mam nadzieję, że zdążę w wakacje do Zakopanego podjechać i zobaczyć te wszystkie cudeńka :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.627 141 0
#82
To prawda ale w świat początkujących lub potencjalnie początkujących miłośników modeli kolejowych poszła informacja: PIKO=ciuchcia, nie kupuj PIKO bo to obciach. Z resztą jak poprzeglądać fora czy forum to propaganda antypikowska ma się w Polsce dobrze.
To jest zakorzenione z czasów PRL że kolejka = PIKO. popatrz na allegro. Model z opisem: "lokomotywa trix typu piko" lub to co z załącznika. A że kolejka jest dla dzieci, żeby się bawić na podłodze (w wersji deluxe -> na dywanie) to można nazwać ją ciuchcią.

też kończę oftop ;-)
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.059 508 29
#83
Gotowa z pewnością robi wrażenie, ale niesamowite było obserwowanie jak z chaosu rzuconych na stertę elementów, powstają pierwsze skrzynki, potem teren ,zieleń, gąszcz kabli, to jest nieomal mistyczne doznanie, widok gotowej nie mówi nic o bólu tworzenia.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.496 252 31
#84
Makietę można już ogladać od tygodnia w Zakopanem na Dolnej Równi Krupowej. Tak więc Janusz zapraszamy. Projekt to moje dzieło. Wykonanie całości zespół kilku osób z całej Polski. O materiałach napiszę kiedyś więcej, ale pochodzą z całego świata - nawet z Australii :)
pieknie, o o epokę nie pytam ,bo tu nie oto chodzi, natomiast mało tu polskości brak wiejskich kapliczek i innych naszych akcentów.Logo też takie multiculti (tęcza) do zmiany. Poza tym genialna estetyka wykonania .Genialna niska zieleń,zbocza etc.Dajcie jakiś filmik na YouTube ponieważ na Zakopane zabraknie mi urlopu.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
#86
natomiast mało tu polskości brak wiejskich kapliczek i innych naszych akcentów
Niestety musieliśmy bazować na gotowych elementach, a kapliczek jak na złość nigdzie nie dało się kupić, zresztą wielu innych rzeczy też się nie dało kupić :( Ale na kolejnej makiecie będą motywy które znacie ze swoich okolic, bo budownictwo będzie wykonane na podstawie zdjęć polskich stacji, nastawni, domów, etc.

Logo też takie multiculti (tęcza) do zmiany.
Logo nie multikulti tylko ma symbolizować to co widać na makiecie - woda, zieleń, kwiaty i słońce. Tak więc proszę nas nie łączyć z żadną multikulti albo LGBT.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.627 141 0
#87
Kapliczki powiadasz.
Są takie fajne typowo polskie ;-)

Zvolack z tą multikulti optymistyczną ocena poszedł po całości ;-)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.210 30 1
#88
Arku może zechcesz odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie kol. Adamzalesie i ja też proszę o podanie kolejnego w planach miasta gdzie będzie można zobaczyć tą makietę.;)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
#89
Arku może zechcesz odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie kol. Adamzalesie i ja też proszę o podanie kolejnego w planach miasta gdzie będzie można zobaczyć tą makietę.;)
Jeszcze nie wiemy na pewno. Na razie sprawdzamy dostępność miejsc w poszczególnych miastach. Może będziemy na Hobby w Poznaniu bo padła taka oferta.
[DOUBLEPOST=1436565730][/DOUBLEPOST]
Arek, a te produkty z dalekiej Australii, to ogrodzenie dla owiec?:niepewny:
Nie, to napędy rozjazdów Cobalt.
 
Ostatnio edytowane:

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
@corwin Nawet przez moment nie liczyłem na to, że się ze mną zgodzisz. Ja nie trafiłem na ten wątek, a jestem z Wawy, a na forum obecny bardzo często... Ergo, jak dla mnie, źle szukałeś.
To tylko moje skromne spostrzeżenie. Take it or leave it.
 

Podobne wątki