• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa MAKIETA - CITY (M-City)

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
W przypadku MBZ grutnowanie się przydaje ( np . szpachlówka i potem farba tworząca głębię ) woda szybko tężeje.... Ważne, by nie było szczelinek i innych szparek, przez które woda w poczatkowaej fazie tężenia, mogła by się przesączać...:)
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.166 1 0
Moją "wodę" z wikolu czyściłem z kurzu wacikiem nasączonym w wodzie, a potem przesmarowywałem ociupiną lakieru bezbarwnego błyszczącego (nawet lakier do włosów) małym pędzelkiem. Jak sprawa wygląda na żywicach to nie wiem ale Daniel pewnie ma jakiś patent.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
Na wodę od MBZ, zawsze trzeba nałożyć warstwę lub kilka warstw wody do efektów, tej samej firmy lub pochodnych np. Bush lub Noch. Warstwa ( powłoczka ) wody do efektów jest po wyschnięciu w miarę twarda i można ją delikatnie odkurzać pędzelkiem do czyszczenia modeli . Ten pędzel wachlarzowy z mieciutkim włosem, nie robi rys , ani nie uszkadza struktury.. Generalnie jednak woda MBZ jest dość ryzykowną "cieczą", biorąc pod uwagę ,że sie kurzy i fakt ,że moduły są przenoszone i transportowane...... Lepiej zatem jest stosować jakieś żywice, które się mocno utwardzają i na nie dopiero nanosić efekty...Jednak z takimi substancjami jest trochę więcej obróbki.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
Tu, dla przykładu, na zdjęciach poniżej, makieta w skali TT, gdzie w niewilekim stawiku z wyspą, nie dawno zastosowałem jedno składnikową wodę Faller, plus woda do efektów Noch.... Jest to twarda powierzchnia i można ją śmiało odkurzać właśnie pędzelkiem , o którym pisałem wcześniej.
20151126_114335.jpg 20151126_114402.jpg 20151126_114349.jpg
 

Pticek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
To może w budynku starego dworca głównego w Krakowie? Budynek duży tylko nie wiem ile miejsca potrzebujecie. Jest plan że tam mają zrobić kino, ale kiedy to nastąpi to nie wiem. Dworzec jest przy galerii Krakowskiej w której jest bardzo dużo ludzi więc klientów na pewno będziecie mieli.
 
Reakcje
0 0 0
Powierzchnię 600m2 znalazło by się. Hala starej zajezdni , hala expo w NH, taka pow to raptem 20*30m moj strych ma 12*11:).Ważne by miejsce było bezpieczne.
Oo w centrum handlowym M1 spokojnie byście się zmieścili.
 

Podobne wątki