• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa MAKIETA - CITY (M-City)

Reakcje
45 1 5
Podczas oceniania "plastikowości" makiet nie można brać pod uwagę makiet producentów (BUSCH, Auhagen itd...) gdyż ich produkty na nich z założenia nie są patynowane (są wręcz surowe!) i świecą plastikiem. Taki jest produkt i tyle.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.210 30 1
O imprezie jeszcze będzie potem, a tym czasem zestawione ze sobą stacja towarowa i środkowa część, na której będzie parowozownia....;)

Zobacz załącznik 329647 Zobacz załącznik 329648 Zobacz załącznik 329649 Zobacz załącznik 329650 Zobacz załącznik 329651 Zobacz załącznik 329652 Zobacz załącznik 329653 Zobacz załącznik 329654 Zobacz załącznik 329655 Zobacz załącznik 329656 Zobacz załącznik 329657
[DOUBLEPOST=1443803981,1443803264][/DOUBLEPOST]Jeśli chodzi o imprezę na basenie, to jest to bardzo wykwintne towarzystwo..... ;)....do czasu oczywiście...:podstepny:....:D
Daniel pytanie = jakiej firmy jest ta 3-stanowiskowa przelotowa lokomotywownia ?
I pytanie do Arka- czy makieta zagości na salonie Hobby w Poznaniu ?
 
Reakcje
1 0 0
Powiedz mi Daniel, jakiej szerokości są te moduły ? Czy dobrze zauważyłem, że na jednym tor jest przecięty pod bardzo dużym kontem ? Czy dałbyś zdjęcia całości jak to wygląda? Chodzi mi o te ostatnie zdjęcia ? Bardzo ładnie to Wam wychodzi (y)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
11.153 47 0
Ten budynek to bardzo stary model wagonowni z Fallera.Zdaje się że model roku 1982 jak dobrze pamiętam.
Ogólnie nic wspaniałego do tego w zafoliowanym opakowaniu brak było instrukcji.:D
Szerokość modułów to 90cm albo 80.:ostrozny:
Tak jeden z torów przechodzi z modułu na moduł tak że nasz majster od kładzenia torów miał trochę z nim zabawy.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
I pytanie do Arka- czy makieta zagości na salonie Hobby w Poznaniu ?
Nie będziemy na Hobby - przynajmniej w tym roku. Ale może będziemy za rok. O ile oczywiście dogadamy się z targami.

Powiedz mi Daniel, jakiej szerokości są te moduły ? Czy dobrze zauważyłem, że na jednym tor jest przecięty pod bardzo dużym kontem ?
Moduły mają rozmiar 180x90 cm. Miały być 200x100 cm ale niestety laser kolegi Nemo nie miał blatu roboczego tej wielkości. Tak przeciętych torów mamy na makiecie co najmniej 3 - niestety nie dało się inaczej poprowadzić torów na stacji głównej. Ale nasi spece od budowy makiety nie takie przeszkody potrafią pokonać. Na kolejnej makiecie będzie łatwiej bo będzie stacjonarna, ale będzie też trudniej bo w niektórych miejscach będzie miała szerokość 6 metrów. Wtedy na pewno zobaczycie zdjęcia Daniela opuszczanego na pasach jak w Mission Impossible :)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Wtedy na pewno zobaczycie zdjęcia Daniela opuszczanego na pasach jak w Mission Impossible :)
Jeśli byście mu przyczepili skrzydełka jak u aniołka, to ja bym na taką sesję roboczą sprzedawał bliety:LOL:

Już słyszę te okrzyki przy pracy - Dajcie no Daniela dwa metry w prawo...:rolleyes:
Albo - Arek, ja nie mogę się skupić przy tych torach jak Daniel nade mną wisi...:mad:
Albo - Chłopaki, :eek: my tu sobie piwo pijemy... ale czy ktoś pamiętał by zdjąć Daniela w piątek przed weekendem:ROFL:
 
Ostatnio edytowane:

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
106 1 0
Sterowanie cyfrowe BiDiB/OpenDCC. Nowoczesna i co najważniejsze szybka magistrala. Przemyślana architektura która pozwala zbudować dużą makietę, z długimi połączeniami kablowymi (tutaj też postęp - wykorzystanie np. skrętki 5/6 kategorii) w strukturze drzewa. Pełne wykorzystanie zalet komunikacji dwukierunkowej - Railcom. Potwierdzenia komend przez lokomotywy = brak zapychania się magistrali. Raportowanie przez lokomotywy brudnych odcinków torów/brudnych kół lokomotywy. Możliwość wymiany elementów na gorąco bez zatrzymywania makiety, aktualizacja firmware w urządzeniach po magistrali i jeszcze tak długo można :)
A ja mialbym prosbe o rozwiniecie watku sterowania.
Myslalem, ze troche o sterowaniu cyfrowym wiem ale po tej wypowiedzic to poczulem jakbym bladzil po omacku we mgle :(. Czy to nadal DCC - te same dekodery w modelach czy juz cos wiecej/innego zeby uzyskac komunikacje dwukierunkowa? Z racji swojego zainteresowania modelami USA przygladalem sie systemowi DCS, ktory dziala o wiele lepiej niz DCC. Nie ma takiej zwloki przy reakcji na polecenia. Zauwazam u siebie ze im dalej od centralki i im wieksza predkosc loka tym pozniej od zaczyna reagowac na polecenia. W DCS reakcja jest natychmiastowa. Niestety DCS to praktyczny monopol MTH i ograniczenie sie tylko do ich modeli.
Chcialbym sie czegos dowiedziec i szukalem linkow o BiDiB/OpenDCC ale niestety wszystko po niemiecku :(
Railcom czytam ze to wynalazek Lenz'a - czy zatem wchodza w gre tylko ich dekodery i centralki? Zadne inne? Jak juz mam Loconet'a to nie zastosuje?
Przydalyby sie jakies warsztaty - przy okazji wystawy nie mysleliscie o czym takm - nawet platne - gdzie mozna by lyknac troche wiedzy o ile chcielibyscie sia nia podzielic.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
27.534 108 2
Pięknie to wszystko wygląda, widzę że samochodów coraz więcej i epokowo też wymieszane, mi osobiście to nie przeszkadza , lubię i stare i nowe samochody i PRL i współczesne ;):)
 

Podobne wątki