• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa MAKIETA - CITY (M-City)

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
...Podczas prac renowacyjno-konserwacyjnych, rozstawiony był tabor różnej "maści", by sprawdzić jak ogólnie prezentuje się w w scenerii....
Ten Taurus tam zupełnie nie pasuje i nie chodzi nawet o brak sieci trakcyjnej. Jeśli chodzi o nowoczesny tabor, to EC "Wawel" z SU46 odnalazłby się świetnie w tych klimatach.
 
Ostatnio edytowane:

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
11.153 47 0
Ten Taurus został tam, świadomie postawiony i świadomie zestawiony z tymi wagonami.Nie ma znaczenia czy coś pasuje czy nie bo jak pokazało Zakopane widzowie wolą kolorowe, rzucające się w oczy składy niż te dobrane z poprawnością historyczną.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Nie raz to widać było w Poznaniu, widzowie lubią jak się dużo dzieje ;):)
W takim razie można równie dobrze puścić Union Pacific do tego TGV i jeszcze jakiegoś shinkansena. ;-)
A tak poważnie mówiąc to współczesna kolej w Polsce jest już na tyle kolorowa, że jest z czego wybierać.

Na dużej makiecie będzie też Śląsk Dolny i Górny.
Półwysep Helski byłby też bardzo ciekawy.
 
Reakcje
91 0 0
Wszystko zależy właśnie od tego kto ogląda makietę. Wiemy, że my jako modelarze przykładamy wagę do zgodności z oryginałem, tabor, epoka itd. Lecz gdy mamy do czynienia z typową publicznością, można się spodziewać, że chcą oglądnąć coś ciekawego, czyli jak najwięcej żeby jeździło i oczywiście jak najbardziej kolorowe, żeby było tak jak wspomniałeś, szczególnie najmłodsi widzowie wtedy mają zaciesz:LOL:. Chyba nic w tym złego, jest to szansa żeby zainteresować modelarstwem innych, przypadkowych ludzi. My modelarze z krwi i kości (chociaż za takiego się nie uważam) zwracamy uwagę na o wiele więcej szczegółów, niż zwykli widzowie. Dla nas są zloty makiet modułowych. Przyznam się szczerze, że tak na żywo jedyną ruchomą makietę modułową widziałem u nas na Stradomiu (skala:tt), reszta to makiety stacjonarne, torty, jeszcze ta makieta w M1 ruchoma, objazdowa, fajna jak dla oglądających, najlepsze, że bezobsługowa, wtyczka do kontaktu i heja wszystko ma działać, choć wiemy jak to jest w praktyce, z tą makietą w M1 to nawet miałem epizod:niepewny: itp. natomiast wiele makiet modułowych oglądam w necie, z różnych relacji itd. Nie są mi obce makiety typu "Lewin Leski", którą osobiscie kiedyś oglądałem w Wawie w P.K.i N. "urok modeli kolejowych", dawno to było ale makieta wywarła na mnie OGROMNE wrażenie, chociaż modele nie jeździły, a były inne moduły z jeżdzącymi "ciufciami", ale jednak tamta makieta najbardziej mi się spodobała, bo przypominała polkie realia. A zadam jeszcze pytanie odnośnie Waszej dużej makiety, czy planujecie też miasto z linią tramwajową? Sądzę, że tak skoro makieta ma być duża to musi być miasto i najlepiej z linią tramwajową, ośmieliłem się odpowiedzieć, ale poczekam na Waszą odpowiedź.
 
Ostatnio edytowane:

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
A zadam jeszcze pytanie odnośnie Waszej dużej makiety, czy planujecie też miasto z linią tramwajową? Sądzę, że tak skoro makieta ma być duża to musi być miasto i najlepiej z linią tramwajową, ośmieliłem się odpowiedzieć, ale poczekam na Waszą odpowiedź.
Nie wiem - ale jest na to duża szansa. To jest projekt na lata, dużo może się zmienić. Generalnie dużo zależy od wizji całego zespołu który będzie nad nią pracował.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.578 50 5
Fajna miejscówa. Jednak mam jedno "ale". Płotek w tym miejscu jest nie na miejscu. Uważam, że ogrodzenie powinno być wyższe, to raz; zarośnięte tujami, to dwa. Chciałbyś się bawić, gdzie wszyscy w około patrzą na Ciebie :)
Absolutnie nie mam ale do wykonania. Czepiam się szczegółów, jak zwykle :p :devil: tkwi w szczegółach ;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
27.534 108 2
E co to za impreza , nikt się nie zachlał , nikt się nie porzygał , wyryj nie dostał , w basenie pusto, to jakieś stonowane rodzinne spotkanie a nie impreza :ROFL::ROFL::ROFL::ROFL:
Jak zwykle detale na najwyższym poziomie (y)(y)(y)(y)
[DOUBLEPOST=1443800877][/DOUBLEPOST]A grill by się przydał :D
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
O imprezie jeszcze będzie potem, a tym czasem zestawione ze sobą stacja towarowa i środkowa część, na której będzie parowozownia....;)

IMG_8370.jpg
IMG_8372.jpg
IMG_8373.jpg
IMG_8374.jpg
IMG_8376.jpg
IMG_8377.jpg
IMG_8382.jpg
IMG_8383.jpg
IMG_8386.jpg
IMG_8387.jpg
IMG_8391.jpg

[DOUBLEPOST=1443803981,1443803264][/DOUBLEPOST]Jeśli chodzi o imprezę na basenie, to jest to bardzo wykwintne towarzystwo..... ;)....do czasu oczywiście...:podstepny:....:D
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
11.153 47 0
Chwilę tylko mnie nie było a ty już dwa moduły zazieleniłeś.:D
Co do płotu przy domu to taki jako właściciel sobie zażyczyłem i taki zamontowałem, niech całe okoliczne towarzystwo widzi jak się bawię w swoim domu tuż obok mojej stacji.:podstepny:
 

Podobne wątki