• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa MAKIETA - CITY (M-City)

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
No co Ty... MWH jedzie na Railware i dodatkowo w wielu miejscach ma Maerklina... Technologia jest w tej chwili testowana przeze mnie i bije wszystko to co widziałem do tej pory. Specjalnie do testów mam dwa 300 metrowe kable 6 kategorii tak, żeby sprawdzić jak magistrala sobie radzi i czy mam jakieś opóźnienia. A kontroluje to Rocrail. Jak znajdę trochę czasu opiszę swoje testy i ich wyniki.
To testuj na 6 kategorii, jak na jej parametrach pójdzie to tym bardziej na 5. Bo przy takiej inwestycji może być problem utrzymać stałe parametry dla 6.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
Bardziej chodziło mi o jakość ułożenia przewodów niż inne parametry, bo z tym mam zawsze największe problemy, bo technicy nie wiedzą co to jest promień gięcia itp.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3

jacekplacek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 2
Nie wiem co jest śmiesznego w tej wypowiedzi?
Megalomańskie zapędy.
Będzie wspaniale jak uda się Wam dorównać pod względem wielkości i wyposażenia Loxx-owi w Berlinie, Grand Maket w Petersburgu, czy Království železnic w Pradze.
Utrzymanie makiety kolejowej wielkości Miniatur Wunderland jest bardzo trudne w bogatych Niemczech. A w Polsce finansowo niemożliwe.
Ale mimo wszystko życzę powodzenia.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
Megalomańskie zapędy.
Będzie wspaniale jak uda się Wam dorównać pod względem wielkości i wyposażenia Loxx-owi w Berlinie, Grand Maket w Petersburgu, czy Království železnic w Pradze.
Utrzymanie makiety kolejowej wielkości Miniatur Wunderland jest bardzo trudne w bogatych Niemczech. A w Polsce finansowo niemożliwe.
Ale mimo wszystko życzę powodzenia.
Chyba nas nie doceniasz... A co do Miniatur Wunderland to nie tylko nie mają problemu z utrzymaniem ale co więcej zarabiają na tym biznesie. W ubiegłym roku mieli 16,8 mln euro przychodu przy kosztach rzędu 8,7 mln euro. Nie wiem czy wiesz, że po ogłoszeniu problemów Maerklina złożyli zamówienie na tabor wartości 100.000 euro tylko po to by wesprzeć tą firmę.

Zbudowanie obecnej makiety w 5 miesięcy też miało nie być finansowo oraz logistyczne możliwe... ale jakoś się udało.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.369 10 0
Jak pojechałem pierwszy raz do Skierniewic też nie wyobrażałem sobie jak w tak krótkim czasie można zbudować coś tak wielkiego… A jednak wystarczyło bardo dużo determinacji ,, trochę " poświęcenia 8 osobowej ekipy i 5 miesięcy pracy no i udało się. Po uczestnictwie w tym projekcie uważam że wszystko jest możliwe ( no oczywiście oprócz trzaśnięcia drzwiami obrotowymi ;)). Tylko potrzeba bardo dużo determinacji i chęci !
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.606 26 0
Mi się podoba zarówno rozmach jak i determinacja w budowie tej makiety.
Życzę powodzenia i sukcesów w jej realizacji.
Na razie jest "ok", a zapowiada się jeszcze lepiej.
 

Podobne wątki