• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta bubi-ego

Lechoniewicz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Jakbyś z niego korzystał to koło nozyczek w pasku zadań w prawej strony są takie jakby dwa łuki stojące na jednym końcu. :arrow: Słuzy to do zmieniania orientacji skrętu z prawego na lewy i zwrotnicy. To chyba tyle. A i amsz jeszce kilka gotowych projektów może coś cię zadowoli :D
 
OP
OP
B

bubi

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
A da się w tym programie zapisać jakie dany tor ma "parametry" jeśli tak to jak je zapisać i wczytać?? program : WinTrack 9.0 Demo
 

Lechoniewicz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Z racji tego iz jest to demo nie da rady zapisac swojegio projektu. Najlepiej to otworzyc podglad 3D (klikajac na ikonkę koło lupy z minusem) i takie cos zapisać jak ja mam. Chyba, że masz na mysli co innego to napisz.
 

hub93

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Ech, ech:

Zrób tak: Najpierw policz ile masz pieniędzy, ustal sobie ile maksymalnie jesteś w stanie wydać. Policz ile maksymalnie rozjazdów, napędów, torów, traw, korków, desek mozesz kupic. WTEDY na podstawie zgromadzonych danych zaprojektuj układ torowy swej makiety poprzez program do tego przeznaczony, bądź też skalując to na kartce. Umiejętnośc skalowania tak czy inaczej posiadać będziesz musiał, więc jak nie umiesz, to ucz sie czym prędzej. Zaczynasz jak ja, a to niedobrze ;-)

Na razie chcesz uzyc jakies 25 rozjazdów, co daje 2000zł licząc, ze kazdy rozjazd H0 z napedem kosztuje w przyblizeniu 80zł. Jestes w stanie wydać tyle na same rozjazdy? Co prawda nie musisz kupic wszytskich od razu, ale jakoś w to nie wierzę. Pomijając, ze ten plan nawet w N-ce jest nie do zrealizowania.

Pomyśl też o układzie torowym poprzez pryzmat zabawy. jaka rozrywkę oferuje ci stacja z najprostszymi mozliwymi głowicami i dwa kółeczka dookoła?

Pozdrawiam.
Hubert Sobieraj.
 
OP
OP
B

bubi

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
hub93 napisał(a):
Na razie chcesz uzyc jakies 25 rozjazdów, co daje 2000zł licząc, ze kazdy rozjazd H0 z napedem kosztuje w przyblizeniu 80zł. Jestes w stanie wydać tyle na same rozjazdy? Co prawda nie musisz kupic wszytskich od razu, ale jakoś w to nie wierzę. Pomijając, ze ten plan nawet w N-ce jest nie do zrealizowania.
Odwołując się do pierwszego mojego postu w tym temacie

bubi napisał(a):
Musze przerobić swojego torcika na mniejszy
można się domyślić ze jakieś tory już posiadam :smile:
a co do zwrotnic to prosta z napędem to ok.40 zł z tego co ja widziałem w sklepach :grin:
 

hub93

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
Jeśli masz większego torta od przedstawionego w pierwszym poście, to jestem skłonny niewierzyć ;-) Moge prosić o zdjęcie? Ciekawy jestem. :) Niezły wielkolud to musi byc :shock:

Odwołując się do pierwszego mojego postu w tym temacie
Drugi projekt ma podobną ilośc rozjazdów.

zwrotnic to prosta z napędem to ok.40 zł z tego co ja widziałem w sklepach
Rozjazd, rozjazdowi nierówny. Liczyłem po najwyzszej jakości z napędem podmakietowym. Nie takim z boku. trzeba zakładać najgorsze możliwe wyjście. Wtedy jeśli jest lepiej to się cieszymy. Odwrotnie jest... odwrotnie. Cieszymy się najpierw, a smucimy potem.

Jak rysować tory? przy linijce, dzieląc rzeczywista długośc toru modelowego na skalę w jakiej rysowany jest projekt. Badź programem oczywiście.
 
OP
OP
B

bubi

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
hub93 napisał(a):
Jak rysować tory? przy linijce, dzieląc rzeczywista długośc toru modelowego na skalę w jakiej rysowany jest projekt. Badź programem oczywiście.
Jakiego ty używasz programu?? bo ja nie widze żadnej linijki :sad:
 

Lechoniewicz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Otwierasz porgram i ci powinno wyskoczyć coś takiego jak na załączniku. Klikasz jaki chcesz tor, potem szukasz toru odp. długości kliksasz na neiugo dwa razy i pokazuje ci sie on (tez na obrazku)i Tak rysujesz sobie toriwsko. Ewentualnie jak ci skręca nie w ta co potrzeba to zmieniasz orientacje skrętu
 

Załączniki

OP
OP
B

bubi

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Mój problem polega na tym że tor znalazłem a nawet dodałem te co chciałem ale co mi z tego skoro nie mogę ich przenieść i zrobić układ torowiska.
 

Lechoniewicz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
Kazdy nastepny tor ma poczatek w koncu poprzedniego toru. A jezeli amsz np zwrotnice i chcesz od drugiej "galezi robic tor to klikasz na ta zolta plamke. ja sie torche pobawilem zanim doszedelm, ale narazie zadko uzywam. Trzeba dojsc samemu, albo niech sie wypowie ktos kto uzywa tego programu
 

Lechoniewicz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
Zmniejszasz klikajac lupe z minusem. A pozatym ja sie nie wzoruje na swoim torowisku, tzn nie robie tyle torow ile akurat ma byc, tylko robie go zeby zoabaczyc jak to ebdzie ewentualnie wygladalo
 

Lechoniewicz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#40
Ja ma taki specjalny porgram do zmiany rozszerzenia, wymiaru i wielkości. :arrow: LAe jest to porgram z sprzed 10 lat, weic nie wiem czy bedzie na necie, a tlumaczyc tez mi sie za bardzo nie chce. NAjlepiej to chyba sie otwiera przez painta i zapisuje jako cos tam. A potem wrzuc to na www.imageshack.us i daj na forum linka :idea:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 8
B
Planuję 14
Planuję 117
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki