• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta bubi-ego

bubi

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam!!!


Musze przerobić swojego torcika na mniejszy :sad: i bardziej funkcjonalny :smile: . Jest to moja pierwsza makieta robiona sposobem: lok przejeżdża to może być .

Mój problem polega na tym iż nie wiem zabardzo jak będzie wyglądał mój układ torów ale nie chce zrzynać w 100 % od innych, i tu was proszę o pomoc :neutral: . Chciałbym żeby na niej była linia dwutorowa ze zjazdem i wjazdem spoza tortu (coś w tym stylu jak mam na rysunku poniżej przy stacji). Wymiary jak najmniejsze ale każde uważam za znakomity pomysł, najlepiej gdzieś tak 1,6 x 2,5 czy 3metry.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!!!

ps zdjęcia mojego niezbyt udanego torta dołączę.
 

Załączniki

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#2
na tym wymiarze z takim planem się nie zmieścisz i ta stacyjka mi się za bardzo nie podoba...
z prawej strony z drugiego toru wiedzie na stację ale już opuści ją na pierwszym- to co mi się wpierw rzuciło w oczy. Po drugie po co te ślepe tory z drugiego toru, skoro masz rozbudowaną stację??? A nie lepiej przy takich rozmiarach stacji zrobić moduły, bo z twoich wymiarów wnioskuję, że masz mało miejsca...
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#5
bubi napisał(a):
1,6 x 2,5 czy 3metry.
paziu1000000 napisał(a):
bo z twoich wymiarów wnioskuję, że masz mało miejsca...
Nie no... Nie zgodzę się... Moja makieta ma 1.5 x 3 m i ma dwa podwójne kółka...

Bubi - musisz trochę urealnić twój rysunek, bo tak na prawdę to łuki zajmą ci 1/4 makiety i nie są takie maciupcie jak u ciebie. Te rozjazdy po bokach to będą rozjazdy na łukach a nie na prostych... Najlepiej weź kartkę w kratkę i katalog np Roco ( http://www.lokshop.de/images/Kataloge/R ... e_276.html ) i narysuj to w jakiejś skali, wtedy zobaczysz np: jak długi ci wyszły perony na stacjach. Zorientujesz się, że takie schodkowe rozjazdy są bardzo kosztowne, jeżeli chodzi o miejsce...
 
OP
OP
B

bubi

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Po dłuższej przerwie wymyśliłem i opracowałem inny i bardziej realistyczny plan torowiska. ;) I prosił bym o pomoc w urozmaiceniu jej.
Gbbsoft mógłbyś narysować albo zrobić odgórne zdjęcie twojej makiety?? Chodzi mi głównie o schemat torowiska :?: :?: :?: :grin:
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#11
bubi napisał(a):
proponuje abyś wziął kartkę papieru w kratkę, ołówek, katalog z wymiarami torów i rozrysował to na tej kartce (ew. może być jakiś program). Wtedy się może przekonasz, że wykonalność tego układu na tej przestrzeni w tej skali spadła pewnie z dziesięciokrotnie (o ile ktoś wymyśli sposób liczenia wykonalności rysunków)...
:devil:
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Z takim planem to potrzebujesz jakieś 4x 8m przy zastosowaniu najmniejszych łuków . Przy większych wzrasta szerokość i długość.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#13
Nie obraź się, ale z takimi planaki to możesz tylko na manowce wyjechać :devil: Jak nie potrafisz narysować inaczej to otwórz przez Paint'a rysunki do których linka dał Ci GBB, skopiuj sobie potrzebne elementy toru, drukuj i naklejaj na kartkę, sam tak robiłem i się sprawdzało.
 

Lechoniewicz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Ja tez miałem na początku "duze plany" ale sie skończyło na całkowitej zmianie układu. Posłuchaj bardziej doświadczonych kolegów, albo zrób sobie dwie pętle, jakies trzy bocznice, dwie stacje i to ci w zupełności starczy. Na dole masz moja finalną wersje, która ci sie powinna u ciebie zmieścić, bo ja sam am 2.5 na 1.85 metra u mnie jest ok
 

Załączniki

  • 26,5 KB Wyświetleń: 1.759
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 8
B
Planuję 14
Planuję 117
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki