• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Borynowa jak ja przerobic aby sie wpiąć ma moduły

OP
OP
rufi

rufi

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#43
nie mam czasu na kobiety juz dwie mam w domu i żadna nie nadaje sie na dróżniczkę tylko przeszkadzaja :)
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
315 13 0
#45
Taka szopa w układzie makiety modułowej może jedynie stanowić element jakiejś stacji. Samo dorobienie profili przejściowych na niewiele się zda, bo nie ma jak sensownie włączyc tego w układ. Poza tym o ile wachlarz jest "na bogato", to przyległy szlak a w szczególności rozjazdy wyglądają na nie spełniające norm. To wymaga grubszej przebudowy a nie tylko dorobienia 2-ch skrzynek z profilami przejściowymi.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#46
Witam miło :). Dominik ma chyba rację. Musisz wejść w kooperację z jakąś gotową już stacją, która nie posiada lokomotywowni. Wyjazd z szopy prosto na tory szlakowe, to bardzo rzadka sprawa (ja czegoś takiego w ogóle nie widziałem). Raczej te dwa tory powinny być wjazdowo-wyjazdowymi z lokomotywowni na stację. Z tego powodu także i dla semaforów trudno będzie znaleźć zatrudnienie, zwłaszcza, że dwa z nich to semafory samoczynnej blokady liniowej. Tory "szlakowe" lepiej przerobić na pozostałe elementy infrastruktury tak dużej i pięknie wykonanej lokomotywowni (popowe - masz prawo pluć sobie w brodę ;)) jak np. kanały oczystkowe, wieże do piaskowania, kompresorownię, tor dla rezerwy taboru czy pociągu ratunkowego (czy też mała halka dla "Kibelka"). I tak się natrudzisz transportując to na spotkania. Jeżeli taki układ Ci pasuje (to znaczy potężna i piękna lokomotywownia dołączana do jakiejś innej stacji) to daj ogłoszenie w sprawie kooperacji (a ja ze swoją stacją napiszę podanie u uwzględnienie mnie w przetargu ;))
 
OP
OP
rufi

rufi

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#51
przemyślałem sprawę i jednak rezygnuje z modułu pozostanę przy realizacji tortu bo chce trochę pojeździć
na razie pobawię sie w sklejanie :) muszę to dobrze przemyśleć moje pierwsze przeróbki trochę jeszcze zajmie czasu to tylko podkład plastikowa dachówka jest okropna
 

Załączniki

OP
OP
rufi

rufi

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#52
trochę relaxu przed tortem jutro zamawiam bilety dla mnie i przyjaciół na
"Kolej na majówkę! Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwe
rsalną"

która odbędzie się w dniu 26 maja 2013 roku (niedziela) myśle ze bedzie super:) mam nie daleko czemu nie





zapraszam skansen w Chabówce jest naprawdę super byłem tam kilka razy odśnieżarka jest najlepsza :) pozdrawiam wszystkich
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
267 20 2
#60
miało być alledrogo - a to w sensie pobieranych opłat za wystawienie aukcji ;)
A pytam bo z wpisów widać, że wystawiał Kolega ją tam właśnie jakiś czas temu, a kilka dni temu taką widziałem na aukcji i zastanawiałem się kto sprzedaje?
 

Podobne wątki