• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta Boruchów

OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#21
Trochę popracowaliśmy przy makiecie.
Oto relacja fotograficzna
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Uriel napisał(a):
BORUCH napisał(a):
Uriel napisał(a):
masz taki sam problem w Gagarinie jak ja, a dokładniej z kratką wywietrznika na czole
Możesz mnie bardziej uświadomić, co masz na myśli? Może fotka?
Oczywiście, że mogę Cię uświadomić.
Na zdjęciu zaznaczone czerwoną obwolutą.
Chodzi o to, że kratka powinna być centralnie po środku, odstępy między tymi "wystającymi kropeczkami" powinny być równe. U mnie było inaczej, więc trzeba było rozmontować budę i przestawić kratkę o 180stopni.
nie da się tej kratki bez rozbierania budy wyjąć od frontu ?
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#25
pepej napisał(a):
nie da się tej kratki bez rozbierania budy wyjąć od frontu ?
Da się ... ale trzeba czymś cieniutkim podważyć z 4 stron na raz ... i zrobić to tak aby nie uszkodzić gładkich powierzchni czoła budy ... pazurkami nie dasz rady ;) Próbowałem ;)

BORUCH napisał(a):
chyba jest przyklejona od środka.
Nie jest przyklejona, mocowanie tej kratki jest kwadratowe, dość mocno osadzone w budzie, tak, że trzeba ją lekko wypchnąć na zewnątrz palcem. Mi się udało to zrobić bez strat ;) Wam się tym bardziej to uda ;)
 
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#26

Załączniki

OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#27
Mój syn spatynował dzisiaj lokomotywownię. Fugi rozpuszczoną czarną farbą w benzynie, a cegły z wierzchu suchym pędzlem brązowo czarnym pigmentem. Zdjątka:
 

Załączniki

  • 115,7 KB Wyświetleń: 3.103
  • 121,5 KB Wyświetleń: 3.106
  • 123,7 KB Wyświetleń: 3.103

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#28
Ja osobiście bym "poczernił" bardziej wiazd nad drzwiami... oraz cała parowozownie jeszcze bo jakoś tak słabo jest czarna.... jak na parowozownie.
 
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#29
W rzeczywistości jest bardziej "czarna" niż na fotkach. Nad drzwiami będzie poprawka i same drzwi te jeszcze wymagają trochę zabiegów.
 
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#33
Zainstalowaliśmy wytwornice dymu w dwóch naszych parowozach: Tw1-15 i Okl2-21 ROCO. Zgodnie z poradą Makieciarza wybralismy Seuthe nr 11. Pasuje idealnie.
W lokach mamy zainstalowane dekodery Viessmann'a i nie obyło się bez drobnych problemów. Wytwornice działały tylko pod F0 czyli razem ze światłami. Nie pomagało przełożenie zworki. W związku z tym zworka została wyjęta. W środkowy otwór gniazda zworki wlutowaliśmy fioletowy kabelek od dekodera. Teraz działa jak należy pod F2.
Tutaj filmik: http://www.youtube.com/watch?v=XNkUuvHhyI8
 
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#34
Wykonaliśmy kilka detali do makiety i "model" dźwigu kolejowego na bazie wycinanki GPM. Wykorzystalismy nieco zmodyfikowane podwozie starej cysterny PIKO.
 

Załączniki

OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#36
To nie Ursus tylko Lanz Buldog. Były bardzo podobne, a może nawet identyczne. Ursus C-45 produkowano na podstawie dokumentacji niemieckiego ciągnika LB-45. Model plastikowy do składania, "ubłocony" ręcznie firmy KIBRI.
 
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#38
Dzisiaj pierwszy dzień z makietą w nowym sezonie 2010. Odbyliśmy pierwsze jazdy z wytwornicami dymu. Zainstalowaliśmy na makiecie budki telefoniczne i kiosk RUCH. Postawiliśmy część słupów telegraficznych. Pierwszą jazdę odbył też dźwig w składzie pociągu z belkami. Uczestniczył w załadunku na wagony ściętych i okorowanych pni.
 

Załączniki

  • 246 KB Wyświetleń: 1.766
  • 269,3 KB Wyświetleń: 1.766
  • 267 KB Wyświetleń: 1.760
  • 243,4 KB Wyświetleń: 1.766

Podobne wątki