• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta Boruchów

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
No i zdjęcia z poziomu makiety (np pierwsze, przestrzenne) - jakbym tam był na peronie i czekał na fotograficzne okazje. :love:
 
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
Długo nic się nie działo. Na fotkach poniżej efekty naszej pracy w tym sezonie.
Strażnik z psem, ślub, karmienie kur, powrót z koszenia i konie, polowanie, krowy wracają z pastwiska, kowal, noc przy lokomotywowni
Na pierwszym i trzecim zdjęciu nowy nabytek...
P8230343.JPG P8230345.JPG P8230352.JPG P8230364.JPG P8230368.JPG P8230359.JPG P8230355.JPG P8230362.JPG P8230371.JPG P8230374.JPG P8230390.JPG P8230391.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Bardzo fajna makieta i ladnie sie prezentuje na zdjeciach. Widac, ze te wszystkie detale wymagaja duzego nakladu pracy, ale efekt jest widoczny. Ciekaw jestem jak duza jest ta makieta?
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Jestem pod nieustannym wrażeniem tej makiety. Ale rzucił mi się w oczy pewien szczegół, który pewnie zostanie uzupełniony. Mianowicie krówki powinny być odgrodzone od toru. Lubimy hamburgery, ale... ;)
 
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
Bociany wykonane ręcznie przez Ciebie czy kupić można takie? dodają makiecie efektu
Można kupić - Faller 154006.
Jestem pod nieustannym wrażeniem tej makiety. Ale rzucił mi się w oczy pewien szczegół, który pewnie zostanie uzupełniony. Mianowicie krówki powinny być odgrodzone od toru. Lubimy hamburgery, ale... ;)
W zasadzie słuszna uwaga. Na wiosnę postaram się uzupełnić ten brak (teraz przerwa zimowa). Jeszcze nie wiem co będzie - płotek czy krzaczki.
Tak na marginesie to ja wolę wieprzowinę;), a krowy są tresowane i na tory nie wchodzą...:p
 
Ostatnio edytowane:

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
Super makieta, a szczególnie scenki z życia codziennego. Widzę, że masz tam słoneczniki i groszek wysokopienny z Noch;). A płyty sam robiłeś czy kupne? Pomysł na oświetlenie wagonów świetny. Nocą wygląda to wszystko rewelacyjnie jak i oświetlenie budek telefonicznych. Fajnie by było, jakbyś dawał fotki wiekszej rozdzielczości mozna by więcej dostrzec. Jakaś szansa na pokazanie lokomotyw?
 
Ostatnio edytowane:

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.477 56 5
Ciekawa makieta ,ładnie wykonane detale .Zauważyłem jedną rzecz mianowicie słoneczniki powinny być ustawione wszystkie w jednym kierunku ,słonecznik jak sama nazwa wskazuje podąża kwiatem za słońcem.
 
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
Ciekawa makieta ,ładnie wykonane detale .Zauważyłem jedną rzecz mianowicie słoneczniki powinny być ustawione wszystkie w jednym kierunku ,słonecznik jak sama nazwa wskazuje podąża kwiatem za słońcem.
To fakt, już wcześniej to zauważyliśmy, ale nie chciało nam się wyrywać i nie mieliśmy pewności czy się na nowo przyjmą ;)
Super makieta, a szczególnie scenki z życia codziennego. Widzę, że masz tam słoneczniki i groszek wysokopienny z Noch;). A płyty sam robiłeś czy kupne? Pomysł na oświetlenie wagonów świetny. Nocą wygląda to wszystko rewelacyjnie jak i oświetlenie budek telefonicznych. Fajnie by było, jakbyś dawał fotki wiekszej rozdzielczości mozna by więcej dostrzec. Jakaś szansa na pokazanie lokomotyw?
Jeśli masz na myśli płyty betonowe to są produkcji Kolegi popowe.
Lokomotywy są tutaj (parowozy)
(film ma 3 lata, więc zmiany na makiecie od tego czasu spore), pozostałe przewijają się na różnych fotkach.
Fotki w większej rozdzielczości (nie wszystkie) na naszej stronce (galeria nowa).
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
Problem był następujacy: lokomotywa ASF 28 zatrzymywała się na rozjazdach. Postanowiliśmy wykonać dodatkowe zasilanie. W tym celu wykonaliśmy wagonik stanowiący dodatkowy odbierak prądu.
symuluje on baterie dodatkowych akumulatorów. Od razu uprzedzam, że dynda nam to ;), że nie jest on odzwierciedleniem rzeczywistości. Ważny jest efekt w postaci płynnej jazdy i możliwości wykorzystania loka do manewrów.
Wagonik zrobiony został z wózka do wagonu 4-osiowego, tekturki, papieru, kawałków plastiku, blachy stalowej do obciążenia (recykling 100%) oraz części nowych: sprzęg i bufory.
Przewody przeprowadzone zostały przez otwór 0,6 mm wykonany w sprzęgu i przylutowane do płytki z dekoderem.
Pozostało malowanie i uzupełnienie o odpowiednie detale i naklejki.
20150103_162917 (Kopiowanie).jpg 20150103_162942 (Kopiowanie).jpg 20150103_163011 (Kopiowanie).jpg 20150103_163019 (Kopiowanie).jpg
 

Podobne wątki