• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Borówiec!

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#21
Makieta poza rozmiarem niczym nie robi wrażenia.
Żal, że makieta w Polsce nie jest Polska.
Osobiście wolał bym by makieta była mniejsza a lepiej wykonana.
Sprawia wrażenie jakby była wykonana z 15 lat temu.

Szkoda :cry:
Bo się napracowali a efekt poza rozmiarem kiepski.
 
P

przemyslawkijo

Gość
#22
ta makieta to nie jest przypadkiem ze stronki makietakolejowa.pl

to co tam jest pokazana jak coś zrobić poprawić można zobaczyć właśnie na borowcu

pozdr
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#23
Zgadzam się z przedmówcami, poza rozmachem makieta do d...

Mogliby wykorzystać swoje umiejętności i środki i odwzorować kawałek jakiejś prawdziwej linii kolejowej, np Gliwice-Katowice, czy Gdańsk - Hel. To by było coś.
 

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
#24
Makieta w Borówcu to taka typowa makieta robiona wg niemieckiej szkoły, tj. musi być góra z tunelem, trawa zielonością uderza po oczach, asfalt i trawa kładzione z maty. No i ten plastik plastik plastik.
Tak przy okazji to miałem tam raz bardzo nieprzyjemne zdarzenie; Otóż przyjechałem do Borówca i wchodzę do sklepu a tam pusto - brak sprzedawcy. Stoję chwilę i nic - ale widzę że światło świeci się w tym drugim wielkim pomieszczeniu z makietą (wówczas dopiero budowaną). Drzwi były otwarte więc wszedłem zapytać czy ktoś może mnie obsłużyć - a sprzedawca wyjechał mi z chamskim tekstem że mam się stąd zabierać bo tu wstęp wzbroniony. Potem jeden z panów pracujących nad makietą przyszedł mnie obsłużyć. Może facio miał gorszy dzień ale niesmak mam do dziś.
 

annder

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Witam Kolegów Modelarzy.
Jestem budowniczym makiety w Borówcu, co upoważnia mnie do zabrania głosu w powyższej dyskusji. Makieta, którą współtworzę, ma inne założenia niż makiety budowane przez modelarzy czy amatorów hobbystów. Ma ona pokazać kolej rzeczywistą i w miniaturze. Ma zachęcić do zbudowania własnej w domowych warunkach. Nie wolno zapominać i wielkiej liczbie początkujących modelarzy, którzy muszą gdzieś podpatrzyć jak wykonać własną makietę i zdobyć wiedzę na temat jej budowy.. O makiecie, która dopiero powstaje nie można powiedzieć, że jest "niemiecka" czy "polska". Góry, doliny, tunele, mosty czy miasta są podobne wszędzie. Makieta w Borówcu nie odzwierciedla konkretnego miejsca w Europie. Będą po niej jeździły pociągi różnych zarządów. Przeważać będzie epoka V, ale nie zabraknie również parowozów. Budowana makieta przeznaczona jest do zwiedzania przez publiczność w różnym wieku i o różnych upodobaniach. Mam nadzieję, że nawet "rasowi" modelarze, którzy wypowiadają się na Forum, również znajdą coś dla siebie. Przecież wiadomo, że uczymy się również przez wymianę doświadczeń. Nie można tej makiety oceniać na podstawie obejrzanych fotografii, które znajdzie się w internecie. Trzeba przyjechać i osobiście ocenić, to co obecnie jest wykonywane oraz to co do tej pory zostało już zrobione. Budowana makieta to zamierzenie bardzo wielkie, zarówno pod względem technicznym , jak i finansowym. Na powierzchni około 250 m2 będzie się poruszało jednocześnie ponad 40 pełnych składów. Na drogach będzie jeździło ponad 60 samochodów w systemie Car System, wyposażonych w dekodery, umożliwiające utrzymywanie odstępów, zatrzymywanie się na czerwonych światłach i włączających kierunkowskazy. Obecnie jest budowana płyta lotniska o pow. ok. 30m2 z pełnym oświetleniem i poruszającymi się po płycie samolotami i samochodami technicznej obsługi lotniska. Słusznie napisał jeden z Forumowiczów, że makieta jest nadal w budowie. Do jej kompletnego ukończenia pozostało jeszcze trochę czasu. Pewne elementy będą poprawione lub uzupełnione. Przy jej budowie pracujemy tylko z Kolegą, więc nie na wszystko jest czas. Na dopracowanie szczegółów, o których pisze się na Forum przyjdzie jeszcze pora. Wszystkie uwagi na temat budowanej przez nas makiety przyjmujemy, a te które są rzeczowe będą rozważone.
Trzeba sobie zdać sprawę, że makieta w Borówcu będzie największą makietą w Polsce, nie tylko pod względem powierzchni, ale też i złożoności różnych problemów technicznych, występujących przy zapewnieniu bezkolizyjnej i bezusterkowej jazdy kilkudziesięciu pociągów, kilkudziesięciu samochodów, kilku zestawów tramwajowych, kolejek górskich i samolotów.Problemy te musimy rozwiązać sami.
Chciałbym również nadmienić, iż z tego powodu, że makieta będzie udostępniona wielkiej rzeszy zwiedzających, przy jej budowie konieczne były pewne odstępstwa przy jej projektowaniu, a następnie wykonaniu.
Wszystkich ciekawych, jak powstaje makieta w Borówcu zapraszam do jej odwiedzenia w drugą sobotę każdego miesiąca w godz. od 10.oo do 14.oo. Wstęp kosztuje 15,- zł od osoby. Najbliższy termin to 10 grudnia.
W dni codzienne od poniedziałku do piątku zapraszam również do hurtowni w godz. od 10.oo do 17.oo, która znajduje się w pomieszczeniu obok budowanej makiety oraz również do obejrzenia w tym czasie makiety. Przy jej pokazywaniu nie uchylamy się od udzielani rzeczowych odpowiedzi na temat jej budowy.
Na koniec chciałbym prosić Forumowiczów, aby wypowiadali się na temat makiety w Borówcu, po jej obejrzeniu, a nie na zasadach, że coś od kogoś słyszeli.
Chciałbym również podziękować tym, którzy rozumieją włożony przez nas wkład pracy w budowę makiety i wspierają nas słowami.
Patrząc na tego typu makietę nie należy doszukiwać się szczegółów i porównywać ich z rzeczywistością, po prostu należy pamiętać o haśle "uwierz w to co widzisz".
Annder.
 

Raperrek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Ja przeczytawszy owy post napiszę tylko, zainwestujcie w polski tabor i kropka.
Bo nie przyjadę odwiedzić tego dzieła gdy będą jeździły tam pociągi db lub obb...
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#27
Nie piszę tego, jako czynny i doświadczony modelarz, bo wiecie, że jeszcze mi daleko. Piszę jako potencjalny odbiorca i osoba, która już coś niecoś wie na temat budowy makiet.
Wypowiedź pt.:

"Makieta, którą współtworzę, ma inne założenia niż makiety budowane przez modelarzy czy amatorów hobbystów. Ma ona pokazać kolej rzeczywistą i w miniaturze."

...jest dla mnie absurdalna.

A niby po kiego grzyba modelarze robią makiety ??????

Absolutnie nie ujmując talentu, czy włożonej pracy, żeby ta kolej była rzeczywista, powinna być realna. Zatrudnijcie Daniela loko :)
Przeglądnąłem obecny etap prac i podoba mi się alpejska wioska. Tam (w Alpach) rzeczywiście jest czysto, ale...jeśli mam wywalić 15 zeta, czy więcej, chciałbym zobaczyć coś konkretnego. Relacja z budowy pokazuje charakter wielkiej przypadkowości. Nie jest pokazany układ torowy lub choćby schemat poglądowy makiety. Nie wiadomo, co to jest, co tam jest, co ma przedstawiać...
Szkoda, że Panowie, zabierając się za budowę nie zrobili sondy ogólnopolskiej (chyba że robili, bo mi się jakoś nie przypomina) na temat, co powinno się znaleźć na takiej makiecie.
Chętnie bym sobie zobaczył to cudo po ukończeniu, ale chciałbym wiedzieć wcześniej, co będę oglądać.

Ale to tylko moja opinia.
 

Pawelsz.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
Witam wszystkich - przeczytałem sobie wszelkie wypowiedzi na teamt makiety w Borówcu i postanowiłem się zalogować, aby móc brać udział w dyskusji - zatem - czy naszą cechą narodową musi być zawsze mędzenie i narzekanie - staram się być w miarę możliwości raz w miesiącu w Borówcu i podziwiac jak postępują pracę przy iwej makiecie - dla mnie fakt, że coś takiego jest w Polsce to fakt do dumy - nie chce nikogo obrazić, ale to co podczas kilku ostatnich lat oglądam na targach Hobby to raczej namiastka tego co jest w Borówcu - piszecie moi drodzy, że plastki, że zielono - sorry - może miał byc krajobraz z marsa - rok temu odwiedzając targi hoby reklanowano najwiekszą Polską makietę z chyba 70 modółów, ależ tam było zieleni - czy komuś to nie pasowało - ogromy szcunek na tych 70 modułów jaki i dla makiety z Borówca. Ja osobiście jestem miłosnikiem M62 - która tam nie jeździ ( jeszcze ) czy z tego powodu mam pisać, że jest ona do bani ??? Moi drodzy dla mnie makieta z Borowca jest jedną wielką encyklopedią wiedzy na temat modelarstwa i kolejnictwa w ogóle, proszę pojechać wydać chyba 15 zł i oprócz podziwiania poromaeiać z Panami, którzy ją tworzą. Porownania do makiety berlińskiej - no cóż - mam nadzieję, że jak nasz dworzez w Poznaniu będzie otwarty - to cała loża szyderców zbierze się na manifestację krytykującą nasz POSLKI dworzec w porownaniu do dworca w Berlinie, który owszem robi wrażenie, ale ja wierzę, że nasz poznanski będzie inny, ale równie efektowny. Zatem nauczmy się doceniać i szanować pracę innych i módlny się żeby nam też się chciało poświęcić czas i dużo wiecej, żeby inni mogli to podziwiać. Mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłem, wszystkich modelarzy , kolekcjonerów i zakreconych na punkcie kolejek czy TT czy HO pozdrawiam serdecznie.

Paweł Szulc
 

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#29
Szanowny Pawle nikogo raczej nie uraziłeś, ponieważ żyjemy w wolnym kraju.
Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i punkt widzenia. Więc normalne jest,
że mamy oponentów i piejących z zachwytu czy się nam to podoba czy nie. ;)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#30
Teki temat znalazłem dotyczący Borówca i widzę , że emocje są , ale to chyba jak zwykle jedni wolą córki inni matki :p nie dogodzisz.

Kilka fotek z wizyty w tym lokalnym 'wunderlandzie' :), dzieciaki zachwycone a podziwiając jednotorowy szlak na modułach z idealnie odwzorowaną zielenią , kwiatkami itd. chyba by takie zadowolone nie były .
Fajne domki , scenki , prawda , że wunderland w miniaturze :).

100_8460.jpg

100_8461.jpg

100_8446.jpg

100_8453.jpg

100_8447.jpg

100_8458.jpg

100_8467.jpg

100_8474.jpg

100_8463.jpg
100_8471.jpg
100_8479.jpg
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#34
Zgadzam się z przedmówcami, poza rozmachem makieta do d...

Mogliby wykorzystać swoje umiejętności i środki i odwzorować kawałek jakiejś prawdziwej linii kolejowej, np Gliwice-Katowice, czy Gdańsk - Hel. To by było coś.
Bo nie przyjadę odwiedzić tego dzieła gdy będą jeździły tam pociągi db lub obb...
Brak twojej obecności to będzie wielka strata dla firmy...
Ta makieta z założenia to ma być uciecha dla dzieci, a nie dogadzanie modelarzom PKP. A chętnych rodziców by wpaść tam z pociechami zapewne nie zabraknie.

Ludzie, przestańcie gadać jak nawiedzeni i przy każdej okazji ganić wszystkie tego typu inwestycje (makiety), że nie są PKP, że nie mają taboru PKP, że nie są wycmokane jak PMM-owe, przecież tu nie o to chodziło....

Jak ktoś szuka PKP-orgazmu niech sobie jeździ na zloty i wystawy organizowane np. przez http://www.pmmh0.pl/aktualnosci/

Niektórzy chyba za długo siedzą na forum i na czaszkę im pada.
Przestańcie K...a Pieprzyć (PKP).
 
Ostatnio edytowane:

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#38
A uważasz że takie "na zaś" jest tu do czegoś potrzebne. Modularze już dawno przestali się tu udzielać w sensie przekonywania do jedynej słusznej idei i mieszania z błotem tortowców.
Co do aktualnosci pmmh0 to powiem Ci tyle, że wyjazd do Berneńskiego Oberlandu z PKP nie miał zupełnie nic wspólnego. Zwiedzaliśmy koleje SBB, BLS, BOB, DB, i stado zajebistych zębatych wąskotorówek :gwizd: Nawet świstak był, tylko skubany nie zawijał w sreberka ;-)
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#39
Modularze już dawno przestali się tu udzielać w sensie przekonywania do jedynej słusznej idei i mieszania z błotem tortowców.
I bardzo dobrze, bo..... po co kogokolwiek mieszać z błotem? To ciosy poniżej pasa bowiem jedni robią torty, inni moduły (jak potrafią). Z gustami się nie dyskutuje.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
1.115 50 6
#40
He he he zabawne. "DANIELA LOKO ZATRUDNIJCIE" przy takiej powierzchni musieliby pare baniek zapłacić! A ja se zrobie jeszcze bardziej plastikową i kolorową i bilety będą po stówie i kto mi zabroni ? Loża komentatorów z forum?
 

Podobne wątki