• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta " bezkolizyjna "

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
#23
Ponieważ nie mam rozjadów na torch gł. nie ma potrzeby patrzenia się w manipilator. i pilnowania sterowania rozjazdami,
ruszam danym składem i jedzie swoim niezależnym torem bez obawy katastrofy.
Robiłem próbne jazdy i dopiero przy max. prędkości robi się duży hałas
Kończąc tę myśl, chyba nie do końca się rozumiemy. Ja mówię o patrzeniu się w manipulator z powodu przełączania się na różne składy tylko. To wystarczy, aby większość uwagi poszła na to (mówimy o siedmiu składach!). O przełączaniu rozjazdów w ogóle nie wspominam, bo nie dałby Kolega rady jeszcze do tego obsługiwać rozjazdy :eek:.
 
OP
OP
M

m.R

Nowy użytkownik
Reakcje
3 3 3
#24
Racja, przesada szkodliwą jest w każdej sytuacji.
Więc hulaj dusza, piekła nie ma.
Najgorsze że większość z nas kieruje się w każdej walce nie dobrem ogółu, jeno prywatą.
Ale nie zaśmiecajmy Koledze relacji z budowy, tymczasem wirtualnej, jego fascynującej makiety.

Tak jak piszesz proszę nie zaśmiecaj mi swoimi przemyśleniami na temat życia, nie związanymi z makietą.
Jeśli masz jakieś konstruktywne uwagi na temat makiety to zapraszam do dyskusji,
jeśli nie, to kółko pogawędek starszych zgorzkniałych panów na innym portalu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#27
Kolego @m.R, bardzo proszę nie pisać postów pod postem w tak krótkim czasie. Na naszym forum można edytować post przez godzinę od napisania i wysłania. Nie wiem, czy w ten sposób próbujesz zwiększyć ilość napisanych postów?
a ja proszę o nie pisanie w temacie nie związanym z forum kolejowym
Czyli kolega @m.R uważa, że moderator nie może zwrócić uwagi użytkownikowi? Czy inni użytkownicy nie mogą wpisać swoich opinii dotyczących wpisywanych przez założyciela wątku treści i wklejanych zdjęć?
 
OP
OP
M

m.R

Nowy użytkownik
Reakcje
3 3 3
#28
Kończąc tę myśl, chyba nie do końca się rozumiemy. Ja mówię o patrzeniu się w manipulator z powodu przełączania się na różne składy tylko. To wystarczy, aby większość uwagi poszła na to (mówimy o siedmiu składach!). O przełączaniu rozjazdów w ogóle nie wspominam, bo nie dałby Kolega rady jeszcze do tego obsługiwać rozjazdy :eek:.


Myślę że jeśli 6 składów będzie jeździć naraz i co jakiś czas zmienie tylko jeden skład to jest to do ogarnięcia, tak aby cieszyć się jazdą

Kolego @m.R, bardzo proszę nie pisać postów pod postem w tak krótkim czasie. Na naszym forum można edytować post przez godzinę od napisania i wysłania. Nie wiem, czy w ten sposób próbujesz zwiększyć ilość napisanych postów?

Czyli kolega @m.R uważa, że moderator nie może zwrócić uwagi użytkownikowi? Czy inni użytkownicy nie mogą wpisać swoich opinii dotyczących wpisywanych przez założyciela wątku treści i wklejanych zdjęć?
a ok , nie wiedziałem żeby odpisywać poprzez "edytuj" a nie poprzez "odpowiedz" aby nie tworzyć nowych nie potrzebnych wątków
(dopiero dziś założyłem konto...)
Nie jest moją intencją zwiększanie wątków, ( ku czemu to by miało służyć ?! )

ps. sądziłem że TO forum jest po to że każdy może pisać ale na tematy związane stricte z forum a nie na tematy oceny kondycji dzisiejszego świata
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#29
nie wiedziałem żeby odpisywać poprzez "edytuj" a nie poprzez "odpowiedz"
Odpisywać przez edytowanie to raczej nie należy. Jeżeli ktoś odpowie na post Kolegi, to potem już należy wysłać kolejny post, a nie edytować ten sprzed odpowiedzi kogoś innego. Natomiast dopóki nikt nie odpowie na post, a autorowi coś się przypomni, to wtedy lepiej edytować oryginalny post niż tworzyć jeden post za drugim. Inaczej mówiąc, edytować należy nie dłużej niż do pojawienia się następnego postu innej osoby (ale system pozwala edytować nie dłużej, niż przez godzinę, niezależnie od tego, czy pojawi się inny post, czy nie).
 
OP
OP
M

m.R

Nowy użytkownik
Reakcje
3 3 3
#30
Odpisywać przez edytowanie to raczej nie należy. Jeżeli ktoś odpowie na post Kolegi, to potem już należy wysłać kolejny post, a nie edytować ten sprzed odpowiedzi kogoś innego. Natomiast dopóki nikt nie odpowie na post, a autorowi coś się przypomni, to wtedy lepiej edytować oryginalny post niż tworzyć jeden post za drugim. Inaczej mówiąc, edytować należy nie dłużej niż do pojawienia się następnego postu innej osoby (ale system pozwala edytować nie dłużej, niż przez godzinę, niezależnie od tego, czy pojawi się inny post, czy nie).
ok, dziękuje za info jakie są różnice i jak odpisywac.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#31
ps. sądziłem że TO forum jest po to że każdy może pisać ale na tematy związane stricte z forum a nie na tematy oceny kondycji dzisiejszego świata
Jeżeli publikuje się jakiekolwiek informacje albo zdjęcia w internecie, bez względu czy to jest forum, czy portale typu Facebook, YouTube czy jeszcze jakieś inne, to należy liczyć się z nieprzyjaznymi komentarzami, bo praca może się po prostu komuś nie podobać. I nikt nie może zabronić komentarzy negatywnych.
 

DLOK

Użytkownik
Reakcje
22 3 0
#32
Przy trzech udźwiękowionych lokomotywach, na takiej powierzchni, będzie kakofonia. Człowiek uczy się na błędach i jest to bardzo cenna nauka, niemniej jednak czasami warto posłuchać rad bardziej doświadczonych.
 
OP
OP
M

m.R

Nowy użytkownik
Reakcje
3 3 3
#33
Przy trzech udźwiękowionych lokomotywach, na takiej powierzchni, będzie kakofonia. Człowiek uczy się na błędach i jest to bardzo cenna nauka, niemniej jednak czasami warto posłuchać rad bardziej doświadczonych.
moje lokomotywy są bez dekodera dźwięku (i raczej nie planuje ich....)
będzie jedynie generowany dźwięk od samej jazdy

Mosty już dojechały,
L=108, 90, 75, 56 cm
czerwony przemalowałem,
obecny srebny był szaro-niebieski, ponieważ chciałem go bardziej w stalowym kolorze to farbę ściągnąłem,
aluminium za bardzo się świeci tak więc będzie do pomalowania na nowo. Myślę o kolorze rdzawym RAL 8012
 

Załączniki

OP
OP
M

m.R

Nowy użytkownik
Reakcje
3 3 3
#36
W autoCADzie narysowałem obrysy szerszych nasypów szer. 6,2cm na poziomie górnym makiety,
a dolny poziom nasypu pico tj. 4,2 cm pozostawiłem bez zmian.
Całość na jednej planszy wydrukowałem i nakleiłem na podkładzie z mat akustycznych gr. 0,5cm.

Teraz pozostało w odpowiednie miejsca wkręcać tory z podkładami poziomu dolnego, a następnie z styroduru wycięte klocki wys. 8cm jako baza do dalszego mocowania torów poziomu górnego.

Nie wiem jaki dobrać booster do mojej makiety !

Może ktoś ma większe doświadczenie w tej materi i pomoże coś dobrać odpowiedniego !!!
- będzie 6 torów głównych, każdy z osobnym klipsem podłączeniowym (na każdym torze skład)
- większość wagonów pasażerskich będzie miała oświetlenie
- długość całkowita torów na makiecie 55m, spadki do 3,8%
- NIE będzie stwerowania cyfrowego zrotnic i bez dekoderów dźwięków
 

Załączniki

  • 336,2 KB Wyświetleń: 64
  • 321,9 KB Wyświetleń: 66

Podobne wątki